KODI Main - en to sr_rs@latin translation catalogue (135 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Estuary skin by phil65. (Kodi's default skin)
sr_rs@latin: Maska Estuary autora phil65 i Piers. (Podrazumevana Kodi maska)

[ctx: Addon Description]
en: Estuary is the default skin for Kodi 17.0 and above. It attempts to be easy for first time Kodi users to understand and use.
sr_rs@latin: Estuary je podrazumevana maska za Kodi 17.0 i iznad. Pokušava da bude jednostavan za razumevanje i korišćenje novim korisnicima Kodija.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Estuary is the default skin for Kodi, removing it may cause issues
sr_rs@latin: Estuary je podrazumevana maska za Kodi, uklanjanje može izazvati probleme

[ctx: #31000]
en: Now playing
sr_rs@latin: Sada pušteno

[ctx: #31001]
en: Search...
sr_rs@latin: Pretraga...

[ctx: #31002]
en: Show media fanart as background
sr_rs@latin: Prikaži slike ljubitelja kao pozadinu

[ctx: #31003]
en: Cinema mode
sr_rs@latin: Bioskopski režim

[ctx: #31004]
en: Change mode
sr_rs@latin: Promeni režim

[ctx: #31005]
en: Watch as 2D
sr_rs@latin: Gledaj kao 2D

[ctx: #31006]
en: Random movies
sr_rs@latin: Nasumični filmovi

[ctx: #31007]
en: Unwatched movies
sr_rs@latin: Neodgledani filmovi

[ctx: #31009]
en: Download icons
sr_rs@latin: Preuzmi ikonice

[ctx: #31010]
en: In progress movies
sr_rs@latin: Filmovi u toku

[ctx: #31011]
en: Most played albums
sr_rs@latin: Najslušaniji albumi

[ctx: #31012]
en: Random albums
sr_rs@latin: Nasumični albumi

[ctx: #31013]
en: Random artists
sr_rs@latin: Nasumični izvođači

[ctx: #31014]
en: Unplayed albums
sr_rs@latin: Nepreslušani albumi

[ctx: #31015]
note: home screen recordings widget: recent tv / radio recordings
en: Recent recordings
sr_rs@latin: Skorašnji snimci

[ctx: #31016]
note: home screen channel widget: recently played tv channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
sr_rs@latin: Skorašnji kanali

[ctx: #31017]
en: Rated
sr_rs@latin: Ocenjeno

[ctx: #31018]
note: home screen channel widget: recently played radio channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
sr_rs@latin: Nedavno reprodukovani kanali

[ctx: #31019]
en: Forecast
sr_rs@latin: Prognoza

[ctx: #31020]
en: Actions
sr_rs@latin: Akcije

[ctx: #31021]
en: Misc options
sr_rs@latin: Ostale opcije

[ctx: #31022]
en: Sort by
sr_rs@latin: Poređaj po

[ctx: #31023]
en: Viewtype
sr_rs@latin: Prikaz

[ctx: #31025]
en: No favourites found. You can add any item from media views to this list by using the context menu.
sr_rs@latin: Omiljeno nije pronađeno. Možete dodati bilo koju stavku iz prikaza medija ovoj listi korišćenjem menija opcija.

[ctx: #31026]
en: Timeshift
sr_rs@latin: Pomeraj vremena

[ctx: #31028]
en: Show fanart
sr_rs@latin: Prikaži umetnost ljubitelja

[ctx: #31029]
en: Last logged in
sr_rs@latin: Poslednja prijava

[ctx: #31030]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
sr_rs@latin: Korišćenje memorije sistema

[ctx: #31031]
en: Version info
sr_rs@latin: Informacije o verziji

[ctx: #31032]
en: Order
sr_rs@latin: Redosled

[ctx: #31033]
en: Your rating
sr_rs@latin: Vaša ocena

[ctx: #31034]
en: Extended info
sr_rs@latin: Dodatne informacije

[ctx: #31035]
en: Pages
sr_rs@latin: Stranice

[ctx: #31036]
en: items
sr_rs@latin: stavke

[ctx: #31038]
en: Rewind
sr_rs@latin: Premotaj unazad

[ctx: #31039]
en: Fast forward
sr_rs@latin: Premotaj unapred

[ctx: #31041]
en: Camera manufacturer
sr_rs@latin: Proizvođač kamere

[ctx: #31042]
en: Playlist options
sr_rs@latin: Opcije liste za reprodukciju

[ctx: #31043]
en: Set the type and add rules to create a smart playlist. These playlists are dynamic and include all media items from your database which apply to your chosen rules.
sr_rs@latin: Postavite vrstu i dodajte pravila da bi napravili pametnu listu za reprodukciju. Ove liste za reprodukciju su dinamične i uključuju sve medijske stavke iz vaše baze podataka na koje mogu da se primene vaša odabrana pravila.

[ctx: #31044]
en: Add group
sr_rs@latin: Dodaj grupu

[ctx: #31045]
en: Rename group
sr_rs@latin: Preimenuj grupu

[ctx: #31046]
en: Delete group
sr_rs@latin: Izbriši grupu

[ctx: #31048]
en: Available
sr_rs@latin: Dostupno

[ctx: #31052]
en: filtered
sr_rs@latin: filterisano

[ctx: #31053]
en: Arial based
sr_rs@latin: Zasnovano na Arial-u

[ctx: #31056]
en: Go to playlist
sr_rs@latin: Idi na listu za reprodukciju

[ctx: #31057]
en: Show login screen on startup
sr_rs@latin: Prikaži ekran za prijavu pri uključivanju

[ctx: #31058]
en: Automatic Login on startup
sr_rs@latin: Automatska Prijava pri uključivanju

[ctx: #31061]
en: Main menu items
sr_rs@latin: Stavke glavnog menija

[ctx: #31062]
en: Choose weather fanart pack
sr_rs@latin: Izaberite paket umetnosti ljubitelja vremenske prognoze

[ctx: #31063]
en: Sections
sr_rs@latin: Sekcije

[ctx: #31065]
en: Video playlist
sr_rs@latin: Lista za reprodukciju videa

[ctx: #31066]
en: Music playlist
sr_rs@latin: Lista za reprodukciju muzike

[ctx: #31067]
en: Event log
sr_rs@latin: Evidencija događaja

[ctx: #31068]
en: Choose presets
sr_rs@latin: Izaberi podešavanja

[ctx: #31069]
en: Last Updated
sr_rs@latin: Poslednje Ažuriranje

[ctx: #31071]
en: by
sr_rs@latin: od strane

[ctx: #31072]
en: Power Options
sr_rs@latin: Opcije napajanja

[ctx: #31074]
en: Total duration
sr_rs@latin: Ukupno trajanje

[ctx: #31075]
en: Movie sets
sr_rs@latin: Filmski kompleti

[ctx: #31079]
en: Cast not available
sr_rs@latin: Uloge nisu dostupne

[ctx: #31080]
en: Ends at
sr_rs@latin: Završava se u

[ctx: #31082]
en: Lyrics add-on
sr_rs@latin: Dodatni program za tekstove pesama

[ctx: #31083]
en: Lyrics add-on settings
sr_rs@latin: Dodatak za tekstove pesama

[ctx: #31084]
en: Visualisation settings
sr_rs@latin: Podešavanja vizuelizacije

[ctx: #31089]
en: Available groups
sr_rs@latin: Dostupne grupe

[ctx: #31092]
en: Video menu
sr_rs@latin: Video meni

[ctx: #31093]
en: Show weather info in top bar
sr_rs@latin: Prikaži informacije o prognozi u gornjoj traci

[ctx: #31095]
en: Use slide animations
sr_rs@latin: Koristi klizeće animacije

[ctx: #31096]
en: Local subtitle available
sr_rs@latin: Lokalni prevod dostupan

[ctx: #31097]
en: Channel options
sr_rs@latin: Opcije kanala

[ctx: #31098]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
sr_rs@latin: Odaberite vaš Kodi korisnički profil[CR]za prijavu, a potom nastavite dalje

[ctx: #31101]
note: viewtype name
en: InfoWall
sr_rs@latin: InfoZid

[ctx: #31102]
note: viewtype name
en: Wall
sr_rs@latin: Zid

[ctx: #31103]
en: Enter text here...
sr_rs@latin: Unesite tekst ovde...

[ctx: #31104]
en: Your library is currently empty. In order to populate it with your personal media, enter "Files" section, add a media source and configure it. After the source has been added and indexed you will be able to browse your library.
sr_rs@latin: Vaša biblioteka je trenutno prazna. U cilju njenog popunjavanja sa vašim ličnim medijima, uđite u sekciju "Datoreke", dodajte izvor medija i podesite ga. Nakon što je izvor dodat i indeksiran moći ćete da pregledate vašu biblioteku.

[ctx: #31105]
en: Add video sources and set the appropriate content type in order to populate your video libraries.
sr_rs@latin: Dodajte video izvore i postavite odgovarajuću vrstu sadržaja da bi popunili vaše video biblioteke.

[ctx: #31106]
en: Teletext
sr_rs@latin: Teletekst

[ctx: #31107]
note: viewtype name
en: WideList
sr_rs@latin: ŠirokaLista

[ctx: #31110]
en: Enter files section
sr_rs@latin: Uđi u sekciju datoteka

[ctx: #31111]
en: View your personal pictures or download one of the many image add-ons from the official repository.
sr_rs@latin: Gledajte vaše lične slike ili preuzmite neki od mnogobrojnih dodatnih programa sa zvaničnog spremišta.

[ctx: #31112]
en: Toggle audio stream
sr_rs@latin: Menjaj audio zapis

[ctx: #31113]
en: Search local library
sr_rs@latin: Pretraži lokalnu biblioteku

[ctx: #31114]
en: Search YouTube
sr_rs@latin: Pretraži YouTube

[ctx: #31116]
en: Remove this main menu item
sr_rs@latin: Ukloni ovu stavku iz glavnog menija

[ctx: #31117]
en: Edit nodes
sr_rs@latin: Izmeni tačke

[ctx: #31118]
en: Enter add-on browser
sr_rs@latin: Otvori pretraživač dodatnih programa

[ctx: #31119]
en: You do not have any add-ons installed yet. Visit our add-on browser to browse through our collection and improve your Kodi experience.
sr_rs@latin: Još uvek nemate nijedan dodatni program instaliran. Posetite naš pretraživač dodatnih programa da bi pregledali našu kolekciju i poboljšali vaš Kodi doživljaj.

[ctx: #31120]
en: You did not set up a weather provider yet. In order to view weather information, choose a weather provider and set up your location.
sr_rs@latin: Još uvek niste postavili dostavljača prognoze. Da biste videli informacije vremenske prognoze, izaberite dostavljača prognoze i postavite vašu lokaciju.

[ctx: #31121]
en: Set weather provider
sr_rs@latin: Postavi dostavljača prognoze

[ctx: #31122]
en: Unwatched TV Shows
sr_rs@latin: Neodgledane TV Serije

[ctx: #31123]
en: Same director
sr_rs@latin: Isti režiser

[ctx: #31125]
en: Press up for actor info
sr_rs@latin: Pritisnite na gore za informacije o glumcu

[ctx: #31126]
en: Press OK to read plot
sr_rs@latin: Pritisnite U Redu da pročitate opis

[ctx: #31127]
en: Show icons
sr_rs@latin: Prikaži ikonice

[ctx: #31128]
en: Contributors
sr_rs@latin: Autori

[ctx: #31129]
en: General settings applying to all areas of the skin.
sr_rs@latin: Opšta podešavanja primenjivanje na sve oblasti maske.

[ctx: #31130]
en: Main menu-related settings: Configure the home screen to your likings.
sr_rs@latin: Podešavanja vezana za glavni meni: Podesite glavni ekran prema vašim željama.

[ctx: #31131]
en: Choose skin fanart pack
sr_rs@latin: Izaberite paket umetnosti ljubitelja za masku

[ctx: #31134]
en: Remaining
sr_rs@latin: Preostalo

[ctx: #31136]
en: Click here to see latest changes...
sr_rs@latin: Kliknite ovde da bi videli poslenje promene...

[ctx: #31138]
note: Label to show player info page
en: Player
sr_rs@latin: Uređaj za reprodukciju

[ctx: #31139]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
sr_rs@latin: Video dekoder

[ctx: #31140]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
sr_rs@latin: Oblik prikaza piksela

[ctx: #31141]
en: Changes for version
sr_rs@latin: Promene za verziju

[ctx: #31142]
en: Play speed
sr_rs@latin: Brzina reprodukcije

[ctx: #31143]
en: You did not set up PVR yet. In order to use PVR, choose a PVR client addon and configure it. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
sr_rs@latin: Još niste podesili PVR. Da bi koristili PVR, izaberite dodatni program PVR klijenta i podesite ga. Molimo, posetite http://kodi.wiki/view/PVR da bi više naučili.

[ctx: #31144]
en: Enter add-on browser
sr_rs@latin: Otvori pretraživač dodatnih programa

[ctx: #31145]
en: Search add-ons
sr_rs@latin: Pretraži dodatne programe

[ctx: #31148]
en: Categories
sr_rs@latin: Kategorije

[ctx: #31149]
en: Select genre fanart pack
sr_rs@latin: Izaberite paket umetnosti ljubitelja žanra

[ctx: #31151]
en: Unwatched music videos
sr_rs@latin: Neodgledani muzički spotovi

[ctx: #31152]
en: Random music videos
sr_rs@latin: Nasumični muzički spotovi

[ctx: #31153]
en: You do not have any add-ons of this type installed. Enter the add-on browser to download add-ons created by our community.
sr_rs@latin: Još uvek nemate nijedan dodatni program ove vrste instaliran. Posetite naš pretraživač dodatnih programa da bi preuzeli dodatne programe napravljene od strane naše zajednice.

[ctx: #31154]
en: Press OK to switch between locations
sr_rs@latin: Pritisnite OK za promenu između lokacija

[ctx: #31155]
en: No bookmarks created yet.
sr_rs@latin: Nijedan obeleživač još nije napravljen.

[ctx: #31156]
en: Choose background pattern
sr_rs@latin: Izaberite šablon pozadine

[ctx: #31157]
en: Edit categories
sr_rs@latin: Uredi kategorije

[ctx: #31158]
en: Touch mode
sr_rs@latin: Režim dodira

[ctx: #31159]
en: Artwork
sr_rs@latin: Ilustracije

[ctx: #31160]
en: Show media flags
sr_rs@latin: Prikaži medijske oznake

[ctx: #31161]
en: Numeric pad
sr_rs@latin: Numerička tastatura

[ctx: #31165]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile name
sr_rs@latin: Ime profila

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
sr_rs@latin: Video kodek

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
sr_rs@latin: Rezolucija videa

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
sr_rs@latin: Format slike videa

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
sr_rs@latin: Audio kodek

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
sr_rs@latin: Audio kanali

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
sr_rs@latin: Rezolucija ekrana

[ctx: #31609]
note: Label to show the system CPU usage
en: System CPU usage
sr_rs@latin: Sistemsko korišćenje CPU

[ctx: #31610]
note: Label to show the media (metadata) info page
en: Media
sr_rs@latin: Mediji

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
sr_rs@latin: Sistem
