KODI Main - en to sr_rs translation catalogue (137 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Estuary skin by phil65. (Kodi's default skin)
sr_rs: Маска Estuary аутора phil65 и Piers. (Подразумевана Коди маска)

[ctx: Addon Description]
en: Estuary is the default skin for Kodi 17.0 and above. It attempts to be easy for first time Kodi users to understand and use.
sr_rs: Estuary је подразумевана маска за Kodi 17.0 и изнад. Покушава да буде једноставан за разумевање и коришћење новим корисницима Kodi-ја.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Estuary is the default skin for Kodi, removing it may cause issues
sr_rs: Estuary је подразумевана маска за Kodi, уклањање може изазвати проблеме

[ctx: #31000]
en: Now playing
sr_rs: Сада пуштено

[ctx: #31001]
en: Search...
sr_rs: Претрага...

[ctx: #31002]
en: Show media fanart as background
sr_rs: Прикажи слике љубитеља као позадину

[ctx: #31003]
en: Cinema mode
sr_rs: Биоскопски режим

[ctx: #31004]
en: Change mode
sr_rs: Промени режим

[ctx: #31005]
en: Watch as 2D
sr_rs: Гледај као 2D

[ctx: #31006]
en: Random movies
sr_rs: Насумични филмови

[ctx: #31007]
en: Unwatched movies
sr_rs: Неодгледани филмови

[ctx: #31009]
en: Download icons
sr_rs: Преузми иконице

[ctx: #31010]
en: In progress movies
sr_rs: Филмови у току

[ctx: #31011]
en: Most played albums
sr_rs: Најслушанији албуми

[ctx: #31012]
en: Random albums
sr_rs: Насумични албуми

[ctx: #31013]
en: Random artists
sr_rs: Насумични извођачи

[ctx: #31014]
en: Unplayed albums
sr_rs: Непреслушани албуми

[ctx: #31015]
note: home screen recordings widget: recent tv / radio recordings
en: Recent recordings
sr_rs: Скорашњи снимци

[ctx: #31016]
note: home screen channel widget: recently played tv channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
sr_rs: Скорашњи канали

[ctx: #31017]
en: Rated
sr_rs: Оцењено

[ctx: #31018]
note: home screen channel widget: recently played radio channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
sr_rs: Недавно репродуковани канали

[ctx: #31019]
en: Forecast
sr_rs: Прогноза

[ctx: #31020]
en: Actions
sr_rs: Акције

[ctx: #31021]
en: Misc options
sr_rs: Остале опције

[ctx: #31022]
en: Sort by
sr_rs: Поређај по

[ctx: #31023]
en: Viewtype
sr_rs: Приказ

[ctx: #31025]
en: No favourites found. You can add any item from media views to this list by using the context menu.
sr_rs: Омиљено није пронађено. Можете додати било коју ставку из приказа медија овој листи коришћењем менија опција.

[ctx: #31026]
en: Timeshift
sr_rs: Померај времена

[ctx: #31028]
en: Show fanart
sr_rs: Прикажи уметност љубитеља

[ctx: #31029]
en: Last logged in
sr_rs: Последња пријава

[ctx: #31030]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
sr_rs: Коришћење меморије система

[ctx: #31031]
en: Version info
sr_rs: Информације о верзији

[ctx: #31032]
en: Order
sr_rs: Редослед

[ctx: #31033]
en: Your rating
sr_rs: Ваша оцена

[ctx: #31034]
en: Extended info
sr_rs: Додатне информације

[ctx: #31035]
en: Pages
sr_rs: Странице

[ctx: #31036]
en: items
sr_rs: ставке

[ctx: #31038]
en: Rewind
sr_rs: Премотај уназад

[ctx: #31039]
en: Fast forward
sr_rs: Премотај унапред

[ctx: #31041]
en: Camera manufacturer
sr_rs: Произвођач камере

[ctx: #31042]
en: Playlist options
sr_rs: Опције листе за репродукцију

[ctx: #31043]
en: Set the type and add rules to create a smart playlist. These playlists are dynamic and include all media items from your database which apply to your chosen rules.
sr_rs: Поставите врсту и додајте правила да би направили паметну листу за репродукцију. Ове листе за репродукцију су динамичне и укључују све медијске ставке из ваше базе података на које могу да се примене ваша одабрана правила.

[ctx: #31044]
en: Add group
sr_rs: Додај групу

[ctx: #31045]
en: Rename group
sr_rs: Преименуј групу

[ctx: #31046]
en: Delete group
sr_rs: Избриши групу

[ctx: #31048]
en: Available
sr_rs: Доступно

[ctx: #31052]
en: filtered
sr_rs: филтерисано

[ctx: #31053]
en: Arial based
sr_rs: Засновано на Arial-у

[ctx: #31056]
en: Go to playlist
sr_rs: Иди на листу за репродукцију

[ctx: #31057]
en: Show login screen on startup
sr_rs: Прикажи екран за пријаву при укључивању

[ctx: #31058]
en: Automatic Login on startup
sr_rs: Аутоматска Пријава при укључивању

[ctx: #31061]
en: Main menu items
sr_rs: Ставке главног менија

[ctx: #31062]
en: Choose weather fanart pack
sr_rs: Изаберите пакет уметности љубитеља временске прогнозе

[ctx: #31063]
en: Sections
sr_rs: Секције

[ctx: #31065]
en: Video playlist
sr_rs: Листа за репродукцију видеа

[ctx: #31066]
en: Music playlist
sr_rs: Листа за репродукцију музике

[ctx: #31067]
en: Event log
sr_rs: Евиденција догађаја

[ctx: #31068]
en: Choose presets
sr_rs: Изабери подешавања

[ctx: #31069]
en: Last Updated
sr_rs: Последње Ажурирање

[ctx: #31071]
en: by
sr_rs: од стране

[ctx: #31072]
en: Power Options
sr_rs: Опције напајања

[ctx: #31074]
en: Total duration
sr_rs: Укупно трајање

[ctx: #31075]
en: Movie sets
sr_rs: Филмски комплети

[ctx: #31079]
en: Cast not available
sr_rs: Улоге нису доступне

[ctx: #31080]
en: Ends at
sr_rs: Завршава се у

[ctx: #31082]
en: Lyrics add-on
sr_rs: Додатни програм за текстове песама

[ctx: #31083]
en: Lyrics add-on settings
sr_rs: Додатни програм за текстове песама

[ctx: #31084]
en: Visualisation settings
sr_rs: Подешавања визуелизације

[ctx: #31089]
en: Available groups
sr_rs: Доступне групе

[ctx: #31092]
en: Video menu
sr_rs: Видео мени

[ctx: #31093]
en: Show weather info in top bar
sr_rs: Прикажи информације о прогнози у горњој траци

[ctx: #31095]
en: Use slide animations
sr_rs: Користи клизеће анимације

[ctx: #31096]
en: Local subtitle available
sr_rs: Локални превод доступан

[ctx: #31097]
en: Channel options
sr_rs: Опције канала

[ctx: #31098]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
sr_rs: Одаберите ваш Kodi кориснички профил[CR]за пријаву, а потом наставите даље

[ctx: #31101]
note: viewtype name
en: InfoWall
sr_rs: ИнфоЗид

[ctx: #31102]
note: viewtype name
en: Wall
sr_rs: Зид

[ctx: #31103]
en: Enter text here...
sr_rs: Унесите текст овде...

[ctx: #31104]
en: Your library is currently empty. In order to populate it with your personal media, enter "Files" section, add a media source and configure it. After the source has been added and indexed you will be able to browse your library.
sr_rs: Ваша библиотека је тренутно празна. У циљу њеног попуњавања са вашим личним медијима, уђите у секцију "Датореке", додајте извор медија и подесите га. Након што је извор додат и индексиран моћи ћете да прегледате вашу библиотеку.

[ctx: #31105]
en: Add video sources and set the appropriate content type in order to populate your video libraries.
sr_rs: Додајте видео изворе и поставите одговарајућу врсту садржаја да би попунили ваше видео библиотеке.

[ctx: #31106]
en: Teletext
sr_rs: Телетекст

[ctx: #31107]
note: viewtype name
en: WideList
sr_rs: ШирокаЛиста

[ctx: #31110]
en: Enter files section
sr_rs: Уђи у секцију датотека

[ctx: #31111]
en: View your personal pictures or download one of the many image add-ons from the official repository.
sr_rs: Гледајте ваше личне слике или преузмите неки од многобројних додатних програма са званичног спремишта.

[ctx: #31112]
en: Toggle audio stream
sr_rs: Мењај аудио запис

[ctx: #31113]
en: Search local library
sr_rs: Претражи локалну библиотеку

[ctx: #31114]
en: Search YouTube
sr_rs: Претражи YouTube

[ctx: #31116]
en: Remove this main menu item
sr_rs: Уклони ову ставку из главног менија

[ctx: #31117]
en: Edit nodes
sr_rs: Измени тачке

[ctx: #31118]
en: Enter add-on browser
sr_rs: Отвори претраживач додатних програма

[ctx: #31119]
en: You do not have any add-ons installed yet. Visit our add-on browser to browse through our collection and improve your Kodi experience.
sr_rs: Још увек немате ниједан додатни програм инсталиран. Посетите наш претраживач додатних програма да би прегледали нашу колекцију и побољшали ваш Kodi доживљај.

[ctx: #31120]
en: You did not set up a weather provider yet. In order to view weather information, choose a weather provider and set up your location.
sr_rs: Још увек нисте поставили достављача прогнозе. Да бисте видели информације временске прогнозе, изаберите достављача прогнозе и поставите вашу локацију.

[ctx: #31121]
en: Set weather provider
sr_rs: Постави достављача прогнозе

[ctx: #31122]
en: Unwatched TV Shows
sr_rs: Неодгледане ТВ Серије

[ctx: #31123]
en: Same director
sr_rs: Исти режисер

[ctx: #31125]
en: Press up for actor info
sr_rs: Притисните на горе за информације о глумцу

[ctx: #31126]
en: Press OK to read plot
sr_rs: Притисните У Реду да прочитате опис

[ctx: #31127]
en: Show icons
sr_rs: Прикажи иконице

[ctx: #31128]
en: Contributors
sr_rs: Аутори

[ctx: #31129]
en: General settings applying to all areas of the skin.
sr_rs: Општа подешавања примењивање на све области маске.

[ctx: #31130]
en: Main menu-related settings: Configure the home screen to your likings.
sr_rs: Подешавања везана за главни мени: Подесите главни екран према вашим жељама.

[ctx: #31131]
en: Choose skin fanart pack
sr_rs: Изаберите пакет уметности љубитеља за маску

[ctx: #31132]
en: Select Program
sr_rs: Изаберите програм

[ctx: #31133]
en: Select Resolution
sr_rs: Изаберите резолуцију екрана

[ctx: #31134]
en: Remaining
sr_rs: Преостало

[ctx: #31136]
en: Click here to see latest changes...
sr_rs: Кликните овде да би видели послење промене...

[ctx: #31138]
note: Label to show player info page
en: Player
sr_rs: Уређај за репродукцију

[ctx: #31139]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
sr_rs: Видео декодер

[ctx: #31140]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
sr_rs: Облик приказа пиксела

[ctx: #31141]
en: Changes for version
sr_rs: Промене за верзију

[ctx: #31142]
en: Play speed
sr_rs: Брзина репродукције

[ctx: #31143]
en: You did not set up PVR yet. In order to use PVR, choose a PVR client addon and configure it. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
sr_rs: Још нисте подесили PVR. Да би користили PVR, изаберите додатни програм PVR клијента и подесите га. Молимо, посетите http://kodi.wiki/view/PVR да би више научили.

[ctx: #31144]
en: Enter add-on browser
sr_rs: Отвори претраживач додатних програма

[ctx: #31145]
en: Search add-ons
sr_rs: Претражи додатне програме

[ctx: #31148]
en: Categories
sr_rs: Категорије

[ctx: #31149]
en: Select genre fanart pack
sr_rs: Изаберите пакет уметности љубитеља жанра

[ctx: #31151]
en: Unwatched music videos
sr_rs: Неодгледани музички спотови

[ctx: #31152]
en: Random music videos
sr_rs: Насумични музички спотови

[ctx: #31153]
en: You do not have any add-ons of this type installed. Enter the add-on browser to download add-ons created by our community.
sr_rs: Још увек немате ниједан додатни програм ове врсте инсталиран. Посетите наш претраживач додатних програма да би преузели додатне програме направљене од стране наше заједнице.

[ctx: #31154]
en: Press OK to switch between locations
sr_rs: Притисните ОК за промену између локација

[ctx: #31155]
en: No bookmarks created yet.
sr_rs: Ниједан обележивач још није направљен.

[ctx: #31156]
en: Choose background pattern
sr_rs: Изаберите шаблон позадине

[ctx: #31157]
en: Edit categories
sr_rs: Уреди категорије

[ctx: #31158]
en: Touch mode
sr_rs: Режим додира

[ctx: #31159]
en: Artwork
sr_rs: Илустрације

[ctx: #31160]
en: Show media flags
sr_rs: Прикажи медијске ознаке

[ctx: #31161]
en: Numeric pad
sr_rs: Нумеричка тастатура

[ctx: #31165]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile name
sr_rs: Име профила

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
sr_rs: Видео кодек

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
sr_rs: Резолуција видеа

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
sr_rs: Формат слике видеа

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
sr_rs: Аудио кодек

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
sr_rs: Аудио канали

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
sr_rs: Резолуција екрана

[ctx: #31609]
note: Label to show the system CPU usage
en: System CPU usage
sr_rs: Системско коришћење CPU

[ctx: #31610]
note: Label to show the media (metadata) info page
en: Media
sr_rs: Медији

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
sr_rs: Систем
