KODI Main - en to nb_no translation catalogue (148 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Estuary skin by phil65. (Kodi's default skin)
nb_no: Esturay-drakt av phil65 og Piers. (Kodis forvalgte drakt)

[ctx: Addon Description]
en: Estuary is the default skin for Kodi 17.0 and above. It attempts to be easy for first time Kodi users to understand and use.
nb_no: Estuary er forvalgt drakt til Kodi 17.0 og nyere. Det tar mål av seg å være en enkel drakt for førstegangsbrukere av Kodi, slik at det er til å forstå og kan brukes.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Estuary is the default skin for Kodi, removing it may cause issues
nb_no: Estuary er forvalgt drakt for Kodi, dersom du fjerner det kan det forårsake problemer.

[ctx: #31000]
en: Now playing
nb_no: Spilles nå

[ctx: #31001]
en: Search...
nb_no: Søk…

[ctx: #31002]
en: Show media fanart as background
nb_no: Vis fan media som bakgrunn

[ctx: #31003]
en: Cinema mode
nb_no: Kinomodus

[ctx: #31004]
en: Change mode
nb_no: Endre modus

[ctx: #31005]
en: Watch as 2D
nb_no: Se som 2D

[ctx: #31006]
en: Random movies
nb_no: Tilfeldige filmer

[ctx: #31007]
en: Unwatched movies
nb_no: Usette filmer

[ctx: #31008]
en: Enable category widgets
nb_no: Skru på kategori-miniprogrammer

[ctx: #31009]
en: Download icons
nb_no: Nedlastingsikon

[ctx: #31010]
en: In progress movies
nb_no: Påbegynte filmer

[ctx: #31011]
en: Most played albums
nb_no: Mest spilte albumer

[ctx: #31012]
en: Random albums
nb_no: Tilfeldige album

[ctx: #31013]
en: Random artists
nb_no: Tilfeldige artister

[ctx: #31014]
en: Unplayed albums
nb_no: Uspilte album

[ctx: #31015]
note: home screen recordings widget: recent tv / radio recordings
en: Recent recordings
nb_no: Nylige opptak

[ctx: #31016]
note: home screen channel widget: recently played tv channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
nb_no: Nylige avspilte kanaler

[ctx: #31017]
en: Rated
nb_no: Vurdert

[ctx: #31018]
note: home screen channel widget: recently played radio channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
nb_no: Nylige avspilte kanaler

[ctx: #31019]
en: Forecast
nb_no: Værvarsel

[ctx: #31020]
en: Actions
nb_no: Handlinger

[ctx: #31021]
en: Misc options
nb_no: Øvrige alternativer

[ctx: #31022]
en: Sort by
nb_no: Sorter etter

[ctx: #31023]
en: Viewtype
nb_no: Visningstype

[ctx: #31024]
en: Choose rating to display for media items
nb_no: Vis poenggivning å vise for mediaelementer

[ctx: #31025]
en: No favourites found. You can add any item from media views to this list by using the context menu.
nb_no: Ingen favoritter funnet. Du kan legge til artikler fra medialisten til denne listen ved å bruke hurtigmenyen.

[ctx: #31026]
en: Timeshift
nb_no: Tdsforskyvning

[ctx: #31027]
en: Next aired
nb_no: Oppkommende visning

[ctx: #31028]
en: Show fanart
nb_no: Vis brukerkunstbidrag

[ctx: #31029]
en: Last logged in
nb_no: Sist innlogget

[ctx: #31030]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
nb_no: Systemminnebruk

[ctx: #31031]
en: Version info
nb_no: Versjonsinformasjon

[ctx: #31032]
en: Order
nb_no: Sorter

[ctx: #31033]
en: Your rating
nb_no: Din rangering

[ctx: #31034]
en: Extended info
nb_no: Utvidet informasjon

[ctx: #31035]
en: Pages
nb_no: Sider

[ctx: #31036]
en: items
nb_no: Elementer

[ctx: #31037]
en: Selected track
nb_no: Valgt spor

[ctx: #31038]
en: Rewind
nb_no: Spol bakover

[ctx: #31039]
en: Fast forward
nb_no: Spol framover

[ctx: #31041]
en: Camera manufacturer
nb_no: Kameramerke

[ctx: #31042]
en: Playlist options
nb_no: Alternativer for spilleliste

[ctx: #31043]
en: Set the type and add rules to create a smart playlist. These playlists are dynamic and include all media items from your database which apply to your chosen rules.
nb_no: Sett type og legg til regel for å lage en smart spilleliste. Disse spillelistene er dynamisk og inkluderer alle mediafiler fra din database som passer dine regler.

[ctx: #31044]
en: Add group
nb_no: Legg til gruppe

[ctx: #31045]
en: Rename group
nb_no: Gi nytt navn til gruppe

[ctx: #31046]
en: Delete group
nb_no: Slett gruppe

[ctx: #31048]
en: Available
nb_no: Tilgjengelig

[ctx: #31052]
en: filtered
nb_no: filtrert

[ctx: #31053]
en: Arial based
nb_no: Arial-basert

[ctx: #31056]
en: Go to playlist
nb_no: Gå til spilleliste

[ctx: #31057]
en: Show login screen on startup
nb_no: Vis pålogginsskjerm ved oppstart

[ctx: #31058]
en: Automatic Login on startup
nb_no: Automatisk pålogging ved oppstart

[ctx: #31061]
en: Main menu items
nb_no: Hovedmenyelementer

[ctx: #31062]
en: Choose weather fanart pack
nb_no: Velg brukerkunstbidragspakke for vær

[ctx: #31063]
en: Sections
nb_no: Seksjoner

[ctx: #31065]
en: Video playlist
nb_no: Video spilleliste

[ctx: #31066]
en: Music playlist
nb_no: Musikkspilleliste

[ctx: #31067]
en: Event log
nb_no: Hendelseslogg

[ctx: #31068]
en: Choose presets
nb_no: Velg forvalg

[ctx: #31069]
en: Last Updated
nb_no: Sist oppdatert

[ctx: #31071]
en: by
nb_no: av

[ctx: #31072]
en: Power Options
nb_no: Strømalternativer

[ctx: #31073]
en: Total length
nb_no: Total lengde

[ctx: #31074]
en: Total duration
nb_no: Total varighet

[ctx: #31075]
en: Movie sets
nb_no: Filmsamlinger

[ctx: #31079]
en: Cast not available
nb_no: Rollerbesetning ikke tilgjengelig

[ctx: #31080]
en: Ends at
nb_no: Slutter

[ctx: #31082]
en: Lyrics add-on
nb_no: Sangtekst-utvidelse

[ctx: #31083]
en: Lyrics add-on settings
nb_no: Innstillinger for sangteksttillegg

[ctx: #31084]
en: Visualisation settings
nb_no: Visualiseringsinnstillinger

[ctx: #31089]
en: Available groups
nb_no: Tilgjengelige grupper

[ctx: #31092]
en: Video menu
nb_no: Videomeny

[ctx: #31093]
en: Show weather info in top bar
nb_no: Vis værinformasjon i toppmenyen

[ctx: #31095]
en: Use slide animations
nb_no: Bruk animasjoner

[ctx: #31096]
en: Local subtitle available
nb_no: Lokal tekst tilgjengelig

[ctx: #31097]
en: Channel options
nb_no: Kanalalternativer

[ctx: #31098]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
nb_no: Velg din Kodi brukerprofil[CR]for å logge inn og fortsette

[ctx: #31099]
note: viewtype name
en: IconWall
nb_no: IkonVegg

[ctx: #31101]
note: viewtype name
en: InfoWall
nb_no: Infovegg

[ctx: #31102]
note: viewtype name
en: Wall
nb_no: Vegg

[ctx: #31103]
en: Enter text here...
nb_no: Skriv tekst her…

[ctx: #31104]
en: Your library is currently empty. In order to populate it with your personal media, enter "Files" section, add a media source and configure it. After the source has been added and indexed you will be able to browse your library.
nb_no: Ditt bibliotek er for tiden tomt. For å kunne legge til dine personlige mediafiler gå til "Filer", legg til mediakilde og sett opp denne. Etter at kilden er lagt til og indeksert kan du se gjennom ditt bibliotek.

[ctx: #31105]
en: Add video sources and set the appropriate content type in order to populate your video libraries.
nb_no: Legg til videokilde og sett en passende innholdstype for å populere ditt videobibliotek.

[ctx: #31106]
en: Teletext
nb_no: Tekst-TV

[ctx: #31107]
note: viewtype name
en: WideList
nb_no: Bred liste

[ctx: #31110]
en: Enter files section
nb_no: Gå til filområde

[ctx: #31111]
en: View your personal pictures or download one of the many image add-ons from the official repository.
nb_no: Se dine personlige bilder eller last ned en av de mange bildetilleggene fra den offisielle pakkebrønnen.

[ctx: #31112]
en: Toggle audio stream
nb_no: Endre lydstrøm

[ctx: #31113]
en: Search local library
nb_no: Søk i lokalt bibliotek

[ctx: #31114]
en: Search YouTube
nb_no: Søk på YouTube

[ctx: #31116]
en: Remove this main menu item
nb_no: Fjern dette fra hovedmenyen

[ctx: #31117]
en: Edit nodes
nb_no: Rediger noder

[ctx: #31118]
en: Enter add-on browser
nb_no: Gå til utvidelser

[ctx: #31119]
en: You do not have any add-ons installed yet. Visit our add-on browser to browse through our collection and improve your Kodi experience.
nb_no: Du har ingen tillegg installert enda. Besøk din tilleggsutforsker for å se gjennom vår samling og forbedre din Kodi-opplevelse.

[ctx: #31120]
en: You did not set up a weather provider yet. In order to view weather information, choose a weather provider and set up your location.
nb_no: Du har ikke satt opp en værtilbyder. For å kunne se vær informasjon, velg en værtilbyder og sett din lokasjon.

[ctx: #31121]
en: Set weather provider
nb_no: Sett værtilbyder

[ctx: #31122]
en: Unwatched TV Shows
nb_no: Usette TV-serier

[ctx: #31123]
en: Same director
nb_no: Samme regissør

[ctx: #31125]
en: Press up for actor info
nb_no: Trykk opp for skuespillerinformasjon

[ctx: #31126]
en: Press OK to read plot
nb_no: Trykk OK for å lese handlingen

[ctx: #31127]
en: Show icons
nb_no: Vis ikoner

[ctx: #31128]
en: Contributors
nb_no: Bidragsytere

[ctx: #31129]
en: General settings applying to all areas of the skin.
nb_no: Generelle innstillinger gjelder for alle deler av drakten

[ctx: #31130]
en: Main menu-related settings: Configure the home screen to your likings.
nb_no: Hovedmenyrelaterte innstillinger. Tilpass hjemmeskjermen slik du ønsker.

[ctx: #31131]
en: Choose skin fanart pack
nb_no: Velg brukerkunstbidragspakke for drakt

[ctx: #31132]
en: Select Program
nb_no: Velg Program

[ctx: #31133]
en: Select Resolution
nb_no: Velg oppløsning

[ctx: #31134]
en: Remaining
nb_no: Gjenstår

[ctx: #31136]
en: Click here to see latest changes...
nb_no: Klikk her for å se siste endringer…

[ctx: #31138]
note: Label to show player info page
en: Player
nb_no: Avspiller

[ctx: #31139]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
nb_no: Videodekoder

[ctx: #31140]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
nb_no: Pikselformat

[ctx: #31141]
en: Changes for version
nb_no: Endringer for denne utgaven

[ctx: #31142]
en: Play speed
nb_no: Avspillingshastighet

[ctx: #31143]
en: You did not set up PVR yet. In order to use PVR, choose a PVR client addon and configure it. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
nb_no: Du har ikke satt opp PVR enda. For å bruke PVR, velg et PVR-klient -tillegg og sett det opp. Besøk http://kodi.wiki/view/PVR for å finne ut mer.

[ctx: #31144]
en: Enter add-on browser
nb_no: Gå til utvidelser

[ctx: #31145]
en: Search add-ons
nb_no: Søk tillegg

[ctx: #31146]
en: In cinemas
nb_no: På kino

[ctx: #31148]
en: Categories
nb_no: Kategorier

[ctx: #31149]
en: Select genre fanart pack
nb_no: Velg brukerkunstbidragspakke for sjanger

[ctx: #31151]
en: Unwatched music videos
nb_no: Usette musikkvideoer

[ctx: #31152]
en: Random music videos
nb_no: Tilfeldige musikkvideoer

[ctx: #31153]
en: You do not have any add-ons of this type installed. Enter the add-on browser to download add-ons created by our community.
nb_no: Du har ingen tillegg av denne typen installert. Gå til tilleggsmodulen for å laste ned tillegg laget av vår gemenskap.

[ctx: #31154]
en: Press OK to switch between locations
nb_no: Trykk OK for å bytte mellom lokasjoner

[ctx: #31155]
en: No bookmarks created yet.
nb_no: Ingen bokmerker opprettet enda.

[ctx: #31156]
en: Choose background pattern
nb_no: Velg bakgrunnsmønster.

[ctx: #31157]
en: Edit categories
nb_no: Rediger kategorier

[ctx: #31158]
en: Touch mode
nb_no: Berøringsmodus

[ctx: #31159]
en: Artwork
nb_no: Kunstverk

[ctx: #31160]
en: Show media flags
nb_no: Vis mediaflagg

[ctx: #31161]
en: Numeric pad
nb_no: Talltastatur

[ctx: #31162]
en: Play your personal games or download one of the many game add-ons from the official repository.
nb_no: Spill personlige spill eller last ned en av de mange spilltilleggene fra den offisielle pakkebrønnen.

[ctx: #31163]
en: Show Fanart background
nb_no: Vis brukerkunstbidrag-bakgrunn

[ctx: #31164]
note: Choose profile identifier
en: Choose kind of profile identification
nb_no: Velg hvilken type profil identifikasjon

[ctx: #31165]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile name
nb_no: Profilnavn

[ctx: #31166]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile avatar
nb_no: Profil avatar

[ctx: #31167]
note: Label of a setting
en: Animate background
nb_no: Animér bakgrunnen

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
nb_no: Videokodek

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
nb_no: Videooppløsning

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
nb_no: Høyde/bredde-forhold

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
nb_no: Lydkodek

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
nb_no: Lydkanaler

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
nb_no: Skjermoppløsning

[ctx: #31609]
note: Label to show the system CPU usage
en: System CPU usage
nb_no: Prosessorbruk

[ctx: #31610]
note: Label to show the media (metadata) info page
en: Media
nb_no: Medie
