KODI Main - en to ms_my translation catalogue (149 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Estuary skin by phil65. (Kodi's default skin)
ms_my: Kulit Estuary oleh phil65 dan rakan-rakan. (Kulit lalai Kodi)

[ctx: Addon Description]
en: Estuary is the default skin for Kodi 17.0 and above. It attempts to be easy for first time Kodi users to understand and use.
ms_my: Estuary ialah kulit lalai untuk Kodi 17.0 dan ke atas. Kulit yang mudah digunakan buat pengguna Kodi kali pertama untuk memahami dan menggunakannya.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Estuary is the default skin for Kodi, removing it may cause issues
ms_my: Estuary ialah kulit lalai Kodi, mengubahnya boleh menimbulkan isu.

[ctx: #31000]
en: Now playing
ms_my: Kini dimainkan

[ctx: #31001]
en: Search...
ms_my: Gelintar...

[ctx: #31002]
en: Show media fanart as background
ms_my: Tunjuk seni peminat media sebagai latar belakang

[ctx: #31003]
en: Cinema mode
ms_my: Mod wayang

[ctx: #31004]
en: Change mode
ms_my: Ubah mod

[ctx: #31005]
en: Watch as 2D
ms_my: Tonton sebagai 2D

[ctx: #31006]
en: Random movies
ms_my: Cereka rawak

[ctx: #31007]
en: Unwatched movies
ms_my: Cereka belum ditonton

[ctx: #31008]
en: Enable category widgets
ms_my: Mengaktifkan widget kategori

[ctx: #31009]
en: Download icons
ms_my: Muat turun ikon

[ctx: #31010]
en: In progress movies
ms_my: Cereka masih bersiaran

[ctx: #31011]
en: Most played albums
ms_my: Album paling banyak dimainkan

[ctx: #31012]
en: Random albums
ms_my: Album rawak

[ctx: #31013]
en: Random artists
ms_my: Artis rawak

[ctx: #31014]
en: Unplayed albums
ms_my: Album belum dimainkan

[ctx: #31015]
note: home screen recordings widget: recent tv / radio recordings
en: Recent recordings
ms_my: Rakaman baru-baru ini

[ctx: #31016]
note: home screen channel widget: recently played tv channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
ms_my: Saluran dimainkan baru-baru ini

[ctx: #31017]
en: Rated
ms_my: Ditarafkan

[ctx: #31018]
note: home screen channel widget: recently played radio channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
ms_my: Saluran dimainkan baru-baru ini

[ctx: #31019]
en: Forecast
ms_my: Ramalan

[ctx: #31020]
en: Actions
ms_my: Tindakan

[ctx: #31021]
en: Misc options
ms_my: Pilihan lain

[ctx: #31022]
en: Sort by
ms_my: Isih mengikut

[ctx: #31023]
en: Viewtype
ms_my: Jenispaparan

[ctx: #31024]
en: Choose rating to display for media items
ms_my: Memilih rating untuk paparan item-item media

[ctx: #31025]
en: No favourites found. You can add any item from media views to this list by using the context menu.
ms_my: Tiada kegemaran ditemui. Anda boleh tambah apa-apa item dari paparan media ke senarai ini menggunakan menu konteks.

[ctx: #31026]
en: Timeshift
ms_my: Anjak Masa

[ctx: #31027]
en: Next aired
ms_my: Keudara berikutnya

[ctx: #31028]
en: Show fanart
ms_my: Tunjuk seni peminat

[ctx: #31029]
en: Last logged in
ms_my: Daftar masuk terakhir

[ctx: #31030]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
ms_my: Penggunaan ingatan sistem

[ctx: #31031]
en: Version info
ms_my: Maklumat versi

[ctx: #31032]
en: Order
ms_my: Tertib

[ctx: #31033]
en: Your rating
ms_my: Penarafan anda

[ctx: #31034]
en: Extended info
ms_my: Maklumat lanjut

[ctx: #31035]
en: Pages
ms_my: Halaman

[ctx: #31036]
en: items
ms_my: item

[ctx: #31037]
en: Selected track
ms_my: Trek terpilih

[ctx: #31038]
en: Rewind
ms_my: Undur

[ctx: #31039]
en: Fast forward
ms_my: Maju pantas

[ctx: #31041]
en: Camera manufacturer
ms_my: Pengilang kamera

[ctx: #31042]
en: Playlist options
ms_my: Pilihan senarai main

[ctx: #31043]
en: Set the type and add rules to create a smart playlist. These playlists are dynamic and include all media items from your database which apply to your chosen rules.
ms_my: Tetapkan jenis dan tambah peraturan untuk cipta senarai main pintar. Senarai main ini adalah dinamik dan sertakan semua item media dari pangkalan data anda yang laksanakan mengikut peraturan yang anda tetapkan.

[ctx: #31044]
en: Add group
ms_my: Tambah kumpulan

[ctx: #31045]
en: Rename group
ms_my: Namakan semula kumpulan

[ctx: #31046]
en: Delete group
ms_my: Padam kumpulan

[ctx: #31048]
en: Available
ms_my: Tersedia

[ctx: #31052]
en: filtered
ms_my: ditapis

[ctx: #31053]
en: Arial based
ms_my: Berasaskan Arial

[ctx: #31056]
en: Go to playlist
ms_my: Pergi ke senarai main

[ctx: #31057]
en: Show login screen on startup
ms_my: Tunjuk skrin daftar masuk ketika permulaan

[ctx: #31058]
en: Automatic Login on startup
ms_my: Daftar masuk automatik ketika permulaan

[ctx: #31061]
en: Main menu items
ms_my: Item menu utama

[ctx: #31062]
en: Choose weather fanart pack
ms_my: Pilih pek cuaca seni peminat

[ctx: #31063]
en: Sections
ms_my: Seksyen

[ctx: #31065]
en: Video playlist
ms_my: Senarai main video

[ctx: #31066]
en: Music playlist
ms_my: Senarai main muzik

[ctx: #31067]
en: Event log
ms_my: Log peristiwa

[ctx: #31068]
en: Choose presets
ms_my: Pilih praset

[ctx: #31069]
en: Last Updated
ms_my: Kemaskini Terakhir

[ctx: #31071]
en: by
ms_my: oleh

[ctx: #31072]
en: Power Options
ms_my: Opsyen Kuasa

[ctx: #31073]
en: Total length
ms_my: Jumlah tempoh

[ctx: #31074]
en: Total duration
ms_my: Tempoh keseluruhan

[ctx: #31075]
en: Movie sets
ms_my: Set cereka

[ctx: #31079]
en: Cast not available
ms_my: Barisan pelakon tidak tersedia

[ctx: #31080]
en: Ends at
ms_my: Tamat pada

[ctx: #31082]
en: Lyrics add-on
ms_my: Tambahan lirik

[ctx: #31083]
en: Lyrics add-on settings
ms_my: Tetapan tambahan lirik

[ctx: #31084]
en: Visualisation settings
ms_my: Tetapan pengvisualan

[ctx: #31089]
en: Available groups
ms_my: Kumpulan tersedia

[ctx: #31092]
en: Video menu
ms_my: Menu video

[ctx: #31093]
en: Show weather info in top bar
ms_my: Tunjuk maklumat cuaca pada palang atas

[ctx: #31095]
en: Use slide animations
ms_my: Guna animasi leret

[ctx: #31096]
en: Local subtitle available
ms_my: Sarikata setempat tersedia

[ctx: #31097]
en: Channel options
ms_my: Pilihan saluran

[ctx: #31098]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
ms_my: Pilih Profil pengguna Kodi anda[CR]untuk daftar masuk dan teruskan

[ctx: #31099]
note: viewtype name
en: IconWall
ms_my: DindingIkon

[ctx: #31101]
note: viewtype name
en: InfoWall
ms_my: DindingInfo

[ctx: #31102]
note: viewtype name
en: Wall
ms_my: Dinding

[ctx: #31103]
en: Enter text here...
ms_my: Masukkan teks di sini...

[ctx: #31104]
en: Your library is currently empty. In order to populate it with your personal media, enter "Files" section, add a media source and configure it. After the source has been added and indexed you will be able to browse your library.
ms_my: Pustaka anda buat masa ini masih kosong. Untuk mengisinya dengan media persendirian anda, masuk ke seksyen "Fail", tambah sumber media dan konfigurkannya. Selepas sumber telah ditambah dan diindekskan anda dapat melayari pustaka anda.

[ctx: #31105]
en: Add video sources and set the appropriate content type in order to populate your video libraries.
ms_my: Tambah sumber video dan tetapkan jenis kandungan yang sesuai untuk mengisi pustaka video anda.

[ctx: #31106]
en: Teletext
ms_my: Teleteks

[ctx: #31107]
note: viewtype name
en: WideList
ms_my: SenaraiLebar

[ctx: #31110]
en: Enter files section
ms_my: Masukkan seksyen fail

[ctx: #31111]
en: View your personal pictures or download one of the many image add-ons from the official repository.
ms_my: Lihat gambar peribadi anda atau muat turun salah satu tambahan imej dari repositori rasmi.

[ctx: #31112]
en: Toggle audio stream
ms_my: Togol strim audio

[ctx: #31113]
en: Search local library
ms_my: Gelintar pustaka setempat

[ctx: #31114]
en: Search YouTube
ms_my: Gelintar YouTube

[ctx: #31116]
en: Remove this main menu item
ms_my: Buang item menu utama ini

[ctx: #31117]
en: Edit nodes
ms_my: Sunting nod

[ctx: #31118]
en: Enter add-on browser
ms_my: Masukkan pelayar tambahan

[ctx: #31119]
en: You do not have any add-ons installed yet. Visit our add-on browser to browse through our collection and improve your Kodi experience.
ms_my: Anda belum lagi mempunyai tambahan yang terpasang. Lawati pelayar tambahan untuk melayari koleksi kami dan tambah baik Kodi anda.

[ctx: #31120]
en: You did not set up a weather provider yet. In order to view weather information, choose a weather provider and set up your location.
ms_my: Anda belum lagi menetapkan penyedia cuaca. Untuk dapat melihat maklumat cuaca, pilih satu penyedia cuaca dan tetapkan lokasi anda.

[ctx: #31121]
en: Set weather provider
ms_my: Tetapkan penyedia cuaca

[ctx: #31122]
en: Unwatched TV Shows
ms_my: Rancangan TV Belum Ditonton

[ctx: #31123]
en: Same director
ms_my: Pengarah yang sama

[ctx: #31125]
en: Press up for actor info
ms_my: Tekan ke atas untuk maklumat pelakon

[ctx: #31126]
en: Press OK to read plot
ms_my: Tekan OK untuk baca plot

[ctx: #31127]
en: Show icons
ms_my: Tunjuk ikon

[ctx: #31128]
en: Contributors
ms_my: Penyumbang

[ctx: #31129]
en: General settings applying to all areas of the skin.
ms_my: Tetapan am dilaksanakan ke semua kawasan kulit.

[ctx: #31130]
en: Main menu-related settings: Configure the home screen to your likings.
ms_my: Tetapan berkaitan-menu utama: Konfigur skrin rumah mengikut citarasa anda.

[ctx: #31131]
en: Choose skin fanart pack
ms_my: Pilih pek kulit seni peminat

[ctx: #31132]
en: Select Program
ms_my: Pilih Program

[ctx: #31133]
en: Select Resolution
ms_my: Pilih Resolusi

[ctx: #31134]
en: Remaining
ms_my: Berbaki

[ctx: #31136]
en: Click here to see latest changes...
ms_my: Klik di sini untuk melihat perubahan terkini...

[ctx: #31138]
note: Label to show player info page
en: Player
ms_my: Pemain

[ctx: #31139]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
ms_my: Penyahkod video

[ctx: #31140]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
ms_my: Format piksel

[ctx: #31141]
en: Changes for version
ms_my: Perubahan bagi versi

[ctx: #31142]
en: Play speed
ms_my: Kelajuan main

[ctx: #31143]
en: You did not set up PVR yet. In order to use PVR, choose a PVR client addon and configure it. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
ms_my: Anda belum lagi menetapkan PVR. Supaya dapat gunakan PVR, pilih satu tambahan klien PVR dan konfigur ia. Sila lawati http://kodi.wiki/view/PVR untuk ketahui lebih lanjut.

[ctx: #31144]
en: Enter add-on browser
ms_my: Masukkan pelayar tambahan

[ctx: #31145]
en: Search add-ons
ms_my: Gelintar tambahan

[ctx: #31146]
en: In cinemas
ms_my: Ditayang wayang

[ctx: #31147]
en: In cinemas soon
ms_my: Akan ditayang wayang kelak

[ctx: #31148]
en: Categories
ms_my: Kategori

[ctx: #31149]
en: Select genre fanart pack
ms_my: Pilih pek seni peminat genre

[ctx: #31151]
en: Unwatched music videos
ms_my: Video muzik belum ditonton

[ctx: #31152]
en: Random music videos
ms_my: Video muzik rawak

[ctx: #31153]
en: You do not have any add-ons of this type installed. Enter the add-on browser to download add-ons created by our community.
ms_my: Anda belum lagi mempunyai apa-apa tambahan jenis ini yang terpasang. Pergi ke pelayar tambahan untuk memuat turun tambahan yang dihasilkan oleh komuniti kami.

[ctx: #31154]
en: Press OK to switch between locations
ms_my: Tekan OK untuk tukar diantara lokasi

[ctx: #31155]
en: No bookmarks created yet.
ms_my: Tiada tanda buku dicipta lagi

[ctx: #31156]
en: Choose background pattern
ms_my: Pilih pola latar belakang

[ctx: #31157]
en: Edit categories
ms_my: Sunting kategori

[ctx: #31158]
en: Touch mode
ms_my: Mod sentuh

[ctx: #31159]
en: Artwork
ms_my: Kerja seni

[ctx: #31160]
en: Show media flags
ms_my: Tunjuk bendera media

[ctx: #31161]
en: Numeric pad
ms_my: Pad numerik

[ctx: #31162]
en: Play your personal games or download one of the many game add-ons from the official repository.
ms_my: Main game sendiri ataupun muat turun salah satu add-on game daripada repositori rasmi.

[ctx: #31163]
en: Show Fanart background
ms_my: Menunjuk latar balakang seni peminat

[ctx: #31164]
note: Choose profile identifier
en: Choose kind of profile identification
ms_my: Pilih jenis pengenalpastian profil

[ctx: #31165]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile name
ms_my: Nama profil

[ctx: #31166]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile avatar
ms_my: Avatar profil

[ctx: #31167]
note: Label of a setting
en: Animate background
ms_my: Animasikan latar belakang

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
ms_my: Kodeks video

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
ms_my: Resolusi video

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
ms_my: Bidang video

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
ms_my: Kodeks audio

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
ms_my: Saluran audio

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
ms_my: Resolusi skrin

[ctx: #31609]
note: Label to show the system CPU usage
en: System CPU usage
ms_my: Penggunaan CPU sistem

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
ms_my: Sistem
