KODI Main - en to gl_es translation catalogue (156 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Estuary skin by phil65. (Kodi's default skin)
gl_es: Pel Estuary por phil65 and Piers. (Pel predefinida do Kodi)

[ctx: Addon Description]
en: Estuary is the default skin for Kodi 17.0 and above. It attempts to be easy for first time Kodi users to understand and use.
gl_es: Estuary é a pel predefinida para Kodi 17.0 e superior. Esta tenta ser doada de entender e usar polos usuarios recen chegados a Kodi.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Estuary is the default skin for Kodi, removing it may cause issues
gl_es: Estuary é a pel predefinida para Kodi e eliminala pode causar problemas.

[ctx: #31000]
en: Now playing
gl_es: Reproducindo

[ctx: #31001]
en: Search...
gl_es: Buscar...

[ctx: #31002]
en: Show media fanart as background
gl_es: Amosar os fanart como fondo

[ctx: #31003]
en: Cinema mode
gl_es: Modo cine

[ctx: #31004]
en: Change mode
gl_es: Trocar o modo

[ctx: #31005]
en: Watch as 2D
gl_es: Ver como 2D

[ctx: #31006]
en: Random movies
gl_es: Filmes ó chou

[ctx: #31007]
en: Unwatched movies
gl_es: Filmes non vistos

[ctx: #31008]
en: Enable category widgets
gl_es: Habilitar widgets de categorías

[ctx: #31009]
en: Download icons
gl_es: Descargar iconas

[ctx: #31010]
en: In progress movies
gl_es: Filmes a ser vistos

[ctx: #31011]
en: Most played albums
gl_es: Álbums máis reproducidos

[ctx: #31012]
en: Random albums
gl_es: Álbums ó chou

[ctx: #31013]
en: Random artists
gl_es: Artistas ó chou

[ctx: #31014]
en: Unplayed albums
gl_es: Álbums non reproducidos

[ctx: #31015]
note: home screen recordings widget: recent tv / radio recordings
en: Recent recordings
gl_es: Gravacións recentes

[ctx: #31016]
note: home screen channel widget: recently played tv channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
gl_es: Canles reproducidas recentemente

[ctx: #31017]
en: Rated
gl_es: Valoración

[ctx: #31018]
note: home screen channel widget: recently played radio channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
gl_es: Canles reproducidss recentemente

[ctx: #31019]
en: Forecast
gl_es: Predición

[ctx: #31020]
en: Actions
gl_es: Accións

[ctx: #31021]
en: Misc options
gl_es: Outras opcións

[ctx: #31022]
en: Sort by
gl_es: Ordenar por

[ctx: #31023]
en: Viewtype
gl_es: Tipo de Vista

[ctx: #31024]
en: Choose rating to display for media items
gl_es: Seleccionar a taxa para amosar os elementos de medios

[ctx: #31025]
en: No favourites found. You can add any item from media views to this list by using the context menu.
gl_es: Sen favoritos. Podes engadir calquera elemento dende as vistas de medios a esta listaxe empregando o menú contextual.

[ctx: #31027]
en: Next aired
gl_es: Vindeira emisión

[ctx: #31028]
en: Show fanart
gl_es: Amosar fanart

[ctx: #31029]
en: Last logged in
gl_es: Último inicio de sesión

[ctx: #31030]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
gl_es: Memoria empregada

[ctx: #31031]
en: Version info
gl_es: Información da versión

[ctx: #31032]
en: Order
gl_es: Ordenar

[ctx: #31033]
en: Your rating
gl_es: A túa valoración

[ctx: #31034]
en: Extended info
gl_es: Información extendida

[ctx: #31035]
en: Pages
gl_es: Páxinas

[ctx: #31036]
en: items
gl_es: Elementos

[ctx: #31037]
en: Selected track
gl_es: Seleccionar pista

[ctx: #31038]
en: Rewind
gl_es: Atrás

[ctx: #31039]
en: Fast forward
gl_es: Axiña adiante

[ctx: #31041]
en: Camera manufacturer
gl_es: Fabricante da cámara

[ctx: #31042]
en: Playlist options
gl_es: Opcións da listaxe de reprodución

[ctx: #31043]
en: Set the type and add rules to create a smart playlist. These playlists are dynamic and include all media items from your database which apply to your chosen rules.
gl_es: Define o tipo e engade regras para crear unha listaxe intelixente. Estas listaxes son dinámicas e inclúen todos os medios da túa biblioteca que coinciden coa regra.

[ctx: #31044]
en: Add group
gl_es: Engadir grupo

[ctx: #31045]
en: Rename group
gl_es: Renomear grupo

[ctx: #31046]
en: Delete group
gl_es: Eliminar grupo

[ctx: #31048]
en: Available
gl_es: Dispoñible

[ctx: #31052]
en: filtered
gl_es: filtrado

[ctx: #31053]
en: Arial based
gl_es: Baseado en Arial

[ctx: #31054]
en: Press [B]Left[/B] to step back, or [B]Right[/B] to step forward
gl_es: Premer [B]Esquerda[/B] para rebobinar, ou [B]Dereita[/B] para avanzar

[ctx: #31055]
en: Press [B]Right[/B] to frame advance
gl_es: Premer [B]Dereita[/B] para avanzar un marco

[ctx: #31056]
en: Go to playlist
gl_es: Ir á listaxe de reprodución

[ctx: #31057]
en: Show login screen on startup
gl_es: Amosar a pantalla de inicio de sesión ao arrancar

[ctx: #31058]
en: Automatic Login on startup
gl_es: Amosar o inicio de sesión ao arrancar

[ctx: #31060]
en: Select + Start
gl_es: Select + Inicio

[ctx: #31061]
en: Main menu items
gl_es: Elementos do menú principal

[ctx: #31062]
en: Choose weather fanart pack
gl_es: Seleccionar o paquete de fanart meteorolóxico

[ctx: #31063]
en: Sections
gl_es: Seccións

[ctx: #31065]
en: Video playlist
gl_es: Lista de reprodución de vídeo

[ctx: #31066]
en: Music playlist
gl_es: Lista de reprodución de música

[ctx: #31067]
en: Event log
gl_es: Rexistro de eventos

[ctx: #31068]
en: Choose presets
gl_es: Escoller preconfiguracións

[ctx: #31069]
en: Last Updated
gl_es: Última actualización

[ctx: #31071]
en: by
gl_es: por

[ctx: #31072]
en: Power Options
gl_es: Opcións de enerxía

[ctx: #31073]
en: Total length
gl_es: Duración total

[ctx: #31074]
en: Total duration
gl_es: Duración total

[ctx: #31075]
en: Movie sets
gl_es: Conxuntos de filmes

[ctx: #31079]
en: Cast not available
gl_es: Emisión non dispoñible

[ctx: #31080]
en: Ends at
gl_es: Remata en

[ctx: #31082]
en: Lyrics add-on
gl_es: Complemento de letras

[ctx: #31083]
en: Lyrics add-on settings
gl_es: Configuración do complemento de letras

[ctx: #31084]
en: Visualisation settings
gl_es: Configuración de visualizacións

[ctx: #31089]
en: Available groups
gl_es: Grupos dispoñíbeis

[ctx: #31092]
en: Video menu
gl_es: Menú de vídeo

[ctx: #31093]
en: Show weather info in top bar
gl_es: Amosar información meteorolóxica na barra superior

[ctx: #31095]
en: Use slide animations
gl_es: Empregar animacións de diapositivas

[ctx: #31096]
en: Local subtitle available
gl_es: Subtítulo local dispoñíbel

[ctx: #31097]
en: Channel options
gl_es: Opcións da canle

[ctx: #31098]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
gl_es: Selecciona o teu perfil de usuario do Kodi[CR]para iniciar sesión e continuar

[ctx: #31099]
note: viewtype name
en: IconWall
gl_es: Muro de iconas

[ctx: #31101]
note: viewtype name
en: InfoWall
gl_es: InfoMuro

[ctx: #31102]
note: viewtype name
en: Wall
gl_es: Muro

[ctx: #31103]
en: Enter text here...
gl_es: Introducir texto aquí...

[ctx: #31104]
en: Your library is currently empty. In order to populate it with your personal media, enter "Files" section, add a media source and configure it. After the source has been added and indexed you will be able to browse your library.
gl_es: A biblioteca está baleira. Para enchela cos teus medios, vai á sección "Ficheiros", engade una fonte de medios e configúrao. Despois de engadi-la fonte e indexala poderás buscar nela.

[ctx: #31105]
en: Add video sources and set the appropriate content type in order to populate your video libraries.
gl_es: Engade fontes de vídeo e define o contido axeitado para poder encher as túas bibliotecas de vídeos.

[ctx: #31106]
en: Teletext
gl_es: Teletexto

[ctx: #31107]
note: viewtype name
en: WideList
gl_es: Lista ampla

[ctx: #31110]
en: Enter files section
gl_es: Introducir sección de ficheiros

[ctx: #31111]
en: View your personal pictures or download one of the many image add-ons from the official repository.
gl_es: Mira as túas imaxes persoais ou descarga un dos moitos complementos de imaxes dende o repositorio oficial.

[ctx: #31112]
en: Toggle audio stream
gl_es: Escoller fluxo de son

[ctx: #31113]
en: Search local library
gl_es: Buscar na biblioteca local

[ctx: #31114]
en: Search YouTube
gl_es: Buscar no YouTube

[ctx: #31116]
en: Remove this main menu item
gl_es: Eliminar este elemento do menú principal

[ctx: #31117]
en: Edit nodes
gl_es: Editar nodos

[ctx: #31118]
en: Enter add-on browser
gl_es: Introducir buscador de engadidos

[ctx: #31119]
en: You do not have any add-ons installed yet. Visit our add-on browser to browse through our collection and improve your Kodi experience.
gl_es: Non tes aínda ningún complemento instalado. Visita o noso repositorio e busca a través da nosa colección e mellora a túa experiencia en Kodi.

[ctx: #31120]
en: You did not set up a weather provider yet. In order to view weather information, choose a weather provider and set up your location.
gl_es: Aínda non configuraches un provedor meteorolóxico. Para poder ver a información do tempo, selecciona un provedor e configura a túa localización.

[ctx: #31121]
en: Set weather provider
gl_es: Escoller provedor meteorolóxico

[ctx: #31122]
en: Unwatched TV Shows
gl_es: Series sen ver

[ctx: #31123]
en: Same director
gl_es: O mesmo director

[ctx: #31125]
en: Press up for actor info
gl_es: Premer arriba para info. do actor

[ctx: #31126]
en: Press OK to read plot
gl_es: Premer Aceptar para ler a sinopse

[ctx: #31127]
en: Show icons
gl_es: Amosar iconas

[ctx: #31128]
en: Contributors
gl_es: Colaboradores

[ctx: #31129]
en: General settings applying to all areas of the skin.
gl_es: Aplicándose os axustes xerais a tódalas áreas do tema.

[ctx: #31130]
en: Main menu-related settings: Configure the home screen to your likings.
gl_es: Axustes do menú principal: Configura a pantalla principal ao teu gusto.

[ctx: #31131]
en: Choose skin fanart pack
gl_es: Seleccionar paquete fanart do tema

[ctx: #31132]
en: Select Program
gl_es: Seleccionar programa

[ctx: #31133]
en: Select Resolution
gl_es: Seleccionar resolución

[ctx: #31134]
en: Remaining
gl_es: Restante

[ctx: #31135]
en: Binary
gl_es: Binario

[ctx: #31136]
en: Click here to see latest changes...
gl_es: Premer aquí para ver os últimos cambios...

[ctx: #31138]
note: Label to show player info page
en: Player
gl_es: Reprodutor

[ctx: #31139]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
gl_es: Decodificador de vídeo

[ctx: #31140]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
gl_es: Formato de pixel

[ctx: #31141]
en: Changes for version
gl_es: Trocos da versión

[ctx: #31142]
en: Play speed
gl_es: Velocidade de reprodución

[ctx: #31143]
en: You did not set up PVR yet. In order to use PVR, choose a PVR client addon and configure it. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
gl_es: Aínda non configuraches un PVR. Para usalo, selecciona un complemento cliente de PVR e configúrao. Por favor, visita http://kodi.wiki/view/PVR para saber máis.

[ctx: #31144]
en: Enter add-on browser
gl_es: Introducir buscador de engadidos

[ctx: #31145]
en: Search add-ons
gl_es: Buscar complementos

[ctx: #31146]
en: In cinemas
gl_es: Nos cinemas

[ctx: #31147]
en: In cinemas soon
gl_es: Nos cinemas proximamente

[ctx: #31148]
en: Categories
gl_es: Categorías

[ctx: #31149]
en: Select genre fanart pack
gl_es: Seleccionar o paquete fanart de xéneros

[ctx: #31150]
en: Origin
gl_es: Orixe

[ctx: #31151]
en: Unwatched music videos
gl_es: Vídeos musicais sen ver

[ctx: #31152]
en: Random music videos
gl_es: Vídeos musicais ó chou

[ctx: #31153]
en: You do not have any add-ons of this type installed. Enter the add-on browser to download add-ons created by our community.
gl_es: Non tes ningún complemento deste tipo instalado. Vai ao buscador para descargar complementos creados pola nosa comunidade.

[ctx: #31154]
en: Press OK to switch between locations
gl_es: Premer Aceptar para trocar de localización

[ctx: #31155]
en: No bookmarks created yet.
gl_es: Aínda non se crearon marcadores.

[ctx: #31156]
en: Choose background pattern
gl_es: Escoller forma de fondo

[ctx: #31157]
en: Edit categories
gl_es: Editar categorías

[ctx: #31158]
en: Touch mode
gl_es: Modo táctil

[ctx: #31159]
en: Artwork
gl_es: Arte

[ctx: #31160]
en: Show media flags
gl_es: Amosar etiquetas de medios

[ctx: #31161]
en: Numeric pad
gl_es: Teclado númerico

[ctx: #31162]
en: Play your personal games or download one of the many game add-ons from the official repository.
gl_es: Xoga aos teus xogos persoais ou descarrega un dos moitos complementos de xogos do repositorio oficial.

[ctx: #31163]
en: Show Fanart background
gl_es: Amosar Fanart como fondo

[ctx: #31164]
note: Choose profile identifier
en: Choose kind of profile identification
gl_es: Seleccionar o tipo de identificación do perfil

[ctx: #31165]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile name
gl_es: Nome do perfíl

[ctx: #31166]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile avatar
gl_es: Avatar do perfil

[ctx: #31167]
note: Label of a setting
en: Animate background
gl_es: Animar o fondo

[ctx: #31168]
note: Label of a setting
en: Show posters instead of thumbs for musicvideos
gl_es: Amosar pósters no canto de miniaturas para musicvideos

[ctx: #31169]
note: Description label for skin settings area
en: Artwork related settings.
gl_es: Axustes relacionados cas Imaxes

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
gl_es: Códec de vídeo

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
gl_es: Resolución de vídeo

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
gl_es: Aspecto do vídeo

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
gl_es: Códec de son

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
gl_es: Canles de son

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
gl_es: Resolución da pantalla

[ctx: #31609]
note: Label to show the system CPU usage
en: System CPU usage
gl_es: Uso da CPU

[ctx: #31610]
note: Label to show the media (metadata) info page
en: Media
gl_es: Medios

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
gl_es: Sistema
