KODI Main - en to eu_es translation catalogue (143 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Estuary skin by phil65. (Kodi's default skin)
eu_es: Estuary azala phil65-ek egina. (Kodiren azal lehenetsia)

[ctx: Addon Description]
en: Estuary is the default skin for Kodi 17.0 and above. It attempts to be easy for first time Kodi users to understand and use.
eu_es: Estuary azala kodi 17.0 eta berriagoen azal lehenetsia da. Kodiren erabiltzaile hasiberrientzako erabilerraza eta ulerterraza izaten saiatzen da.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Estuary is the default skin for Kodi, removing it may cause issues
eu_es: Estuary Kodiren azal lehenetsia da. Ezabatzeak arazoak eragin ditzake

[ctx: #31000]
en: Now playing
eu_es: Orain erreproduzitzen

[ctx: #31001]
en: Search...
eu_es: Bilatu...

[ctx: #31002]
en: Show media fanart as background
eu_es: Erakutsi multimediaren fanart-a atzeko plano bezala

[ctx: #31003]
en: Cinema mode
eu_es: Zinema modua

[ctx: #31004]
en: Change mode
eu_es: Aldatu modua

[ctx: #31005]
en: Watch as 2D
eu_es: Ikusi 2D bezala

[ctx: #31006]
en: Random movies
eu_es: Ausazko pelikulak

[ctx: #31007]
en: Unwatched movies
eu_es: Ikusi gabeko pelikulak

[ctx: #31008]
en: Enable category widgets
eu_es: Gaitu kategoria widgetak

[ctx: #31009]
en: Download icons
eu_es: Deskargatu ikonoak

[ctx: #31010]
en: In progress movies
eu_es: Hasitako pelikulak

[ctx: #31011]
en: Most played albums
eu_es: Gehien erreproduzitutako albumak

[ctx: #31012]
en: Random albums
eu_es: Ausazko albumak

[ctx: #31013]
en: Random artists
eu_es: Ausazko artistak

[ctx: #31014]
en: Unplayed albums
eu_es: Erreproduzitu gabeko albumak

[ctx: #31015]
note: home screen recordings widget: recent tv / radio recordings
en: Recent recordings
eu_es: Grabazio berriak

[ctx: #31016]
note: home screen channel widget: recently played tv channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
eu_es: Orain dela gutxi erreproduzitutako kanalak

[ctx: #31017]
en: Rated
eu_es: Klasifikatuta

[ctx: #31018]
note: home screen channel widget: recently played radio channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
eu_es: Orain dela gutxi erreproduzitutako kanalak

[ctx: #31019]
en: Forecast
eu_es: Iragarpena

[ctx: #31020]
en: Actions
eu_es: Ekintzak

[ctx: #31021]
en: Misc options
eu_es: Bestelako aukerak

[ctx: #31022]
en: Sort by
eu_es: Ordenatu honen baitan

[ctx: #31023]
en: Viewtype
eu_es: Ikusteko modua

[ctx: #31024]
en: Choose rating to display for media items
eu_es: Aukeratu klasifikazioa ikusteko multimedia elementuak

[ctx: #31025]
en: No favourites found. You can add any item from media views to this list by using the context menu.
eu_es: Ez da gogokorik aurkitu. Elementuak gehitu ditzakezu edozein multimedia ikuspegitik zerrenda honetara laster-menua erabiliz.

[ctx: #31026]
en: Timeshift
eu_es: Denbora aldaketa

[ctx: #31028]
en: Show fanart
eu_es: Irakutsi fanart-a

[ctx: #31029]
en: Last logged in
eu_es: Azken saio hasiera

[ctx: #31030]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
eu_es: Sistemaren memoria erabilera

[ctx: #31031]
en: Version info
eu_es: Bertsioaren informazioa

[ctx: #31032]
en: Order
eu_es: Ordenatu

[ctx: #31033]
en: Your rating
eu_es: Zure balorazioa

[ctx: #31034]
en: Extended info
eu_es: Informazio zabaldua

[ctx: #31035]
en: Pages
eu_es: Orriak

[ctx: #31036]
en: items
eu_es: elementu

[ctx: #31038]
en: Rewind
eu_es: Birbobinatu

[ctx: #31039]
en: Fast forward
eu_es: Bizkor aurreratu

[ctx: #31041]
en: Camera manufacturer
eu_es: Kameraren egilea

[ctx: #31042]
en: Playlist options
eu_es: Erreprodukzio zerrenda aukerak

[ctx: #31043]
en: Set the type and add rules to create a smart playlist. These playlists are dynamic and include all media items from your database which apply to your chosen rules.
eu_es: Ezarri mota eta gehitu arauak erreprodukzio-zerrenda adimentsu bat sortzeko. Erreprodukzio-zerrenda hauek dinamikoak dira eta zuk aukeratutako arauekin bat datozen datu-baseko multimedia elementu guztiak biltzen dituzte.

[ctx: #31044]
en: Add group
eu_es: Gehitu taldea

[ctx: #31045]
en: Rename group
eu_es: Berrizendatu taldea

[ctx: #31046]
en: Delete group
eu_es: Ezabatu taldea

[ctx: #31048]
en: Available
eu_es: Eskuragarri

[ctx: #31052]
en: filtered
eu_es: iragazita

[ctx: #31053]
en: Arial based
eu_es: Arial-en oinarritua

[ctx: #31056]
en: Go to playlist
eu_es: Joan erreprodukzio zerrendara

[ctx: #31057]
en: Show login screen on startup
eu_es: Erakutsi saio hasierako pantaila abioan

[ctx: #31058]
en: Automatic Login on startup
eu_es: Hasi saioa automatikoki abioan

[ctx: #31061]
en: Main menu items
eu_es: Menuko elementu nagusiak

[ctx: #31062]
en: Choose weather fanart pack
eu_es: Aukeratu eguraldiaren fanart paketea

[ctx: #31063]
en: Sections
eu_es: Sekzioak

[ctx: #31065]
en: Video playlist
eu_es: Bideo erreprodukzio zerrenda

[ctx: #31066]
en: Music playlist
eu_es: Musika erreprodukzio zerrenda

[ctx: #31067]
en: Event log
eu_es: Gertaeren erregistroa

[ctx: #31068]
en: Choose presets
eu_es: Aukeratu aurrezarpenak

[ctx: #31069]
en: Last Updated
eu_es: Azken eguneraketa

[ctx: #31071]
en: by
eu_es: norena

[ctx: #31072]
en: Power Options
eu_es: Energia-aukerak

[ctx: #31074]
en: Total duration
eu_es: Iraupen osoa

[ctx: #31075]
en: Movie sets
eu_es: Pelikula sortak

[ctx: #31079]
en: Cast not available
eu_es: Aktoreen zerrenda ez dago eskuragarri

[ctx: #31080]
en: Ends at
eu_es: Amaiera ordua

[ctx: #31082]
en: Lyrics add-on
eu_es: Letren gehigarria

[ctx: #31083]
en: Lyrics add-on settings
eu_es: Letren gehigarriaren aukerak

[ctx: #31084]
en: Visualisation settings
eu_es: Bistaratze-aukerak

[ctx: #31089]
en: Available groups
eu_es: Eskuragarri dauden taldeak

[ctx: #31092]
en: Video menu
eu_es: Bideoaren menua

[ctx: #31093]
en: Show weather info in top bar
eu_es: Erakutsi eguraldiaren informazioa goiko barran

[ctx: #31095]
en: Use slide animations
eu_es: Erabili diapositiba animazioak

[ctx: #31096]
en: Local subtitle available
eu_es: Azpititulu lokala erabilgarri

[ctx: #31097]
en: Channel options
eu_es: Kanalaren aukerak

[ctx: #31098]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
eu_es: Hautatu zure Kodi profila[CR] saioa hasi eta jarraitzeko

[ctx: #31099]
note: viewtype name
en: IconWall
eu_es: Ikono horma

[ctx: #31100]
note: viewtype name
en: Shift
eu_es: Maius

[ctx: #31101]
note: viewtype name
en: InfoWall
eu_es: Informazio horma

[ctx: #31102]
note: viewtype name
en: Wall
eu_es: Horma

[ctx: #31103]
en: Enter text here...
eu_es: Idatzi testua hemen...

[ctx: #31104]
en: Your library is currently empty. In order to populate it with your personal media, enter "Files" section, add a media source and configure it. After the source has been added and indexed you will be able to browse your library.
eu_es: Zure liburutegia hutsik dago. Zure multimediarekin betetzeko, joan "Fitxategiak" sekziora, gehitu multimedia iturburua eta konfiguratu. Iturburua gehitu eta indexatutakoan zure liburutegia arakatu ahalko duzu.

[ctx: #31105]
en: Add video sources and set the appropriate content type in order to populate your video libraries.
eu_es: Gehitu bideo iturriak eta ezarri eduki mota zure bideo biltegia betetzeko.

[ctx: #31106]
en: Teletext
eu_es: Teletestua

[ctx: #31107]
note: viewtype name
en: WideList
eu_es: Zerrenda zabala

[ctx: #31110]
en: Enter files section
eu_es: Sartu fitxategiak sekziora

[ctx: #31111]
en: View your personal pictures or download one of the many image add-ons from the official repository.
eu_es: Ikusi zure irudi pertsonalak edo deskargatu biltegi ofizialeko irudi gehigarri ugarietako bat.

[ctx: #31112]
en: Toggle audio stream
eu_es: Txandakatu audio korrontea

[ctx: #31113]
en: Search local library
eu_es: Bilatu liburutegi lokalean

[ctx: #31114]
en: Search YouTube
eu_es: Bilatu YouTube

[ctx: #31116]
en: Remove this main menu item
eu_es: Kendu menu nagusiko elementu hau

[ctx: #31117]
en: Edit nodes
eu_es: Editatu nodoak

[ctx: #31118]
en: Enter add-on browser
eu_es: Sartu gehigarri arakatzailera

[ctx: #31119]
en: You do not have any add-ons installed yet. Visit our add-on browser to browse through our collection and improve your Kodi experience.
eu_es: Ez daukazu gehigarririk instalatuta oraindik. Sartu gehigarri arakatzailean zure bilduma arakatu eta zure Kodi esperientzia hobetzeko.

[ctx: #31120]
en: You did not set up a weather provider yet. In order to view weather information, choose a weather provider and set up your location.
eu_es: Ez duzu eguraldi hornitzailerik konfiguratu oraindik. Eguraldiaren informazioa ikusteko, aukeratu hornitzaile bat eta zure kokapena konfiguratu.

[ctx: #31121]
en: Set weather provider
eu_es: Ezarri eguraldi hornitzailea

[ctx: #31122]
en: Unwatched TV Shows
eu_es: Ikusi gabeko TB saioak

[ctx: #31123]
en: Same director
eu_es: Zuzendari bera

[ctx: #31125]
en: Press up for actor info
eu_es: Sakatu gora aktorearen informazioa ikusteko

[ctx: #31126]
en: Press OK to read plot
eu_es: Sakatu Ados argumentua irakurtzeko

[ctx: #31127]
en: Show icons
eu_es: Erakutsi ikonoak

[ctx: #31128]
en: Contributors
eu_es: Kolaboratzaileak

[ctx: #31129]
en: General settings applying to all areas of the skin.
eu_es: Ezarpen orokorrak azalaren zati guztietan aplikatzen dira.

[ctx: #31130]
en: Main menu-related settings: Configure the home screen to your likings.
eu_es: Menu nagusiarekin erlazionatutako ezarpenak: Konfiguratu etxeko pantaila nahi duzun bezala.

[ctx: #31131]
en: Choose skin fanart pack
eu_es: Aukeratu azalaren fanart paketea

[ctx: #31132]
en: Select Program
eu_es: Hautatu Programa

[ctx: #31133]
en: Select Resolution
eu_es: Hautatu Bereizmena

[ctx: #31134]
en: Remaining
eu_es: Geratzen dena

[ctx: #31136]
en: Click here to see latest changes...
eu_es: Klikatu hemen azken aldaketak ikusteko...

[ctx: #31138]
note: Label to show player info page
en: Player
eu_es: Erreproduzitzailea

[ctx: #31139]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
eu_es: Bideo deskodetzailea

[ctx: #31140]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
eu_es: Pixel formatua

[ctx: #31141]
en: Changes for version
eu_es: Aldaketak bertsiorako

[ctx: #31142]
en: Play speed
eu_es: Erreprodukzio abiadura

[ctx: #31143]
en: You did not set up PVR yet. In order to use PVR, choose a PVR client addon and configure it. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
eu_es: Ez duzu PVR konfiguratu oraindik. PVR erabiltzeko, aukeratu PVR bezero gehigarri bat eta konfiguratu. Joan http://kodi.wiki/view/PVR orrira informazio gehiagorako.

[ctx: #31144]
en: Enter add-on browser
eu_es: Sartu gehigarri arakatzailera

[ctx: #31145]
en: Search add-ons
eu_es: Bilatu gehigarriak

[ctx: #31146]
en: In cinemas
eu_es: En los cines

[ctx: #31148]
en: Categories
eu_es: Kategoriak

[ctx: #31149]
en: Select genre fanart pack
eu_es: Hautatu generoaren fanart paketea

[ctx: #31151]
en: Unwatched music videos
eu_es: Ikusi gabeko musika bideoak

[ctx: #31152]
en: Random music videos
eu_es: Ausazko musika bideoak

[ctx: #31153]
en: You do not have any add-ons of this type installed. Enter the add-on browser to download add-ons created by our community.
eu_es: Ez daukazu mota honetako gehigarririk instalatuta. Sartu gehigarri-arakatzailean komunitateak sortutako gehigarriak deskargatzeko.

[ctx: #31154]
en: Press OK to switch between locations
eu_es: Sakatu Ados kokalekuen artean aldatzeko.

[ctx: #31155]
en: No bookmarks created yet.
eu_es: Laster-markarik ez dago oraindik.

[ctx: #31156]
en: Choose background pattern
eu_es: Aukeratu atzeko planoko eredua

[ctx: #31157]
en: Edit categories
eu_es: Editatu kategoriak

[ctx: #31158]
en: Touch mode
eu_es: Ukipen modua

[ctx: #31159]
en: Artwork
eu_es: Artea

[ctx: #31160]
en: Show media flags
eu_es: Erakutsi multimedia banderak

[ctx: #31161]
en: Numeric pad
eu_es: Zenbakizko teklatua

[ctx: #31162]
en: Play your personal games or download one of the many game add-ons from the official repository.
eu_es: Jokatu zure joko pertsonaletan edo deskargatu biltegi ofizialeko joko gehigarri ugarietako bat.

[ctx: #31163]
en: Show Fanart background
eu_es: Irakutsi fanart atzean

[ctx: #31165]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile name
eu_es: Profilaren izena

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
eu_es: Bideo codec-a

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
eu_es: Bideoaren erresoluzioa

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
eu_es: Bideo aspektua

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
eu_es: Audio codec-a

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
eu_es: Audio kanalak

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
eu_es: Pantailaren bereizmena

[ctx: #31609]
note: Label to show the system CPU usage
en: System CPU usage
eu_es: Sistemaren PUZ erabilera

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
eu_es: Sistema
