KODI Main - en to el_gr translation catalogue (129 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Estuary skin by phil65. (Kodi's default skin)
el_gr: Το κέλυφος Estuary από τον phil65 και τον Pier. (προεπιλεγμένο κέλυφος του Kodi)

[ctx: Addon Description]
en: Estuary is the default skin for Kodi 17.0 and above. It attempts to be easy for first time Kodi users to understand and use.
el_gr: Το Estuary είναι η προεπιλεγμένη αμφίεση για τις εκδόσεις Kodi 17.0 και άνω. Επιχειρεί να είναι προσιτό στους αρχάριους χρήστες του Kodi για να το κατανοήσουν και να το χρησιμοποιήσουν.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Estuary is the default skin for Kodi, removing it may cause issues
el_gr: Το Estuary είναι η προεπιλεγμένη αμφίεση για το Kodi. Η αφαίρεσή του μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα.

[ctx: #31000]
en: Now playing
el_gr: Σε αναπαραγωγή

[ctx: #31001]
en: Search...
el_gr: Αναζήτηση...

[ctx: #31002]
en: Show media fanart as background
el_gr: Εμφάνιση μέσων fanart ως φόντο

[ctx: #31003]
en: Cinema mode
el_gr: Λειτουργία σινεμά

[ctx: #31004]
en: Change mode
el_gr: Αλλαγή λειτουργίας

[ctx: #31005]
en: Watch as 2D
el_gr: Προβολή ως 2D

[ctx: #31006]
en: Random movies
el_gr: Τυχαίες ταινίες

[ctx: #31007]
en: Unwatched movies
el_gr: Μη προβληθείσες ταινίες

[ctx: #31009]
en: Download icons
el_gr: Λήψη εικονιδίων

[ctx: #31010]
en: In progress movies
el_gr: Ταινίες σε εξέλιξη

[ctx: #31011]
en: Most played albums
el_gr: Τα πιο παιγμένα άλμπουμ

[ctx: #31012]
en: Random albums
el_gr: Τυχαία άλμπουμ

[ctx: #31013]
en: Random artists
el_gr: Τυχαίοι καλλιτέχνες

[ctx: #31014]
en: Unplayed albums
el_gr: Μη παιγμένα άλμπουμ

[ctx: #31015]
note: home screen recordings widget: recent tv / radio recordings
en: Recent recordings
el_gr: Πρόσφατες εγγραφές

[ctx: #31016]
note: home screen channel widget: recently played tv channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
el_gr: Πρόσφατα παιγμένα κανάλια

[ctx: #31017]
en: Rated
el_gr: Αξιολογημένο/α

[ctx: #31018]
note: home screen channel widget: recently played radio channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
el_gr: Πρόσφατα παιγμένα κανάλια

[ctx: #31019]
en: Forecast
el_gr: Πρόγνωση

[ctx: #31020]
en: Actions
el_gr: Ενέργειες

[ctx: #31021]
en: Misc options
el_gr: Διάφορες επιλογές

[ctx: #31022]
en: Sort by
el_gr: Ταξινόμηση κατά

[ctx: #31023]
en: Viewtype
el_gr: Τύπος προβολής

[ctx: #31025]
en: No favourites found. You can add any item from media views to this list by using the context menu.
el_gr: Δεν βρέθηκαν αγαπημένα. Μπορείτε να προσθέσετε οποιοδήποτε αντικείμενο από την προβολή πολυμέσων σε αυτή τη λίστα χρησιμοποιώντας το κεντρικό μενού.

[ctx: #31027]
en: Next aired
el_gr: Επόμενο Επεισόδιο

[ctx: #31028]
en: Show fanart
el_gr: Εμφάνιση fanart

[ctx: #31029]
en: Last logged in
el_gr: Τελευταία σύνδεση

[ctx: #31030]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
el_gr: Χρήση μνήμης συστήματος

[ctx: #31031]
en: Version info
el_gr: Πληροφορίες εκδοσης

[ctx: #31032]
en: Order
el_gr: Σειρά

[ctx: #31033]
en: Your rating
el_gr: Αξιολόγηση

[ctx: #31034]
en: Extended info
el_gr: Εκτεταμένες πληροφορίες

[ctx: #31035]
en: Pages
el_gr: Σελίδες

[ctx: #31036]
en: items
el_gr: Αντικείμενα

[ctx: #31038]
en: Rewind
el_gr: Επαναφορά

[ctx: #31039]
en: Fast forward
el_gr: Γρήγορη Προώθηση

[ctx: #31041]
en: Camera manufacturer
el_gr: Κατασκευαστής κάμερας

[ctx: #31042]
en: Playlist options
el_gr: Επιλογές λίστας αναπ/γής

[ctx: #31043]
en: Set the type and add rules to create a smart playlist. These playlists are dynamic and include all media items from your database which apply to your chosen rules.
el_gr: Ορίστε τον τύπο και προσθέστε κανόνες για τη δημιουργία μιας έξυπνης λίστας αναπαραγωγής. Αυτές οι λίστες αναπαραγωγής είναι δυναμικές και περιέχουν όλα τα αντικείμενα πολυμέσων από τη βάση δεδομένων σας, που ταιριάζουν με τους επιλεγμένους κανόνες σας.

[ctx: #31044]
en: Add group
el_gr: Προσθήκη ομάδας

[ctx: #31045]
en: Rename group
el_gr: Μετονομασία ομάδας

[ctx: #31046]
en: Delete group
el_gr: Διαγραφή ομάδας

[ctx: #31048]
en: Available
el_gr: Διαθέσιμος

[ctx: #31052]
en: filtered
el_gr: φιλτραρισμένο

[ctx: #31053]
en: Arial based
el_gr: Βασισμένη στην Arial

[ctx: #31056]
en: Go to playlist
el_gr: Μετάβαση στη λίστα αναπαραγωγής

[ctx: #31057]
en: Show login screen on startup
el_gr: Προβολή οθόνης εισόδου κατά την έναρξη

[ctx: #31058]
en: Automatic Login on startup
el_gr: Αυτόματη είσοδος κατά την έναρξη

[ctx: #31061]
en: Main menu items
el_gr: Αντικείμενα βασικού μενού

[ctx: #31062]
en: Choose weather fanart pack
el_gr: Επιλογή fanart πακέτου καιρού

[ctx: #31063]
en: Sections
el_gr: Τμήματα

[ctx: #31065]
en: Video playlist
el_gr: Λίστα αναπαραγωγής βίντεο

[ctx: #31066]
en: Music playlist
el_gr: Λίστα αναπαραγωγής μουσικής

[ctx: #31067]
en: Event log
el_gr: Καταγραφή συμβάντων

[ctx: #31068]
en: Choose presets
el_gr: Επέλεξε προρυθμίσεις

[ctx: #31069]
en: Last Updated
el_gr: Τελευταία Ενημέρωση

[ctx: #31071]
en: by
el_gr: ανά

[ctx: #31072]
en: Power Options
el_gr: Επιλογές Ενέργειας

[ctx: #31074]
en: Total duration
el_gr: Συνολική διάρκεια

[ctx: #31075]
en: Movie sets
el_gr: Ομάδες ταινιών

[ctx: #31079]
en: Cast not available
el_gr: Μη διαθέσιμο cast

[ctx: #31080]
en: Ends at
el_gr: Τελειώνει στις

[ctx: #31082]
en: Lyrics add-on
el_gr: Πρόσθετο στίχων

[ctx: #31083]
en: Lyrics add-on settings
el_gr: Ρυθμίσεις προσθέτου στίχων

[ctx: #31084]
en: Visualisation settings
el_gr: Ρυθμίσεις οπτικοποίησης

[ctx: #31089]
en: Available groups
el_gr: Διαθέσιμες ομάδες

[ctx: #31092]
en: Video menu
el_gr: Μενού βίντεο

[ctx: #31093]
en: Show weather info in top bar
el_gr: Εμφάνιση πληροφοριών καιρού στην επάνω γραμμή

[ctx: #31095]
en: Use slide animations
el_gr: Χρήση εφέ κύλισης

[ctx: #31096]
en: Local subtitle available
el_gr: Τοπικός υπότιτλος διαθέσιμος

[ctx: #31097]
en: Channel options
el_gr: Επιλογές καναλιού

[ctx: #31098]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
el_gr: Επιλέξτε προφίλ χρήστη για το Kodi[CR]για να συνδεθείτε και να συνεχίσετε

[ctx: #31101]
note: viewtype name
en: InfoWall
el_gr: Τοίχος πληροφοριών

[ctx: #31102]
note: viewtype name
en: Wall
el_gr: Τοίχος

[ctx: #31103]
en: Enter text here...
el_gr: Εισαγωγή κειμένου εδώ...

[ctx: #31104]
en: Your library is currently empty. In order to populate it with your personal media, enter "Files" section, add a media source and configure it. After the source has been added and indexed you will be able to browse your library.
el_gr: Η βιβλιοθήκη σας είναι προς το παρόν άδεια. Για να τη συμπληρώσετε με τα προσωπικά σας αρχεία πολυμέσων, πηγαίνετε στην ενότητα "Αρχεία", προσθέστε μια πηγή πολυμέσων και ρυθμίστε την. Μετά την προσθήκη της πηγής, θα είστε σε θέση να περιηγηθείτε στη βιβλιοθήκη σας.

[ctx: #31105]
en: Add video sources and set the appropriate content type in order to populate your video libraries.
el_gr: Προσθέστε πηγές βίντεο και ορίστε το κατάλληλο είδος περιεχομένου, ώστε να συμπληρώσετε τις βιβλιοθήκες βίντεο.

[ctx: #31107]
note: viewtype name
en: WideList
el_gr: Ευρεία λίστα

[ctx: #31110]
en: Enter files section
el_gr: Μετάβαση στην ενότητα Αρχεία

[ctx: #31111]
en: View your personal pictures or download one of the many image add-ons from the official repository.
el_gr: Δείτε τις προσωπικές σας εικόνες ή κατεβάστε ένα από τα πολλά πρόσθετα εικόνας από το επίσημο αποθετήριο.

[ctx: #31112]
en: Toggle audio stream
el_gr: Εναλλαγή ηχητικής ροής

[ctx: #31113]
en: Search local library
el_gr: Αναζήτηση στην τοπική βιβλιοθήκη

[ctx: #31114]
en: Search YouTube
el_gr: Αναζήτηση στο Youtube

[ctx: #31116]
en: Remove this main menu item
el_gr: Αφαίρεση αυτού του αντικειμένου

[ctx: #31117]
en: Edit nodes
el_gr: Επεξεργασία κόμβων

[ctx: #31118]
en: Enter add-on browser
el_gr: Εισαγωγή Περιηγητή πρόσθετων

[ctx: #31119]
en: You do not have any add-ons installed yet. Visit our add-on browser to browse through our collection and improve your Kodi experience.
el_gr: Δεν έχετε εγκαταστήσει κανένα πρόσθετο ακόμα. Επισκεφθείτε τον περιηγητή προσθέτων μας για να περιηγηθείτε στη συλλογή μας και να βελτιώσετε την εμπειρία σας στο Kodi.

[ctx: #31120]
en: You did not set up a weather provider yet. In order to view weather information, choose a weather provider and set up your location.
el_gr: Δεν έχετε ορίσει έναν πάροχο καιρού ακόμα. Για να δείτε πληροφορίες για τον καιρό, επιλέξτε έναν πάροχο καιρού και ρυθμίστε την τοποθεσία σας.

[ctx: #31121]
en: Set weather provider
el_gr: Ορισμός παρόχου καιρού

[ctx: #31122]
en: Unwatched TV Shows
el_gr: Μη προβληθείσες Τηλ. Σειρές

[ctx: #31123]
en: Same director
el_gr: Ίδιος σκηνοθέτης

[ctx: #31125]
en: Press up for actor info
el_gr: Πατήστε το Επάνω βέλος για πληροφορίες ηθοποιού

[ctx: #31126]
en: Press OK to read plot
el_gr: Πατήστε ΟΚ για ανάγνωση πλοκής

[ctx: #31127]
en: Show icons
el_gr: Εμφάνιση εικονιδίων

[ctx: #31128]
en: Contributors
el_gr: Συντελεστές

[ctx: #31129]
en: General settings applying to all areas of the skin.
el_gr: Γενικές ρυθμίσεις που εφαρμόζονται σε όλες τις περιοχές του κελύφους

[ctx: #31130]
en: Main menu-related settings: Configure the home screen to your likings.
el_gr: Ρυθμίσεις βασικού μενού: Ρυθμίστε την αρχική οθόνη βάσει των προτιμήσεών σας.

[ctx: #31131]
en: Choose skin fanart pack
el_gr: Επιλογή πακέτου fanart

[ctx: #31134]
en: Remaining
el_gr: Απομένουν

[ctx: #31136]
en: Click here to see latest changes...
el_gr: Πατήστε εδώ για να δείτε τις πρόσφατες αλλαγές...

[ctx: #31138]
note: Label to show player info page
en: Player
el_gr: Αναπαραγωγή

[ctx: #31139]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
el_gr: Αποκωδικοποιητής βίντεο

[ctx: #31140]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
el_gr: Μορφή εικονοστοιχείων

[ctx: #31141]
en: Changes for version
el_gr: Αλλαγές έκδοσης

[ctx: #31142]
en: Play speed
el_gr: Ταχύτητα αναπαραγωγής

[ctx: #31144]
en: Enter add-on browser
el_gr: Εισαγωγή Περιηγητή πρόσθετων

[ctx: #31145]
en: Search add-ons
el_gr: Αναζήτηση προσθέτων

[ctx: #31148]
en: Categories
el_gr: Κατηγορίες

[ctx: #31151]
en: Unwatched music videos
el_gr: Μη προβληθέντα βίντεο

[ctx: #31152]
en: Random music videos
el_gr: Τυχαία μουσικά βίντεο

[ctx: #31155]
en: No bookmarks created yet.
el_gr: Δεν έχουν δημιουργηθεί σελιδοδείκτες ακόμη.

[ctx: #31156]
en: Choose background pattern
el_gr: Επιλέξτε μοτίβο υποβάθρου

[ctx: #31157]
en: Edit categories
el_gr: Επεξεργασία κατηγοριών

[ctx: #31158]
en: Touch mode
el_gr: Λειτουργία αφής

[ctx: #31159]
en: Artwork
el_gr: Εικόνες

[ctx: #31161]
en: Numeric pad
el_gr: Αριθμητικό πληκτρολόγιο

[ctx: #31165]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile name
el_gr: Όνομα προφίλ

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
el_gr: Κωδικοποίηση βίντεο

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
el_gr: Ανάλυση βίντεο

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
el_gr: Αναλογίες εικόνας

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
el_gr: Κωδικοποίηση ήχου

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
el_gr: Κανάλια ήχου

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
el_gr: Ανάλυση οθόνης

[ctx: #31609]
note: Label to show the system CPU usage
en: System CPU usage
el_gr: Χρήση CPU συστήματος

[ctx: #31610]
note: Label to show the media (metadata) info page
en: Media
el_gr: Πολυμέσα

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
el_gr: Σύστημα
