KODI Main - en to ca_es translation catalogue (162 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Estuary skin by phil65. (Kodi's default skin)
ca_es: Aparença Estuary per phil65 i Piers. (aparença predeterminada de Kodi)

[ctx: Addon Description]
en: Estuary is the default skin for Kodi 17.0 and above. It attempts to be easy for first time Kodi users to understand and use.
ca_es: Estuary és l'aparença predeterminada de Kodi 17.0 i posteriors. Per als usuaris per primera vegada de Kodi, intenta ser fàcil d'entendre i d'utilitzar.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Estuary is the default skin for Kodi, removing it may cause issues
ca_es: Estuary és l'aparença predeterminada de Kodi, si s'elimina pot causar problemes

[ctx: #31000]
en: Now playing
ca_es: En reproducció

[ctx: #31001]
en: Search...
ca_es: Cerca...

[ctx: #31002]
en: Show media fanart as background
ca_es: Mostra el fanart dels mitjans com a fons

[ctx: #31003]
en: Cinema mode
ca_es: Mode cinema

[ctx: #31004]
en: Change mode
ca_es: Canvia el mode

[ctx: #31005]
en: Watch as 2D
ca_es: Veure en 2D

[ctx: #31006]
en: Random movies
ca_es: Pel·lícules aleatòries

[ctx: #31007]
en: Unwatched movies
ca_es: Pel·lícules no vistes

[ctx: #31008]
en: Enable category widgets
ca_es: Habilita els ginys de categoria

[ctx: #31009]
en: Download icons
ca_es: Baixa les icones

[ctx: #31010]
en: In progress movies
ca_es: Pel·lícules en curs

[ctx: #31011]
en: Most played albums
ca_es: Àlbums més reproduïts

[ctx: #31012]
en: Random albums
ca_es: Àlbums aleatoris

[ctx: #31013]
en: Random artists
ca_es: Artistes aleatoris

[ctx: #31014]
en: Unplayed albums
ca_es: Àlbums no reproduïts

[ctx: #31015]
note: home screen recordings widget: recent tv / radio recordings
en: Recent recordings
ca_es: Enregistraments recents

[ctx: #31016]
note: home screen channel widget: recently played tv channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
ca_es: Canals reproduïts recentment

[ctx: #31017]
en: Rated
ca_es: Valoració

[ctx: #31018]
note: home screen channel widget: recently played radio channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
ca_es: Canals reproduïts recentment

[ctx: #31019]
en: Forecast
ca_es: Predicció

[ctx: #31020]
en: Actions
ca_es: Accions

[ctx: #31021]
en: Misc options
ca_es: Altres opcions

[ctx: #31022]
en: Sort by
ca_es: Ordena per

[ctx: #31023]
en: Viewtype
ca_es: Tipus de vista

[ctx: #31024]
en: Choose rating to display for media items
ca_es: Trieu la puntuació a mostrar per als elements multimèdia

[ctx: #31025]
en: No favourites found. You can add any item from media views to this list by using the context menu.
ca_es: No s'ha trobat cap preferit. Podeu afegir qualsevol element des de les vistes dels mitjans a aquesta llista mitjançant el menú contextual.

[ctx: #31026]
en: Timeshift
ca_es: Salts en el temps

[ctx: #31027]
en: Next aired
ca_es: Següent emissió

[ctx: #31028]
en: Show fanart
ca_es: Mostra el fanart

[ctx: #31029]
en: Last logged in
ca_es: Última autenticació

[ctx: #31030]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
ca_es: Ús de la memòria del sistema

[ctx: #31031]
en: Version info
ca_es: Informació de la versió

[ctx: #31032]
en: Order
ca_es: Ordre

[ctx: #31033]
en: Your rating
ca_es: La vostra valoració

[ctx: #31034]
en: Extended info
ca_es: Info estesa

[ctx: #31035]
en: Pages
ca_es: Pàgines

[ctx: #31036]
en: items
ca_es: elements

[ctx: #31037]
en: Selected track
ca_es: Pista seleccionada

[ctx: #31038]
en: Rewind
ca_es: Rebobina

[ctx: #31039]
en: Fast forward
ca_es: Avanç ràpid

[ctx: #31041]
en: Camera manufacturer
ca_es: Fabricant de la càmera

[ctx: #31042]
en: Playlist options
ca_es: Opcions de la llista de reproducció

[ctx: #31043]
en: Set the type and add rules to create a smart playlist. These playlists are dynamic and include all media items from your database which apply to your chosen rules.
ca_es: Establiu el tipus i afegiu les regles per crear una llista de reproducció intel·ligent. Aquestes llistes de reproducció són dinàmiques i inclouen tots els elements dels mitjans de la vostra base de dades amb l'aplicació de les vostres regles triades.

[ctx: #31044]
en: Add group
ca_es: Afegeix un grup

[ctx: #31045]
en: Rename group
ca_es: Canvia el nom del grup

[ctx: #31046]
en: Delete group
ca_es: Elimina el grup

[ctx: #31048]
en: Available
ca_es: Disponible

[ctx: #31052]
en: filtered
ca_es: filtrat

[ctx: #31053]
en: Arial based
ca_es: Basat en Arial

[ctx: #31054]
en: Press [B]Left[/B] to step back, or [B]Right[/B] to step forward
ca_es: Premeu [B]Esquerra[/B] per fer un pas enrere, o [B]Dreta[/B] per avançar

[ctx: #31055]
en: Press [B]Right[/B] to frame advance
ca_es: Premeu [B]Dreta[/B] per avançar

[ctx: #31056]
en: Go to playlist
ca_es: Vés a la llista de reproducció

[ctx: #31057]
en: Show login screen on startup
ca_es: Mostra la pantalla d'autenticació a l'inici

[ctx: #31058]
en: Automatic Login on startup
ca_es: Autenticació automàtica a l'inici

[ctx: #31061]
en: Main menu items
ca_es: Elements menú principal

[ctx: #31062]
en: Choose weather fanart pack
ca_es: Tria el paquet de fanart del temps

[ctx: #31063]
en: Sections
ca_es: Seccions

[ctx: #31065]
en: Video playlist
ca_es: Llista de reproducció de vídeo

[ctx: #31066]
en: Music playlist
ca_es: Llista de reproducció de música

[ctx: #31067]
en: Event log
ca_es: Registre d'esdeveniments

[ctx: #31068]
en: Choose presets
ca_es: Tria els valors predefinits

[ctx: #31069]
en: Last Updated
ca_es: Última actualització

[ctx: #31071]
en: by
ca_es: per

[ctx: #31072]
en: Power Options
ca_es: Opcions d'energia

[ctx: #31073]
en: Total length
ca_es: Durada total

[ctx: #31074]
en: Total duration
ca_es: Duració total

[ctx: #31075]
en: Movie sets
ca_es: Col·leccions de pel·lícules

[ctx: #31079]
en: Cast not available
ca_es: Repartiment no disponible

[ctx: #31080]
en: Ends at
ca_es: Acaba a les

[ctx: #31082]
en: Lyrics add-on
ca_es: Complement de lletres

[ctx: #31083]
en: Lyrics add-on settings
ca_es: Opcions del complement de lletres

[ctx: #31084]
en: Visualisation settings
ca_es: Opcions de la visualització

[ctx: #31089]
en: Available groups
ca_es: Grups disponibles

[ctx: #31092]
en: Video menu
ca_es: Menú del vídeo

[ctx: #31093]
en: Show weather info in top bar
ca_es: Mostra la informació del temps a la barra superior

[ctx: #31095]
en: Use slide animations
ca_es: Utilitza animacions lliscants

[ctx: #31096]
en: Local subtitle available
ca_es: Subtítol local disponible

[ctx: #31097]
en: Channel options
ca_es: Opcions del canal

[ctx: #31098]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
ca_es: Seleccioneu el vostre perfil d'usuari de Kodi[CR]per autenticar-vos i continuar

[ctx: #31099]
note: viewtype name
en: IconWall
ca_es: Mur d'icones

[ctx: #31100]
note: viewtype name
en: Shift
ca_es: Desplaçament

[ctx: #31101]
note: viewtype name
en: InfoWall
ca_es: Mur d'info

[ctx: #31102]
note: viewtype name
en: Wall
ca_es: Mur

[ctx: #31103]
en: Enter text here...
ca_es: Introduïu aquí el text...

[ctx: #31104]
en: Your library is currently empty. In order to populate it with your personal media, enter "Files" section, add a media source and configure it. After the source has been added and indexed you will be able to browse your library.
ca_es: La vostra biblioteca actualment està buida. Per tal d'omplir-la amb els vostres mitjans personals, entreu a la secció "Fitxers", afegiu un origen de mitjans i configureu-lo. Un cop hàgiu afegit l'origen i aquest s'hagi indexat, aleshores sereu capaç de navegar per la biblioteca.

[ctx: #31105]
en: Add video sources and set the appropriate content type in order to populate your video libraries.
ca_es: Afegiu els orígens dels vídeos i establiu el tipus de contingut apropiat per tal d'omplir les vostres biblioteques.

[ctx: #31107]
note: viewtype name
en: WideList
ca_es: Llista ampla

[ctx: #31110]
en: Enter files section
ca_es: Entrada a la secció dels fitxers

[ctx: #31111]
en: View your personal pictures or download one of the many image add-ons from the official repository.
ca_es: Visualitzeu les vostres fotografies personals o baixeu un dels molts complements d'imatges des del dipòsit oficial.

[ctx: #31112]
en: Toggle audio stream
ca_es: Commuta la transmissió de l'àudio

[ctx: #31113]
en: Search local library
ca_es: Cerca de la biblioteca local

[ctx: #31114]
en: Search YouTube
ca_es: Cerca de YouTube

[ctx: #31115]
en: Toggle subtitle
ca_es: Canvia el subtítol

[ctx: #31116]
en: Remove this main menu item
ca_es: Suprimeix aquest element de menú principal

[ctx: #31117]
en: Edit nodes
ca_es: Edita els nodes

[ctx: #31118]
en: Enter add-on browser
ca_es: Entrada al navegador de complements

[ctx: #31119]
en: You do not have any add-ons installed yet. Visit our add-on browser to browse through our collection and improve your Kodi experience.
ca_es: Encara no teniu instal·lat cap complement. Visiteu el nostre complement de navegació per navegar a través de la nostra col·lecció i millorar la vostra experiència amb Kodi.

[ctx: #31120]
en: You did not set up a weather provider yet. In order to view weather information, choose a weather provider and set up your location.
ca_es: Encara no heu establert cap proveïdor del temps. Per tal de veure la informació del temps, trieu un proveïdor del temps i configureu la vostra ubicació.

[ctx: #31121]
en: Set weather provider
ca_es: Estableix el proveïdor del temps

[ctx: #31122]
en: Unwatched TV Shows
ca_es: Programes de TV no vists

[ctx: #31123]
en: Same director
ca_es: Mateix director

[ctx: #31125]
en: Press up for actor info
ca_es: Premeu amunt per a la informació de l'actor

[ctx: #31126]
en: Press OK to read plot
ca_es: Premeu D'ACORD per a llegir el resum de la trama

[ctx: #31127]
en: Show icons
ca_es: Mostra les icones

[ctx: #31128]
en: Contributors
ca_es: Contribuïdors

[ctx: #31129]
en: General settings applying to all areas of the skin.
ca_es: Les opcions generals que s'apliquen a totes les àrees de l'aparença.

[ctx: #31130]
en: Main menu-related settings: Configure the home screen to your likings.
ca_es: Opcions que estan relacionades amb el menú principal: Configureu la pantalla d'inici segons els vostres gustos.

[ctx: #31131]
en: Choose skin fanart pack
ca_es: Tria el paquet de fanart de l'aparença

[ctx: #31132]
en: Select Program
ca_es: Seleccioneu Programa

[ctx: #31133]
en: Select Resolution
ca_es: Seleccioneu Resolució

[ctx: #31134]
en: Remaining
ca_es: Restant

[ctx: #31135]
en: Binary
ca_es: Binari

[ctx: #31136]
en: Click here to see latest changes...
ca_es: Feu clic aquí per veure els últims canvis...

[ctx: #31138]
note: Label to show player info page
en: Player
ca_es: Reproductor

[ctx: #31139]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
ca_es: Descodificador de vídeo

[ctx: #31140]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
ca_es: Format del píxel

[ctx: #31141]
en: Changes for version
ca_es: Canvis per versió

[ctx: #31142]
en: Play speed
ca_es: Velocitat de reproducció

[ctx: #31143]
en: You did not set up PVR yet. In order to use PVR, choose a PVR client addon and configure it. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
ca_es: Encara no heu configurat el PVR. Per utilitzar el PVR, trieu un complement de client PVR i configureu-lo. Consulteu http://kodi.wiki/view/PVR per a més detalls.

[ctx: #31144]
en: Enter add-on browser
ca_es: Entrada al navegador de complements

[ctx: #31145]
en: Search add-ons
ca_es: Cerca complements

[ctx: #31146]
en: In cinemas
ca_es: Als cinemes

[ctx: #31147]
en: In cinemas soon
ca_es: Aviat als cinemes

[ctx: #31149]
en: Select genre fanart pack
ca_es: Seleccioneu un paquet de fanart de gènere

[ctx: #31150]
en: Origin
ca_es: Origen

[ctx: #31151]
en: Unwatched music videos
ca_es: Vídeos musicals no vists

[ctx: #31152]
en: Random music videos
ca_es: Vídeos musicals aleatoris

[ctx: #31153]
en: You do not have any add-ons of this type installed. Enter the add-on browser to download add-ons created by our community.
ca_es: No teniu cap complement d'aquest tipus instal·lat. Entreu al navegador de complements per baixar complements creats per la nostra comunitat.

[ctx: #31154]
en: Press OK to switch between locations
ca_es: Premeu d'acord per canviar entre ubicacions

[ctx: #31155]
en: No bookmarks created yet.
ca_es: Encara no s'ha creat cap marcador.

[ctx: #31156]
en: Choose background pattern
ca_es: Trieu el patró del fons

[ctx: #31157]
en: Edit categories
ca_es: Edita les categories

[ctx: #31158]
en: Touch mode
ca_es: Mode tàctil

[ctx: #31160]
en: Show media flags
ca_es: Mostra els indicadors multimèdia

[ctx: #31161]
en: Numeric pad
ca_es: Teclat numèric

[ctx: #31162]
en: Play your personal games or download one of the many game add-ons from the official repository.
ca_es: Juga als teus jocs personals o descarrega't un dels molts complements de jocs del repositori oficial.

[ctx: #31163]
en: Show Fanart background
ca_es: Mostra el fons de Fanart

[ctx: #31164]
note: Choose profile identifier
en: Choose kind of profile identification
ca_es: Trieu el tipus d'identificació del perfil

[ctx: #31165]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile name
ca_es: Nom del perfil

[ctx: #31166]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile avatar
ca_es: Avatar del perfil

[ctx: #31167]
note: Label of a setting
en: Animate background
ca_es: Anima el fons

[ctx: #31168]
note: Label of a setting
en: Show posters instead of thumbs for musicvideos
ca_es: Mostra els pòsters en lloc de les miniatures dels vídeos musicals

[ctx: #31169]
note: Description label for skin settings area
en: Artwork related settings.
ca_es: Configuració relacionada amb les obres d'art.

[ctx: #31170]
note: Label for OSD settings category
en: On screen display
ca_es: Visualització en pantalla

[ctx: #31171]
note: Helper text for the label of OSD settings category
en: On screen display (OSD) related settings
ca_es: Configuració relacionada amb la visualització en pantalla (OSD, On Screen Display)

[ctx: #31172]
note: Setting Automatically close video OSD
en: Automatically close video OSD
ca_es: Tanca automàticament l'OSD de vídeo

[ctx: #31173]
note: Setting auto close time for video osd
en: Video OSD autoclose time (seconds)
ca_es: Temps de tancament automàtic de l'OSD de vídeo (segons)

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
ca_es: Còdec de vídeo

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
ca_es: Resolució de vídeo

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
ca_es: Aspecte del vídeo

[ctx: #31603]
note: Label to show the video bitrate
en: Video bitrate
ca_es: Taxa de bits del vídeo

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
ca_es: Còdec d'àudio

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
ca_es: Canals d'àudio

[ctx: #31606]
note: Label to show the audio bitrate
en: Audio bitrate
ca_es: Taxa de bits d'àudio

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
ca_es: Resolució de pantalla

[ctx: #31608]
note: Label to show the system rendering speed
en: System rendering speed
ca_es: Velocitat de renderització del sistema

[ctx: #31609]
note: Label to show the system CPU usage
en: System CPU usage
ca_es: Ús de la CPU del sistema

[ctx: #31610]
note: Label to show the media (metadata) info page
en: Media
ca_es: Multimèdia

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
ca_es: Sistema
