KODI Main - en to bg_bg translation catalogue (158 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Estuary skin by phil65. (Kodi's default skin)
bg_bg: Estuary облик от phil65 и Piers. (стандартния облик на Kodi)

[ctx: Addon Description]
en: Estuary is the default skin for Kodi 17.0 and above. It attempts to be easy for first time Kodi users to understand and use.
bg_bg: Estuary е стандартният облик на Kodi 17 и по-новите версии. Целта е да се улеснят хората, които се сблъскват за първи път с Kodi.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Estuary is the default skin for Kodi, removing it may cause issues
bg_bg: Estuary е стандартният облик на Kodi. Премахването му може да предизвика проблеми

[ctx: #31000]
en: Now playing
bg_bg: Сега се възпроизвежда

[ctx: #31001]
en: Search...
bg_bg: Търсене

[ctx: #31002]
en: Show media fanart as background
bg_bg: Ползвай за фон фен-арт изображенията

[ctx: #31003]
en: Cinema mode
bg_bg: Режим „Кино“

[ctx: #31004]
en: Change mode
bg_bg: Промяна на режима

[ctx: #31005]
en: Watch as 2D
bg_bg: Гледане в 2-изм. режим

[ctx: #31006]
en: Random movies
bg_bg: Произволни филми

[ctx: #31007]
en: Unwatched movies
bg_bg: Негледани филми

[ctx: #31008]
en: Enable category widgets
bg_bg: Включване на джаджите за категориите

[ctx: #31009]
en: Download icons
bg_bg: Сваляне на иконките

[ctx: #31010]
en: In progress movies
bg_bg: Следени филми

[ctx: #31011]
en: Most played albums
bg_bg: Най-слушани албуми

[ctx: #31012]
en: Random albums
bg_bg: Произволни албуми

[ctx: #31013]
en: Random artists
bg_bg: Произволни изпълнители

[ctx: #31014]
en: Unplayed albums
bg_bg: Непускани албуми

[ctx: #31015]
note: home screen recordings widget: recent tv / radio recordings
en: Recent recordings
bg_bg: Последни записи

[ctx: #31016]
note: home screen channel widget: recently played tv channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
bg_bg: Последно възпроизвеждани канали

[ctx: #31017]
en: Rated
bg_bg: С възрастова препоръка

[ctx: #31018]
note: home screen channel widget: recently played radio channels. (please note that in some non-english languages #31018 and #31016 might not be equal)
en: Recently played channels
bg_bg: Последно възпроизвеждани канали

[ctx: #31019]
en: Forecast
bg_bg: Прогноза

[ctx: #31020]
en: Actions
bg_bg: Действия

[ctx: #31021]
en: Misc options
bg_bg: Разни настройки

[ctx: #31022]
en: Sort by
bg_bg: Подредба

[ctx: #31023]
en: Viewtype
bg_bg: Изглед

[ctx: #31024]
en: Choose rating to display for media items
bg_bg: Изберете коя оценка, медийните елементи, да се показва

[ctx: #31025]
en: No favourites found. You can add any item from media views to this list by using the context menu.
bg_bg: Списъкът е празен. Можете да добавите даден елемент посредством контекстното меню.

[ctx: #31026]
en: Timeshift
bg_bg: Изместване във времето

[ctx: #31027]
en: Next aired
bg_bg: Следващо излъчване

[ctx: #31028]
en: Show fanart
bg_bg: Фен-арт

[ctx: #31029]
en: Last logged in
bg_bg: Последно влизане

[ctx: #31030]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
bg_bg: Използвана памет

[ctx: #31031]
en: Version info
bg_bg: Информация за версията

[ctx: #31032]
en: Order
bg_bg: Ред

[ctx: #31033]
en: Your rating
bg_bg: Моята оценка

[ctx: #31034]
en: Extended info
bg_bg: Разширена инф.

[ctx: #31035]
en: Pages
bg_bg: Страници

[ctx: #31036]
en: items
bg_bg: елемента

[ctx: #31037]
en: Selected track
bg_bg: Избран запис

[ctx: #31038]
en: Rewind
bg_bg: Превъртане назад

[ctx: #31039]
en: Fast forward
bg_bg: Превъртане напред

[ctx: #31041]
en: Camera manufacturer
bg_bg: Производител

[ctx: #31042]
en: Playlist options
bg_bg: Настройки на елементите в плейлиста

[ctx: #31043]
en: Set the type and add rules to create a smart playlist. These playlists are dynamic and include all media items from your database which apply to your chosen rules.
bg_bg: За да създадете плейлист изберете тип и добавете правила. Плейлистите са динамични – елементите в тях се менят при промяна съдържанието на библиотеката.

[ctx: #31044]
en: Add group
bg_bg: Добавяне на група

[ctx: #31045]
en: Rename group
bg_bg: Преименуване на групата

[ctx: #31046]
en: Delete group
bg_bg: Изтриване на групата

[ctx: #31048]
en: Available
bg_bg: Налично

[ctx: #31052]
en: filtered
bg_bg: филтрирани

[ctx: #31053]
en: Arial based
bg_bg: Основан на Arial

[ctx: #31054]
en: Press [B]Left[/B] to step back, or [B]Right[/B] to step forward
bg_bg: Натиснете [B]Наляво[/B] за стъпка назад или [B]Надясно[/B] – за напред

[ctx: #31055]
en: Press [B]Right[/B] to frame advance
bg_bg: Натиснете [B]Надясно[/B], за да преминете към следващия кадър

[ctx: #31056]
en: Go to playlist
bg_bg: Към плейлиста

[ctx: #31057]
en: Show login screen on startup
bg_bg: Показвай екрана за влизане след стартиране

[ctx: #31058]
en: Automatic Login on startup
bg_bg: Автоматично влизане след стартиране

[ctx: #31061]
en: Main menu items
bg_bg: Елементи в менюто

[ctx: #31062]
en: Choose weather fanart pack
bg_bg: Избор на пакет с фен-арт за времето

[ctx: #31063]
en: Sections
bg_bg: Раздели

[ctx: #31065]
en: Video playlist
bg_bg: Видео плейлист

[ctx: #31066]
en: Music playlist
bg_bg: Музикален плейлист

[ctx: #31067]
en: Event log
bg_bg: Журнал за събития

[ctx: #31068]
en: Choose presets
bg_bg: Избор на шаблон

[ctx: #31069]
en: Last Updated
bg_bg: Последно обновяване

[ctx: #31071]
en: by
bg_bg: от

[ctx: #31072]
en: Power Options
bg_bg: Захранване

[ctx: #31073]
en: Total length
bg_bg: Обща дължина

[ctx: #31074]
en: Total duration
bg_bg: Общо времетраене

[ctx: #31075]
en: Movie sets
bg_bg: Поредици

[ctx: #31079]
en: Cast not available
bg_bg: Няма инф. за участниците

[ctx: #31080]
en: Ends at
bg_bg: Ще свърши в

[ctx: #31082]
en: Lyrics add-on
bg_bg: Добавка за лирики

[ctx: #31083]
en: Lyrics add-on settings
bg_bg: Настройки на лириките

[ctx: #31084]
en: Visualisation settings
bg_bg: Настройки на визуализацията

[ctx: #31089]
en: Available groups
bg_bg: Налични групи

[ctx: #31092]
en: Video menu
bg_bg: Видео меню

[ctx: #31093]
en: Show weather info in top bar
bg_bg: Показвай метеорологични условия в горния колонтитул

[ctx: #31095]
en: Use slide animations
bg_bg: Анимации с плъзгане

[ctx: #31096]
en: Local subtitle available
bg_bg: Локално са налични субтитри

[ctx: #31097]
en: Channel options
bg_bg: Настройки на канала

[ctx: #31098]
en: Select your Kodi user profile[CR]to login and continue
bg_bg: Изберете потребителски профил,[CR]за да продължите

[ctx: #31099]
note: viewtype name
en: IconWall
bg_bg: Стена от иконки

[ctx: #31100]
note: viewtype name
en: Shift
bg_bg: Отместване

[ctx: #31101]
note: viewtype name
en: InfoWall
bg_bg: Стена с информация

[ctx: #31102]
note: viewtype name
en: Wall
bg_bg: Стена

[ctx: #31103]
en: Enter text here...
bg_bg: Въведете текста тук…

[ctx: #31104]
en: Your library is currently empty. In order to populate it with your personal media, enter "Files" section, add a media source and configure it. After the source has been added and indexed you will be able to browse your library.
bg_bg: Библиотеката е празна. За да добавите медийните си файлове влезте в раздела „Файлове“, от където можете да настроите източниците с медийно съдържание. След като добавите източниците и те бъдат сканирани, библиотеката ще бъде попълнена.

[ctx: #31105]
en: Add video sources and set the appropriate content type in order to populate your video libraries.
bg_bg: Добавете източници на видео и задайте съответния тип съдържание, за да се попълнят видео библиотеките.

[ctx: #31106]
en: Teletext
bg_bg: Телетекст

[ctx: #31107]
note: viewtype name
en: WideList
bg_bg: Широк списък

[ctx: #31110]
en: Enter files section
bg_bg: Раздел Файлове

[ctx: #31111]
en: View your personal pictures or download one of the many image add-ons from the official repository.
bg_bg: Разгледайте собствените си снимки или свалете някоя от многото добавки за изображения от официалното хранилище.

[ctx: #31112]
en: Toggle audio stream
bg_bg: Превключване на звуковия поток

[ctx: #31113]
en: Search local library
bg_bg: Търси в библиотеката

[ctx: #31114]
en: Search YouTube
bg_bg: Търси в YouTube

[ctx: #31116]
en: Remove this main menu item
bg_bg: Премахни елемента от менюто

[ctx: #31117]
en: Edit nodes
bg_bg: Редактиране на възлите

[ctx: #31118]
en: Enter add-on browser
bg_bg: Браузър за добавки

[ctx: #31119]
en: You do not have any add-ons installed yet. Visit our add-on browser to browse through our collection and improve your Kodi experience.
bg_bg: Не сте инсталирали добавки. Можете да прегледате наличните, за инсталиране, добавки посредством браузъра за добавки.

[ctx: #31120]
en: You did not set up a weather provider yet. In order to view weather information, choose a weather provider and set up your location.
bg_bg: Метеорологичната прогноза не е налична защото няма настроена метеорологична услуга. За целта е необходимо да изберете доставчик на данни и да въведете местоположението си.

[ctx: #31121]
en: Set weather provider
bg_bg: Метеорологична услуга

[ctx: #31122]
en: Unwatched TV Shows
bg_bg: Негледани ТВ предавания

[ctx: #31123]
en: Same director
bg_bg: Още от режисьора

[ctx: #31125]
en: Press up for actor info
bg_bg: Натиснете [B]Нагоре[/B] за информация за актьора

[ctx: #31126]
en: Press OK to read plot
bg_bg: Натиснете [B]ОК[/B] за да прочетете сюжета

[ctx: #31127]
en: Show icons
bg_bg: Иконки

[ctx: #31128]
en: Contributors
bg_bg: Допринесли

[ctx: #31129]
en: General settings applying to all areas of the skin.
bg_bg: Основни настройки, прилагани из всяка част на облика.

[ctx: #31130]
en: Main menu-related settings: Configure the home screen to your likings.
bg_bg: Настройки свързани с началния екран.

[ctx: #31131]
en: Choose skin fanart pack
bg_bg: Избор на пакет с фен-арт за облика

[ctx: #31132]
en: Select Program
bg_bg: Изберете програма

[ctx: #31133]
en: Select Resolution
bg_bg: Изберете резолюция

[ctx: #31134]
en: Remaining
bg_bg: Остава

[ctx: #31135]
en: Binary
bg_bg: Двоично

[ctx: #31136]
en: Click here to see latest changes...
bg_bg: Последни промени…

[ctx: #31137]
note: Label to show PVR info page
en: PVR
bg_bg: ПВР

[ctx: #31138]
note: Label to show player info page
en: Player
bg_bg: Плейър

[ctx: #31139]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
bg_bg: Видео декодер

[ctx: #31140]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
bg_bg: Формат на пикселите

[ctx: #31141]
en: Changes for version
bg_bg: Промени за версията

[ctx: #31142]
en: Play speed
bg_bg: Скорост на възпроизвеждане

[ctx: #31143]
en: You did not set up PVR yet. In order to use PVR, choose a PVR client addon and configure it. Please visit http://kodi.wiki/view/PVR to learn more.
bg_bg: Все още няма настроен ПВР. За да използвате ПВР, изберете добавка за ПВР и я настройте. Можете да прегледате http://kodi.wiki/view/PVR за повече информация.

[ctx: #31144]
en: Enter add-on browser
bg_bg: Браузър за добавки

[ctx: #31145]
en: Search add-ons
bg_bg: Търси в добавките

[ctx: #31146]
en: In cinemas
bg_bg: В кината

[ctx: #31147]
en: In cinemas soon
bg_bg: Скоро в кината

[ctx: #31148]
en: Categories
bg_bg: Категории

[ctx: #31149]
en: Select genre fanart pack
bg_bg: Избор на пакет с фен-арт за категориите

[ctx: #31150]
en: Origin
bg_bg: Произход

[ctx: #31151]
en: Unwatched music videos
bg_bg: Негледани музикални клипове

[ctx: #31152]
en: Random music videos
bg_bg: Произволни музикални клипове

[ctx: #31153]
en: You do not have any add-ons of this type installed. Enter the add-on browser to download add-ons created by our community.
bg_bg: Няма инсталирани добавки от този вид. Използвайте браузъра за добавки, за да свалите добавки, създадени от общността.

[ctx: #31154]
en: Press OK to switch between locations
bg_bg: Натиснете OK за промяна на местоположението

[ctx: #31155]
en: No bookmarks created yet.
bg_bg: Няма отметки.

[ctx: #31156]
en: Choose background pattern
bg_bg: Избор на мотив за фона

[ctx: #31157]
en: Edit categories
bg_bg: Редактиране на категориите

[ctx: #31158]
en: Touch mode
bg_bg: Режим на управление с допир

[ctx: #31159]
en: Artwork
bg_bg: Изображения

[ctx: #31160]
en: Show media flags
bg_bg: Показвай флаговете на медийното съдържание

[ctx: #31161]
en: Numeric pad
bg_bg: Цифрова клавиатура

[ctx: #31162]
en: Play your personal games or download one of the many game add-ons from the official repository.
bg_bg: Играйте собствените си игри или свалете някоя от многото добавки за игри от официалното хранилище.

[ctx: #31163]
en: Show Fanart background
bg_bg: Показване на фен-арт за фон

[ctx: #31164]
note: Choose profile identifier
en: Choose kind of profile identification
bg_bg: Изберете начин за идентифициране на профила

[ctx: #31165]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile name
bg_bg: Име на профила

[ctx: #31166]
note: Label for the kind of profile identification
en: Profile avatar
bg_bg: Снимка на профила

[ctx: #31167]
note: Label of a setting
en: Animate background
bg_bg: Анимиране на фон

[ctx: #31168]
note: Label of a setting
en: Show posters instead of thumbs for musicvideos
bg_bg: Показване на плакати вместо миниатюри за музикалните видеа

[ctx: #31169]
note: Description label for skin settings area
en: Artwork related settings.
bg_bg: Категорията съдържа настройки свързани с изображенията.

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
bg_bg: Видео кодек

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
bg_bg: Видео резолюция

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
bg_bg: Съотношение на страните на видеото

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
bg_bg: Аудио кодек

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
bg_bg: Аудио канали

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
bg_bg: Резолюция на екрана

[ctx: #31609]
note: Label to show the system CPU usage
en: System CPU usage
bg_bg: Натоварване процесора

[ctx: #31610]
note: Label to show the media (metadata) info page
en: Media
bg_bg: Медийни източници

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
bg_bg: Системни
