KODI Main - en to ro_ro translation catalogue (85 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Skin for touchscreen devices
ro_ro: Costum pentru dispozitive cu ecran tactil

[ctx: Addon Description]
en: Skin designed to be used on touchscreen devices like tablets and smartphones
ro_ro: Costum proiectat pentru a fi utilizat pe dispozitivele cu ecran tactil cum sunt tabletele și telefoanele deștepte

[ctx: #31002]
en: Audio Settings
ro_ro: Setări audio

[ctx: #31005]
en: Visualization Options
ro_ro: Opțiuni pentru Vizualizare

[ctx: #31006]
en: Visualization Presets
ro_ro: Presetări vizualizare

[ctx: #31007]
en: Context Menu
ro_ro: Meniu Contextual

[ctx: #31009]
en: Working...
ro_ro: Procesează...

[ctx: #31013]
en: Movies
ro_ro: Filme

[ctx: #31014]
en: Episodes
ro_ro: Episoade

[ctx: #31015]
en: Player info
ro_ro: Informatii player

[ctx: #31016]
en: Albums
ro_ro: Albume

[ctx: #31018]
note: Label to show player info page
en: Player
ro_ro: Redator

[ctx: #31019]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
ro_ro: Decodor video

[ctx: #31020]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
ro_ro: Format pixeli

[ctx: #31021]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
ro_ro: Utilizare memorie sistem

[ctx: #31024]
en: Page
ro_ro: Pagina

[ctx: #31030]
en: Info List
ro_ro: Listă Informații

[ctx: #31038]
en: Login
ro_ro: Autentificare

[ctx: #31039]
en: Updated:
ro_ro: Actualizat:

[ctx: #31043]
en: PAUSED
ro_ro: ÎN PAUZĂ

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
ro_ro: ÎNAINTE

[ctx: #31045]
en: REWIND
ro_ro: ÎNAPOI

[ctx: #31046]
en: Play speed
ro_ro: Viteză de redare

[ctx: #31049]
en: End Time
ro_ro: Se termină la

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
ro_ro: Sortare: Ascendentă

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
ro_ro: Sortare: Descendentă

[ctx: #31055]
en: Open playlist
ro_ro: Deschide listă redare

[ctx: #31056]
en: Save playlist
ro_ro: Salvare listă redare

[ctx: #31057]
en: Close playlist
ro_ro: Închide listă redare

[ctx: #31058]
en: System music files
ro_ro: Fisiere muzică

[ctx: #31059]
en: Current playlist
ro_ro: Listă redare actuală

[ctx: #31200]
en: Back
ro_ro: Înapoi

[ctx: #31201]
en: Location
ro_ro: Locație

[ctx: #31202]
en: View
ro_ro: Vizualizează

[ctx: #31300]
en: Current Temp
ro_ro: Temperatură actuală

[ctx: #31301]
en: Last Updated
ro_ro: Ultima actualizare

[ctx: #31303]
en: Data provider
ro_ro: Furnizor informații

[ctx: #31309]
en: System Memory Used:
ro_ro: Utilizare memorie sistem:

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
ro_ro: Ultima intrare

[ctx: #31322]
en: Aired
ro_ro: Difuzat pe

[ctx: #31355]
en: Video Menu
ro_ro: Meniul Video

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
ro_ro: Descărcare subtitrare

[ctx: #31390]
en: Skin default
ro_ro: Standard pentru costum

[ctx: #31391]
en: Arial based
ro_ro: Cu Arial la bază

[ctx: #31400]
en: Change the skin · Set language and region · Change file listing options · Set up a screensaver
ro_ro: Schimbați tema · Setați limba și regiunea · Schimbați opțiunile de listare a fișierelor · Alegeți un protector de ecran

[ctx: #31405]
en: Configure & manage media sharing services · Configure & manage the weather service
ro_ro: Configurați și gestionați serviciile de partajare media · Configurați și gestionați serviciul meteo

[ctx: #31406]
en: Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving · Configure logging
ro_ro: Configurați afișajul · Configurați sunetul · Configurați accesul la Internet · Configurați economisirea energiei electrice · Configurați jurnalizarea

[ctx: #31407]
en: Manage your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv · Modify add-on settings
ro_ro: Vă gestionați suplimentele instalate · Răsfoiți și instalați suplimente de la kodi.tv · Modificați setările suplimentelor

[ctx: #31408]
en: Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
ro_ro: Configurați acțiunile care pot fi folosite în timpul redării · Configurați cum este redat conținutul media

[ctx: #31409]
en: Configure library sources · Show the media lists display content · Configure how library lists are navigated
ro_ro: Configurați surse mediatecă · Arătați conținutul de afișare a listelor media · Configurați navigarea în listele mediatecii

[ctx: #31410]
en: Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
ro_ro: Configurați costumul · Configurați regiunea · Configurați controlul · Configurați protectorul de ecran · Configurați blocarea principală

[ctx: #31411]
en: Configure your profiles · Set locking options · Enable login screen
ro_ro: Vă configurați profilele · Setați opțiuni de blocare · Activați ecranul de autentificare

[ctx: #31412]
en: Display system information · Hardware statistics · Check storage availability · View network configuration
ro_ro: Afișează informații sistem · Statistici componente · Verificați disponibilitatea stocării · Vizualizați configurarea rețelei

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user Profile[CR]to login and continue
ro_ro: Selectați profilul dumneavoastră de utilizator Kodi[CR]pentru a vă autentifica și a continua

[ctx: #31548]
en: Home menu
ro_ro: Meniu Acasă

[ctx: #31549]
en: Home Add-ons
ro_ro: Suplimente Acasă

[ctx: #31550]
en: Backgrounds
ro_ro: Fundaluri

[ctx: #31551]
en: Add-on Shortcut
ro_ro: Scurtatură Suplimente

[ctx: #31552]
en: SYNC
ro_ro: SINCRONIZARE

[ctx: #31553]
en: Use Custom Background
ro_ro: Utilizează fundal personalizat

[ctx: #31554]
en: Background:
ro_ro: Fundal:

[ctx: #31555]
en: Configure TV settings · Change full screen info · Manage EPG data settings
ro_ro: Configurați setările televizorului · Schimbați informațiile din ecranul complet · Gestionați setările date EPG

[ctx: #31556]
en: Live TV
ro_ro: TV Live

[ctx: #31557]
en: Hide video background
ro_ro: Ascunde fundal video

[ctx: #31558]
en: Hide visualization background
ro_ro: Ascunde fundal vizualizare

[ctx: #31559]
en: Channel settings
ro_ro: Setări canal

[ctx: #31560]
en: Available groups
ro_ro: Grupuri disponibile

[ctx: #31561]
en: Add Group
ro_ro: Adaugă Grup

[ctx: #31562]
en: Rename Group
ro_ro: Redenumește Grup

[ctx: #31563]
en: Delete Group
ro_ro: Șterge Grup

[ctx: #31564]
en: Show hidden
ro_ro: Arată ascunse

[ctx: #31565]
en: Show deleted
ro_ro: Arată șterse

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
ro_ro: Codec video

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
ro_ro: Rezoluție video

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
ro_ro: Aspect video

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
ro_ro: Codec audio

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
ro_ro: Canale audio

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
ro_ro: Rezoluție ecran

[ctx: #31609]
note: Label to show the system CPU usage
en: System CPU usage
ro_ro: Utilizare procesor sistem

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
ro_ro: Sistem

[ctx: #31900]
en: First Run
ro_ro: Prima rulare

[ctx: #31901]
en: There are two things to know about navigating Estouchy
ro_ro: Sunt două lucruri pe care trebuie să le știți despre navigarea în Estouchy

[ctx: #31902]
en: The Kodi logo functions as a 'HOME' button. Whenever you touch it, you will be taken back to the home screen.
ro_ro: Sigla Kodi funcționează ca buton de mers „ACASĂ”. De fiecare dată când îl atingeți, veți fi duși înapoi în ecranul inițial.

[ctx: #31903]
en: When you are playing audio or video, the item title will appear at the top of the screen. Touching it will take you to the fullscreen visualization or video window.
ro_ro: Când redați fișiere audio sau video, titlul elementului va apărea în partea de sus a ecranului. Atingând-ul veți fi duși la vizualizarea pe tot ecranul sau fereastra video.

[ctx: #31904]
en: Now Playing Title...
ro_ro: Titlul care este redat acum...
