KODI Main - en to nb_no translation catalogue (86 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Skin for touchscreen devices
nb_no: Drakt for enheter med berøringsskjerm

[ctx: Addon Description]
en: Skin designed to be used on touchscreen devices like tablets and smartphones
nb_no: Drakt designet for å bli brukt på enheter med berørningsskjerm, som smarttelefoner og lesebrett

[ctx: #31002]
en: Audio Settings
nb_no: Lydinstillinger

[ctx: #31005]
en: Visualization Options
nb_no: Visualiseringsalternativer

[ctx: #31006]
en: Visualization Presets
nb_no: Visualiseringsforvalg

[ctx: #31007]
en: Context Menu
nb_no: Hurtigmeny

[ctx: #31009]
en: Working...
nb_no: Arbeider…

[ctx: #31011]
en: Recent
nb_no: Nylig

[ctx: #31013]
en: Movies
nb_no: Filmer

[ctx: #31014]
en: Episodes
nb_no: Episoder

[ctx: #31015]
en: Player info
nb_no: Avspiller informasjon

[ctx: #31016]
en: Albums
nb_no: Album

[ctx: #31018]
note: Label to show player info page
en: Player
nb_no: Avspiller

[ctx: #31019]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
nb_no: Videodekoder

[ctx: #31020]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
nb_no: Pikselformat

[ctx: #31021]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
nb_no: Systemminnebruk

[ctx: #31024]
en: Page
nb_no: Side

[ctx: #31030]
en: Info List
nb_no: Infoliste

[ctx: #31038]
en: Login
nb_no: Innlogging

[ctx: #31039]
en: Updated:
nb_no: Oppdatert:

[ctx: #31043]
en: PAUSED
nb_no: PAUSE

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
nb_no: Spol framover

[ctx: #31045]
en: REWIND
nb_no: Spol bakover

[ctx: #31046]
en: Play speed
nb_no: Avspillingshastighet

[ctx: #31049]
en: End Time
nb_no: Ferdig klokken

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
nb_no: Sorter: Stigende

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
nb_no: Sorter: Synkende

[ctx: #31055]
en: Open playlist
nb_no: Åpne spilleliste

[ctx: #31056]
en: Save playlist
nb_no: Lagre spilleliste

[ctx: #31057]
en: Close playlist
nb_no: Lukk spilleliste

[ctx: #31058]
en: System music files
nb_no: Systemmusikkfiler

[ctx: #31059]
en: Current playlist
nb_no: Nåværende spilleliste

[ctx: #31200]
en: Back
nb_no: Tilbake

[ctx: #31201]
en: Location
nb_no: Sted

[ctx: #31202]
en: View
nb_no: Visning

[ctx: #31300]
en: Current Temp
nb_no: Været nå

[ctx: #31301]
en: Last Updated
nb_no: Sist oppdatert

[ctx: #31303]
en: Data provider
nb_no: Datatilbyder

[ctx: #31309]
en: System Memory Used:
nb_no: Systemminne brukt:

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
nb_no: Sist innlogget

[ctx: #31322]
en: Aired
nb_no: Sendt

[ctx: #31355]
en: Video Menu
nb_no: Videomeny

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
nb_no: Hent undertekster

[ctx: #31358]
en: Teletext
nb_no: Tekst-TV

[ctx: #31390]
en: Skin default
nb_no: Forvalg for drakten

[ctx: #31391]
en: Arial based
nb_no: Arial-basert

[ctx: #31400]
en: Change the skin · Set language and region · Change file listing options · Set up a screensaver
nb_no: Bytt drakt · Velg språk og region · Endre innstillinger for filvisning · Sett opp skjermsparer

[ctx: #31405]
en: Configure & manage media sharing services · Configure & manage the weather service
nb_no: Settt opp og administrer mediadelingstjenester · Sett opp og administrer værtjenester

[ctx: #31406]
en: Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving · Configure logging
nb_no: Sett opp skjerm · Sett opp lyd · Sett opp internettilgang · Sett opp strømsparing · Sett opp logging

[ctx: #31407]
en: Manage your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv · Modify add-on settings
nb_no: Administrer dine installerte tillegg · Se etter og administre tillegg fra Kodi.tv · Endre tilleggsinnstillinger

[ctx: #31408]
en: Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
nb_no: Sett opp handlinger som kan brukes under avspilling · Sett opp hvordan mediainnhold avspilles

[ctx: #31409]
en: Configure library sources · Show the media lists display content · Configure how library lists are navigated
nb_no: Sett opp bibliotekkilder · Vis medielistens innhold · Sett opp hvordan bibliotek navigeres

[ctx: #31410]
en: Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
nb_no: Sett opp dralt · Sett opp region · Sett opp kontroll · Sett opp skjermsparer · Sett opp systemlås

[ctx: #31411]
en: Configure your profiles · Set locking options · Enable login screen
nb_no: Sett opp profiler · Sett låseinnstillinger · Slå på innloggingskjerm

[ctx: #31412]
en: Display system information · Hardware statistics · Check storage availability · View network configuration
nb_no: Vis systeminformasjon · Maskinvarestatistikk · Sjekk lagring · Vis nettverksoppsett

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user Profile[CR]to login and continue
nb_no: Velg din Kodi brukerprofil[CR]for å logge inn og fortsette

[ctx: #31548]
en: Home menu
nb_no: Hjemmemeny

[ctx: #31549]
en: Home Add-ons
nb_no: Hjemme-tillegg

[ctx: #31550]
en: Backgrounds
nb_no: Bakgrunner

[ctx: #31551]
en: Add-on Shortcut
nb_no: Snarvei

[ctx: #31552]
en: SYNC
nb_no: SYNK

[ctx: #31553]
en: Use Custom Background
nb_no: Bruk egendefinert bakgrunn

[ctx: #31554]
en: Background:
nb_no: Bakgrunn:

[ctx: #31555]
en: Configure TV settings · Change full screen info · Manage EPG data settings
nb_no: Sett opp TV-innstillinger · Endre fullskjermsinformasjon · Administrer EPG-innstillinger

[ctx: #31557]
en: Hide video background
nb_no: Skjul videobakgrunn

[ctx: #31558]
en: Hide visualization background
nb_no: Skjul visualiseringsbakgrunn

[ctx: #31559]
en: Channel settings
nb_no: Kanalinnstillinger

[ctx: #31560]
en: Available groups
nb_no: Tilgjengelige grupper

[ctx: #31561]
en: Add Group
nb_no: Legg til gruppe

[ctx: #31562]
en: Rename Group
nb_no: Gi nytt navn på gruppe

[ctx: #31563]
en: Delete Group
nb_no: Slett gruppe

[ctx: #31564]
en: Show hidden
nb_no: Vis skjulte

[ctx: #31565]
en: Show deleted
nb_no: Vis slettede

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
nb_no: Videokodek

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
nb_no: Videooppløsning

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
nb_no: Høyde/bredde-forhold

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
nb_no: Lydkodek

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
nb_no: Lydkanaler

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
nb_no: Skjermoppløsning

[ctx: #31609]
note: Label to show the system CPU usage
en: System CPU usage
nb_no: Prosessorbruk

[ctx: #31610]
note: Label to show the media (metadata) info page
en: Media
nb_no: Medie

[ctx: #31900]
en: First Run
nb_no: Første gang

[ctx: #31901]
en: There are two things to know about navigating Estouchy
nb_no: Det er to ting du må vite om navigering i Estouchy

[ctx: #31902]
en: The Kodi logo functions as a 'HOME' button. Whenever you touch it, you will be taken back to the home screen.
nb_no: Kodi-logoen fungerer som 'HJEM'-knapp. Når du trykker på den vil du bli sendt til hjemmeskjermen.

[ctx: #31903]
en: When you are playing audio or video, the item title will appear at the top of the screen. Touching it will take you to the fullscreen visualization or video window.
nb_no: Når du spiller av lyd eller video vil tittelen vises i toppen av skjermen. Dersom du trykker på den vil du få fullskjermsvisualisering eller videovindu.

[ctx: #31904]
en: Now Playing Title...
nb_no: Tittel som spilles nå…
