KODI Main - en to ms_my translation catalogue (87 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Skin for touchscreen devices
ms_my: Kulit untuk peranti skrin sentuh

[ctx: Addon Description]
en: Skin designed to be used on touchscreen devices like tablets and smartphones
ms_my: Kulit direka untuk digunakan pada peranti berskrin sentuh seperti tablet dan telefon pintar

[ctx: #31002]
en: Audio Settings
ms_my: Tetapan Audio

[ctx: #31005]
en: Visualization Options
ms_my: Pilihan Pengvisualan

[ctx: #31006]
en: Visualization Presets
ms_my: Pratetap Pengvisualan

[ctx: #31007]
en: Context Menu
ms_my: Menu Konteks

[ctx: #31009]
en: Working...
ms_my: Berfungsi...

[ctx: #31011]
en: Recent
ms_my: Baru-baru Ini

[ctx: #31013]
en: Movies
ms_my: Cereka

[ctx: #31014]
en: Episodes
ms_my: Episod

[ctx: #31015]
en: Player info
ms_my: Maklumat pemain

[ctx: #31016]
en: Albums
ms_my: Album

[ctx: #31018]
note: Label to show player info page
en: Player
ms_my: Pemain

[ctx: #31019]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
ms_my: Penyahkod video

[ctx: #31020]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
ms_my: Format piksel

[ctx: #31021]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
ms_my: Penggunaan ingatan sistem

[ctx: #31024]
en: Page
ms_my: Halaman

[ctx: #31030]
en: Info List
ms_my: Senarai Maklumat

[ctx: #31038]
en: Login
ms_my: Daftar Masuk

[ctx: #31039]
en: Updated:
ms_my: Dikemaskini:

[ctx: #31043]
en: PAUSED
ms_my: TERHENTI SEJENAK

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
ms_my: MAJU PANTAS

[ctx: #31045]
en: REWIND
ms_my: UNDUR

[ctx: #31046]
en: Play speed
ms_my: Kelajuan main

[ctx: #31049]
en: End Time
ms_my: Masa Akhir

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
ms_my: Isih: Menaik

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
ms_my: Isih: Menurun

[ctx: #31055]
en: Open playlist
ms_my: Buka senarai main

[ctx: #31056]
en: Save playlist
ms_my: Simpan senarai main

[ctx: #31057]
en: Close playlist
ms_my: Tutup senarai main

[ctx: #31058]
en: System music files
ms_my: Fail muzik sistem

[ctx: #31059]
en: Current playlist
ms_my: Senarai main semasa

[ctx: #31200]
en: Back
ms_my: Undur

[ctx: #31201]
en: Location
ms_my: Lokasi

[ctx: #31202]
en: View
ms_my: Lihat

[ctx: #31300]
en: Current Temp
ms_my: Suhu Semasa

[ctx: #31301]
en: Last Updated
ms_my: Terakhid Dikemaskini

[ctx: #31303]
en: Data provider
ms_my: Penyedia Data

[ctx: #31309]
en: System Memory Used:
ms_my: Ingatan Sistem Digunakan:

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
ms_my: Terakhid Mendaftar Masuk

[ctx: #31322]
en: Aired
ms_my: Disiarkan

[ctx: #31355]
en: Video Menu
ms_my: Menu Video

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
ms_my: Muat turun Sari kata

[ctx: #31358]
en: Teletext
ms_my: Teleteks

[ctx: #31390]
en: Skin default
ms_my: Lalai Kulit

[ctx: #31391]
en: Arial based
ms_my: Berasaskan Arial

[ctx: #31400]
en: Change the skin · Set language and region · Change file listing options · Set up a screensaver
ms_my: Ubah kulit · Tetapkan bahasa dan wilayah · Ubah pilihan penyenaraian fail · Pasang penyelamat skrin

[ctx: #31405]
en: Configure & manage media sharing services · Configure & manage the weather service
ms_my: Konfigur & urus perkhidmatan perkongsian media · Konfigur & urus perkhidmatan cuaca

[ctx: #31406]
en: Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving · Configure logging
ms_my: Konfigur paparan · Konfigur audio · Konfigur capaian internet · Konfigure penjimatan kuasa · Konfigur pengelogan

[ctx: #31407]
en: Manage your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv · Modify add-on settings
ms_my: Urus tambahan terpasang anda · Layar dan pasang tambahan dari kodi.tv · Ubahsuai tetapan tambahan

[ctx: #31408]
en: Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
ms_my: Konfigur tindakan yang digunakan semasa main balik · Konfigur bagaimana kandungan media dimainkan

[ctx: #31409]
en: Configure library sources · Show the media lists display content · Configure how library lists are navigated
ms_my: Konfigur sumber pustaka · Tunjuk kandungan paparan senarai media · Konfigur bagaimana senarai pustaka dinavigasikan

[ctx: #31410]
en: Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
ms_my: Konfigur kulit · Konfigur wilayah · Konfigur kawalan · Konfigur penyelamat skrin · Konfigur kunci induk

[ctx: #31411]
en: Configure your profiles · Set locking options · Enable login screen
ms_my: Konfigur profil anda · Tetapkan pilihan penguncian · Benarkan skrin daftar masuk

[ctx: #31412]
en: Display system information · Hardware statistics · Check storage availability · View network configuration
ms_my: Papar maklumat sistem · Statistik perkakasan · Periksa kesediaan storan · Lihat konfigurasi rangkaian

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user Profile[CR]to login and continue
ms_my: Pilih Profil pengguna Kodi anda[CR]untuk daftar masuk dan teruskan

[ctx: #31548]
en: Home menu
ms_my: Menu rumah

[ctx: #31549]
en: Home Add-ons
ms_my: Tambahan Rumah

[ctx: #31550]
en: Backgrounds
ms_my: Latar belakang

[ctx: #31551]
en: Add-on Shortcut
ms_my: Pintasan Tambahan

[ctx: #31552]
en: SYNC
ms_my: SEGERAK

[ctx: #31553]
en: Use Custom Background
ms_my: Guna Latar Belakang Suai

[ctx: #31554]
en: Background:
ms_my: Latar Belakang:

[ctx: #31555]
en: Configure TV settings · Change full screen info · Manage EPG data settings
ms_my: Konfigur tetapan TV . Ubah maklumat skrin penuh · Urus tetapan data EPG

[ctx: #31556]
en: Live TV
ms_my: TV Langsung

[ctx: #31557]
en: Hide video background
ms_my: Sembunyi latar belakang video

[ctx: #31558]
en: Hide visualization background
ms_my: Sembunyi latar belakang pengvisualan

[ctx: #31559]
en: Channel settings
ms_my: Tetapan saluran

[ctx: #31560]
en: Available groups
ms_my: Kumpulan tersedia

[ctx: #31561]
en: Add Group
ms_my: Tambah Kumpulan

[ctx: #31562]
en: Rename Group
ms_my: Namakan Semula Kumpulan

[ctx: #31563]
en: Delete Group
ms_my: Padam Kumpulan

[ctx: #31564]
en: Show hidden
ms_my: Tunjuk tersembunyi

[ctx: #31565]
en: Show deleted
ms_my: Tunjuk dipadam

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
ms_my: Kodeks video

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
ms_my: Resolusi video

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
ms_my: Bidang video

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
ms_my: Kodeks audio

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
ms_my: Saluran audio

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
ms_my: Resolusi skrin

[ctx: #31609]
note: Label to show the system CPU usage
en: System CPU usage
ms_my: Penggunaan CPU sistem

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
ms_my: Sistem

[ctx: #31900]
en: First Run
ms_my: Jalan Kali Pertama

[ctx: #31901]
en: There are two things to know about navigating Estouchy
ms_my: Terdapat dua perkara yang perlu diketahui berkenaan menavigasi Estouchy

[ctx: #31902]
en: The Kodi logo functions as a 'HOME' button. Whenever you touch it, you will be taken back to the home screen.
ms_my: Fungsi logo Kodi sebagai butang 'RUMAH'. Bilamana anda menyentuhnya, anda akan kembali ke skrin rumah.

[ctx: #31903]
en: When you are playing audio or video, the item title will appear at the top of the screen. Touching it will take you to the fullscreen visualization or video window.
ms_my: Bila anda memainkan audio atau video, tajuk item akan muncul di bahagian atas skrin. Menyentuhnya akan membawa anda ke pengvisualan berskrin penuh atau tetingkap video.

[ctx: #31904]
en: Now Playing Title...
ms_my: Kini Memainkan Tajuk...
