KODI Main - en to mk_mk translation catalogue (46 entries)

[ctx: #31002]
en: Audio Settings
mk_mk: Поставки за аудио

[ctx: #31005]
en: Visualization Options
mk_mk: Подесувања за визуализации

[ctx: #31006]
en: Visualization Presets
mk_mk: Постојни визуализации

[ctx: #31007]
en: Context Menu
mk_mk: Мени за содржина

[ctx: #31009]
en: Working...
mk_mk: Обработка...

[ctx: #31013]
en: Movies
mk_mk: Филмови

[ctx: #31014]
en: Episodes
mk_mk: Епизоди

[ctx: #31016]
en: Albums
mk_mk: Албуми

[ctx: #31021]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
mk_mk: Искористеност на меморија

[ctx: #31024]
en: Page
mk_mk: Страна

[ctx: #31030]
en: Info List
mk_mk: Инфо Листа

[ctx: #31038]
en: Login
mk_mk: Најави се

[ctx: #31043]
en: PAUSED
mk_mk: ПАУЗИРАНО

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
mk_mk: ПРЕМОТУВАЊЕ НАНАПРЕД

[ctx: #31045]
en: REWIND
mk_mk: ПРЕМОТУВАЊЕ

[ctx: #31046]
en: Play speed
mk_mk: Брзина

[ctx: #31049]
en: End Time
mk_mk: Време на завршување

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
mk_mk: Подреди: Растечки

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
mk_mk: Подреди: Опаѓачки

[ctx: #31055]
en: Open playlist
mk_mk: Отвори список на реп.

[ctx: #31056]
en: Save playlist
mk_mk: Сочувај список на реп.

[ctx: #31057]
en: Close playlist
mk_mk: Затвори список на реп.

[ctx: #31058]
en: System music files
mk_mk: Системски музички датотеки

[ctx: #31059]
en: Current playlist
mk_mk: Сегашен список на реп.

[ctx: #31200]
en: Back
mk_mk: Назад

[ctx: #31201]
en: Location
mk_mk: Локација

[ctx: #31202]
en: View
mk_mk: Поглед

[ctx: #31300]
en: Current Temp
mk_mk: Сегашна температура

[ctx: #31301]
en: Last Updated
mk_mk: Последно ажурирање

[ctx: #31303]
en: Data provider
mk_mk: Добавувач на податоци

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
mk_mk: Последна пријава

[ctx: #31322]
en: Aired
mk_mk: Емитувано

[ctx: #31355]
en: Video Menu
mk_mk: Видео Мени

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
mk_mk: Превземи преводи

[ctx: #31358]
en: Teletext
mk_mk: Телетекст

[ctx: #31390]
en: Skin default
mk_mk: Подразбирачка маска

[ctx: #31391]
en: Arial based
mk_mk: Базирано на Arial

[ctx: #31400]
en: Change the skin · Set language and region · Change file listing options · Set up a screensaver
mk_mk: Смени ја маската · Подеси јазик и регион · Промени опции на листање на папки · Подеси заштита на екран

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user Profile[CR]to login and continue
mk_mk: Изаберете ваш Kodi кориснички[CR]профил за најава, а потоа продолжете понатаму

[ctx: #31550]
en: Backgrounds
mk_mk: Позадини

[ctx: #31551]
en: Add-on Shortcut
mk_mk: Кратенка за додатокот

[ctx: #31560]
en: Available groups
mk_mk: Достапни групи

[ctx: #31561]
en: Add Group
mk_mk: Додади група

[ctx: #31562]
en: Rename Group
mk_mk: Преименувај група

[ctx: #31563]
en: Delete Group
mk_mk: Избриши група

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
mk_mk: Систем
