KODI Main - en to fi_fi translation catalogue (94 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Skin for touchscreen devices
fi_fi: Ulkoasu kosketusnäytöllisille laitteille

[ctx: Addon Description]
en: Skin designed to be used on touchscreen devices like tablets and smartphones
fi_fi: Ulkoasu, joka on suunniteltu käytettäväksi kosketusnäytöllisillä laitteilla, kuten tableteilla ja älypuhelimilla

[ctx: #31002]
en: Audio Settings
fi_fi: Ääniasetukset

[ctx: #31005]
en: Visualization Options
fi_fi: Visualisoinnin asetukset

[ctx: #31006]
en: Visualization Presets
fi_fi: Visualisoinnin esiasetukset

[ctx: #31007]
en: Context Menu
fi_fi: Sisältövalikko

[ctx: #31009]
en: Working...
fi_fi: Suoritetaan...

[ctx: #31011]
en: Recent
fi_fi: Viimeisimmät

[ctx: #31013]
en: Movies
fi_fi: Elokuvat

[ctx: #31014]
en: Episodes
fi_fi: Jaksot

[ctx: #31015]
en: Player info
fi_fi: Soittimen tiedot

[ctx: #31016]
en: Albums
fi_fi: Albumit

[ctx: #31017]
note: Label to show PVR info page
en: PVR
fi_fi: Tallennin

[ctx: #31018]
note: Label to show player info page
en: Player
fi_fi: Soitin

[ctx: #31019]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
fi_fi: Videodekooderi

[ctx: #31020]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
fi_fi: Pikselimuoto

[ctx: #31021]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
fi_fi: Keskusmuistin varaus

[ctx: #31024]
en: Page
fi_fi: Sivu

[ctx: #31030]
en: Info List
fi_fi: Tietolista

[ctx: #31038]
en: Login
fi_fi: Kirjautuminen

[ctx: #31039]
en: Updated:
fi_fi: Päivitetty:

[ctx: #31040]
en: Select + X
fi_fi: Valinta + X

[ctx: #31041]
en: Select + B
fi_fi: Valinta + B

[ctx: #31042]
en: Select + Start
fi_fi: Valinta + Aloita

[ctx: #31043]
en: PAUSED
fi_fi: TAUOTETTU

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
fi_fi: ETEENPÄIN

[ctx: #31045]
en: REWIND
fi_fi: TAAKSEPÄIN

[ctx: #31046]
en: Play speed
fi_fi: Toistonopeus

[ctx: #31049]
en: End Time
fi_fi: Päättyy

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
fi_fi: Suunta: Nouseva

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
fi_fi: Suunta: Laskeva

[ctx: #31055]
en: Open playlist
fi_fi: Avaa toistolista

[ctx: #31056]
en: Save playlist
fi_fi: Tallenna toistolista

[ctx: #31057]
en: Close playlist
fi_fi: Sulje toistolista

[ctx: #31058]
en: System music files
fi_fi: Järjestelmän musiikkitiedostot

[ctx: #31059]
en: Current playlist
fi_fi: Nykyinen toistolista

[ctx: #31200]
en: Back
fi_fi: Takaisin

[ctx: #31201]
en: Location
fi_fi: Sijainti

[ctx: #31202]
en: View
fi_fi: Näkymä

[ctx: #31300]
en: Current Temp
fi_fi: Nykyinen lämpötila

[ctx: #31301]
en: Last Updated
fi_fi: Viimeksi päivitetty

[ctx: #31303]
en: Data provider
fi_fi: Tietolähde

[ctx: #31309]
en: System Memory Used:
fi_fi: Keskusmuistin varaus:

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
fi_fi: Viimeksi kirjautunut

[ctx: #31322]
en: Aired
fi_fi: Esitetty

[ctx: #31355]
en: Video Menu
fi_fi: Videovalikko

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
fi_fi: Lataa tekstityksiä

[ctx: #31358]
en: Teletext
fi_fi: Teksti-TV

[ctx: #31390]
en: Skin default
fi_fi: Ulkoasun oletus

[ctx: #31391]
en: Arial based
fi_fi: Arial-pohjainen

[ctx: #31400]
en: Change the skin · Set language and region · Change file listing options · Set up a screensaver
fi_fi: Vaihda ulkoasua · Määritä kieli- ja alue · Muokkaa tiedostolistauksia · Määritä näytönsäästäjä

[ctx: #31405]
en: Configure & manage media sharing services · Configure & manage the weather service
fi_fi: Määritä ja hallitse median jakopalveluita · Määritä ja hallitse sääpalvelun asetuksia

[ctx: #31406]
en: Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving · Configure logging
fi_fi: Määritä näyttö · Määritä ääni · Määritä Internet-yhteys · Määritä virransäästö · Määritä loki

[ctx: #31407]
en: Manage your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv · Modify add-on settings
fi_fi: Hallitse asennettuja lisäosia · Selaa ja asenna lisäosia kodi.tv-sivustolta · Muokkaa lisäosien asetuksia

[ctx: #31408]
en: Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
fi_fi: Määritä toiston aikana käytettävissä olevat toiminnot · Määritä median toisto

[ctx: #31409]
en: Configure library sources · Show the media lists display content · Configure how library lists are navigated
fi_fi: Määritä kirjaston lähteet · Näytä medialistausten esitystavat · Määritä kirjaston listausten selaustavat

[ctx: #31410]
en: Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
fi_fi: Määritä ulkoasu · Määritä alue · Määritä näytönsäästäjä · Määritä käytön esto

[ctx: #31411]
en: Configure your profiles · Set locking options · Enable login screen
fi_fi: Määritä profiilit · Määritä lukitusasetukset · Käytä kirjautumisruutua

[ctx: #31412]
en: Display system information · Hardware statistics · Check storage availability · View network configuration
fi_fi: Näytä järjestelmätiedot · Laitteistotiedot · Tarkasta vapaa tallennustila · Katsele verkon määrityksiä

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user Profile[CR]to login and continue
fi_fi: Jatka kirjatumalla[CR]Kodi-käyttäjäprofiilillesi

[ctx: #31548]
en: Home menu
fi_fi: Päävalikko

[ctx: #31549]
en: Home Add-ons
fi_fi: Päävalikon lisäosat

[ctx: #31550]
en: Backgrounds
fi_fi: Taustat

[ctx: #31551]
en: Add-on Shortcut
fi_fi: Lisäosapikavalinta

[ctx: #31552]
en: SYNC
fi_fi: SYNKRONOI

[ctx: #31553]
en: Use Custom Background
fi_fi: Käytä omaa taustaa

[ctx: #31554]
en: Background:
fi_fi: Tausta:

[ctx: #31555]
en: Configure TV settings · Change full screen info · Manage EPG data settings
fi_fi: Määritä television asetukset · Muuta kokoruudun tietoja · Hallitse ohjelmaoppaan tietoasetuksia

[ctx: #31556]
en: Live TV
fi_fi: Televisio

[ctx: #31557]
en: Hide video background
fi_fi: Piilota taustavideo

[ctx: #31558]
en: Hide visualization background
fi_fi: Piilota taustavisualisointi

[ctx: #31559]
en: Channel settings
fi_fi: Kanava-asetukset

[ctx: #31560]
en: Available groups
fi_fi: Käytettävissä olevat ryhmät

[ctx: #31561]
en: Add Group
fi_fi: Lisää ryhmä

[ctx: #31562]
en: Rename Group
fi_fi: Nimeä ryhmä uudelleen

[ctx: #31563]
en: Delete Group
fi_fi: Poista ryhmä

[ctx: #31564]
en: Show hidden
fi_fi: Näytä piilotetut

[ctx: #31565]
en: Show deleted
fi_fi: Näytä poistetut

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
fi_fi: Videokoodekki

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
fi_fi: Videon tarkkuus

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
fi_fi: Videon kuvasuhde

[ctx: #31603]
note: Label to show the video bitrate
en: Video bitrate
fi_fi: Videon bittinopeus

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
fi_fi: Äänikoodekki

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
fi_fi: Äänen kanavat

[ctx: #31606]
note: Label to show the audio bitrate
en: Audio bitrate
fi_fi: Äänen bittinopeus

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
fi_fi: Näytön tarkkuus

[ctx: #31608]
note: Label to show the system rendering speed
en: System rendering speed
fi_fi: Järjestelmän renderöintinopeus

[ctx: #31609]
note: Label to show the system CPU usage
en: System CPU usage
fi_fi: Prosessorin kuormitus

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
fi_fi: Järjestelmä

[ctx: #31900]
en: First Run
fi_fi: Ensimmäinen käyttökerta

[ctx: #31901]
en: There are two things to know about navigating Estouchy
fi_fi: Estouchyn käytöstä tulee tietää kaksi asiaa

[ctx: #31902]
en: The Kodi logo functions as a 'HOME' button. Whenever you touch it, you will be taken back to the home screen.
fi_fi: Kodi-logo toimii kotipainikkeena ja painamalla sitä pääset takaisin päävalikkoon.

[ctx: #31903]
en: When you are playing audio or video, the item title will appear at the top of the screen. Touching it will take you to the fullscreen visualization or video window.
fi_fi: Toistettavan videon tai äänen nimike näkyy ruudun yläreunassa. Sitä painamalla avautuu kokoruudun visualisointi tai videoikkuna.

[ctx: #31904]
en: Now Playing Title...
fi_fi: Toistetaan parhaillaan...
