KODI Main - en to el_gr translation catalogue (86 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Skin for touchscreen devices
el_gr: Κέλυφος για συσκευές με οθόνη αφής

[ctx: Addon Description]
en: Skin designed to be used on touchscreen devices like tablets and smartphones
el_gr: Κέλυφος σχεδιασμένο για να χρησιμοποιηθεί σε συσκευές με οθόνη αφής όπως ταμπλέτες και έξυπνα κινητά.

[ctx: #31002]
en: Audio Settings
el_gr: Ρυθμίσεις ήχου

[ctx: #31005]
en: Visualization Options
el_gr: Ρυθμίσεις οπτικοποίησης

[ctx: #31006]
en: Visualization Presets
el_gr: Προρυθμίσεις οπτικοποιητή

[ctx: #31007]
en: Context Menu
el_gr: Μενού επιλογών

[ctx: #31009]
en: Working...
el_gr: Απασχολημένο...

[ctx: #31011]
en: Recent
el_gr: Πρόσφατο

[ctx: #31013]
en: Movies
el_gr: ΤΑΙΝΙΕΣ

[ctx: #31014]
en: Episodes
el_gr: ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ

[ctx: #31015]
en: Player info
el_gr: Πληροφορίες αναπαραγωγέα

[ctx: #31016]
en: Albums
el_gr: Άλμπουμ

[ctx: #31018]
note: Label to show player info page
en: Player
el_gr: Αναπαραγωγή

[ctx: #31019]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
el_gr: Αποκωδικοποιητής βίντεο

[ctx: #31020]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
el_gr: Μορφή εικονοστοιχείων

[ctx: #31021]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
el_gr: Χρήση μνήμης συστήματος

[ctx: #31024]
en: Page
el_gr: Σελίδα

[ctx: #31030]
en: Info List
el_gr: Λίστα Πληροφοριών

[ctx: #31038]
en: Login
el_gr: Σύνδεση

[ctx: #31039]
en: Updated:
el_gr: Ενημερωμένο:

[ctx: #31043]
en: PAUSED
el_gr: ΠΑΥΣΗ

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
el_gr: ΠΡΟΩΘΗΣΗ

[ctx: #31045]
en: REWIND
el_gr: ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ

[ctx: #31046]
en: Play speed
el_gr: Ταχύτητα αναπαραγωγής

[ctx: #31049]
en: End Time
el_gr: Χρόνος Λήξης

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
el_gr: Ταξ.: Αύξουσα

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
el_gr: Ταξ.: Φθίνουσα

[ctx: #31055]
en: Open playlist
el_gr: Άνοιγμα λίστας αναπ/γής

[ctx: #31056]
en: Save playlist
el_gr: Αποθήκευση λίστας αναπ/γής

[ctx: #31057]
en: Close playlist
el_gr: Κλείσιμο λίστας αναπ/γής

[ctx: #31058]
en: System music files
el_gr: Αρχεία μουσικής συστήματος

[ctx: #31059]
en: Current playlist
el_gr: Τρέχουσα λίστα αναπ/γής

[ctx: #31200]
en: Back
el_gr: Πίσω

[ctx: #31201]
en: Location
el_gr: Τοποθεσία

[ctx: #31202]
en: View
el_gr: Προβολή

[ctx: #31300]
en: Current Temp
el_gr: Τρέχουσα Θερμοκρασία

[ctx: #31301]
en: Last Updated
el_gr: Τελευταία Ενημέρωση

[ctx: #31303]
en: Data provider
el_gr: Πάροχος δεδομένων

[ctx: #31309]
en: System Memory Used:
el_gr: Χρήση μνήμης συστήματος:

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
el_gr: Τελευταία Είσοδος

[ctx: #31322]
en: Aired
el_gr: Πρώτη προβολή

[ctx: #31355]
en: Video Menu
el_gr: Μενού βίντεο

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
el_gr: Λήψη υποτίτλων

[ctx: #31390]
en: Skin default
el_gr: Προεπιλογή

[ctx: #31391]
en: Arial based
el_gr: Βασισμένη στην Arial

[ctx: #31400]
en: Change the skin · Set language and region · Change file listing options · Set up a screensaver
el_gr: Αλλαγή κελύφους · Ορισμός γλώσσας και περιοχής · Επιλογές καταλόγου αρχείων · Προσαρμογή προφύλαξης οθόνης

[ctx: #31405]
en: Configure & manage media sharing services · Configure & manage the weather service
el_gr: Ρύθμιση & διαχείριση υπηρεσιών διαμοιρασμού μέσων · Ρύθμιση & διαχείριση της υπηρεσίας καιρού

[ctx: #31406]
en: Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving · Configure logging
el_gr: Ρύθμιση οθόνης · Ρύθμιση ήχου · Ρύθμιση πρόσβασης στο διαδίκτυο · Ρύθμιση ενέργειας · Ρύθμιση καταγραφών

[ctx: #31407]
en: Manage your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv · Modify add-on settings
el_gr: Διαχείριση εγκατεστημένων προσθέτων · Περιήγηση και εγκατάσταση προσθέτων από το kodi.tv · Τροποποίηση των ρυθμίσεων των προσθέτων

[ctx: #31408]
en: Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
el_gr: Ρύθμιση ενεργειών κατά την αναπαραγωγή · Ρύθμσιη της αναπαραγωγή μέσων

[ctx: #31409]
en: Configure library sources · Show the media lists display content · Configure how library lists are navigated
el_gr: Ρύθμιση πηγών βιβλιοθήκης · Εμφάνιση καταλόγων μέσων · Ρύθμιση πλοήγηση καταλόγων μέσων

[ctx: #31410]
en: Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
el_gr: Ρύθμιση κελύφους · Ρύθμιση περιοχής · Ρύθμιση ελέγχου · Ρύθμιση προφύλαξης οθόνης · Ρύθμιση κεντρικού κλειδώματος

[ctx: #31411]
en: Configure your profiles · Set locking options · Enable login screen
el_gr: Ρύθμιση των προφίλ · Ορισμός επιλογών κλειδώματος · Ενεργοποίηση οθόνης εισόδου

[ctx: #31412]
en: Display system information · Hardware statistics · Check storage availability · View network configuration
el_gr: Προβολή πληροφοριών συστήματος · Στατιστικά υλικού · Έλεγχος αποθηκευτικού χώρου · Προβολή διαμόρφωσης δικτύου

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user Profile[CR]to login and continue
el_gr: Επιλέξτε προφίλ χρήστη για το Kodi[CR]για να συνδεθείτε και να συνεχίσετε

[ctx: #31548]
en: Home menu
el_gr: Αρχικό μενού

[ctx: #31549]
en: Home Add-ons
el_gr: Πρόσθετα

[ctx: #31550]
en: Backgrounds
el_gr: Υπόβαθρα

[ctx: #31551]
en: Add-on Shortcut
el_gr: Συντόμευση Πρόσθετου

[ctx: #31552]
en: SYNC
el_gr: Συγχρονισμός

[ctx: #31553]
en: Use Custom Background
el_gr: Χρήση Προσαρμοσμένου φόντου

[ctx: #31554]
en: Background:
el_gr: Φόντο:

[ctx: #31555]
en: Configure TV settings · Change full screen info · Manage EPG data settings
el_gr: Ρύθμιση επιλογών TV · Αλλαγή πληροφοριών πλήρους οθόνης · Διαχείριση ρυθμίσεων δεδομένων EPG

[ctx: #31557]
en: Hide video background
el_gr: Απόκρυψη υποβάθρου βίντεο

[ctx: #31558]
en: Hide visualization background
el_gr: Απόκρυψη υποβάθρου οπτικοποίησης

[ctx: #31559]
en: Channel settings
el_gr: Ρυθμίσεις καναλιών

[ctx: #31560]
en: Available groups
el_gr: Διαθέσιμες ομάδες

[ctx: #31561]
en: Add Group
el_gr: Προσθήκη Ομάδας

[ctx: #31562]
en: Rename Group
el_gr: Ονομασία Ομάδας

[ctx: #31563]
en: Delete Group
el_gr: Διαγραφή Ομάδας

[ctx: #31564]
en: Show hidden
el_gr: Εμφάνιση κρυφών

[ctx: #31565]
en: Show deleted
el_gr: Εμφάνιση διεγραμμένων

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
el_gr: Κωδικοποίηση βίντεο

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
el_gr: Ανάλυση βίντεο

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
el_gr: Αναλογίες εικόνας

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
el_gr: Κωδικοποίηση ήχου

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
el_gr: Κανάλια ήχου

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
el_gr: Ανάλυση οθόνης

[ctx: #31609]
note: Label to show the system CPU usage
en: System CPU usage
el_gr: Χρήση CPU συστήματος

[ctx: #31610]
note: Label to show the media (metadata) info page
en: Media
el_gr: Πολυμέσα

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
el_gr: Σύστημα

[ctx: #31900]
en: First Run
el_gr: Πρώτη εκκίνηση

[ctx: #31901]
en: There are two things to know about navigating Estouchy
el_gr: Υπάρχουν δύο πράγματα που πρέπει να γνωρίζετε για την πλοήγηση στο Estouchy

[ctx: #31902]
en: The Kodi logo functions as a 'HOME' button. Whenever you touch it, you will be taken back to the home screen.
el_gr: Το λογότυπο του Kodi λειτουργεί σαν πλήκτρο "Αρχικής οθόνης". Όποτε το πατήσετε, θα μεταφερθείτε στην αρχική οθόνη.

[ctx: #31903]
en: When you are playing audio or video, the item title will appear at the top of the screen. Touching it will take you to the fullscreen visualization or video window.
el_gr: Όταν αναπαράγεται ήχος ή βίντεο, ο τίτλος του θα εμφανιστεί στην κορυφή της οθόνης. Με το πάτημα αυτού θα μεταφερθείτε στην οπτικοποίηση πλήρους οθόνης ή στο παράθυρο του βίντεο.

[ctx: #31904]
en: Now Playing Title...
el_gr: Τώρα εκτελείται ο τίτλος:
