KODI Main - en to ca_es translation catalogue (89 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Skin for touchscreen devices
ca_es: Aparença per als dispositius amb pantalla tàctil

[ctx: Addon Description]
en: Skin designed to be used on touchscreen devices like tablets and smartphones
ca_es: Aparença dissenyada perquè s'utilitzi en dispositius amb pantalla tàctil com taules i telèfons intel·ligents

[ctx: #31002]
en: Audio Settings
ca_es: Opcions de l'àudio

[ctx: #31004]
en: Caps[CR]Lock
ca_es: Bloq[CR]Maj

[ctx: #31005]
en: Visualization Options
ca_es: Opcions de visualització

[ctx: #31006]
en: Visualization Presets
ca_es: Visualitzacions predefinides

[ctx: #31007]
en: Context Menu
ca_es: Menú contextual

[ctx: #31009]
en: Working...
ca_es: S'està treballant...

[ctx: #31013]
en: Movies
ca_es: Pel·lícules

[ctx: #31014]
en: Episodes
ca_es: Episodis

[ctx: #31015]
en: Player info
ca_es: Informació del reproductor

[ctx: #31016]
en: Albums
ca_es: Àlbums

[ctx: #31018]
note: Label to show player info page
en: Player
ca_es: Reproductor

[ctx: #31019]
note: Label to show video decoder name
en: Video decoder
ca_es: Descodificador de vídeo

[ctx: #31020]
note: Label to show the video pixel format
en: Pixel format
ca_es: Format del píxel

[ctx: #31021]
note: Label to show the system memory usage
en: System memory usage
ca_es: Ús de la memòria del sistema

[ctx: #31024]
en: Page
ca_es: Pàgina

[ctx: #31030]
en: Info List
ca_es: Llista d'informació

[ctx: #31038]
en: Login
ca_es: Autenticació

[ctx: #31039]
en: Updated:
ca_es: Actualització:

[ctx: #31043]
en: PAUSED
ca_es: EN PAUSA

[ctx: #31044]
en: FAST FORWARD
ca_es: AVANÇ RÀPID

[ctx: #31045]
en: REWIND
ca_es: REBOBINA

[ctx: #31046]
en: Play speed
ca_es: Velocitat de reproducció

[ctx: #31049]
en: End Time
ca_es: Hora d'acabament

[ctx: #31050]
en: Sort: Ascending
ca_es: Ordena: Ascendent

[ctx: #31051]
en: Sort: Descending
ca_es: Ordena: Descendent

[ctx: #31055]
en: Open playlist
ca_es: Obre la llista reproducció

[ctx: #31056]
en: Save playlist
ca_es: Desa la llista reproducció

[ctx: #31057]
en: Close playlist
ca_es: Tanca la llista de reproducció

[ctx: #31058]
en: System music files
ca_es: Fitxers de música del sistema

[ctx: #31059]
en: Current playlist
ca_es: Llista de reproducció actual

[ctx: #31200]
en: Back
ca_es: Enrere

[ctx: #31201]
en: Location
ca_es: Ubicació

[ctx: #31202]
en: View
ca_es: Visualització

[ctx: #31300]
en: Current Temp
ca_es: Temperatura actual

[ctx: #31301]
en: Last Updated
ca_es: Última actualització

[ctx: #31303]
en: Data provider
ca_es: Proveïdor de dades

[ctx: #31309]
en: System Memory Used:
ca_es: Memòria de sistema utilitzada:

[ctx: #31320]
en: Last Logged In
ca_es: Últim inici de sessió

[ctx: #31322]
en: Aired
ca_es: Emès

[ctx: #31355]
en: Video Menu
ca_es: Menú del vídeo

[ctx: #31356]
en: Download Subtitles
ca_es: Baixar-se els subtítols

[ctx: #31390]
en: Skin default
ca_es: Predeterminat de l'aparença

[ctx: #31391]
en: Arial based
ca_es: Basat en Arial

[ctx: #31400]
en: Change the skin · Set language and region · Change file listing options · Set up a screensaver
ca_es: Canvieu l'aparença · Establiu l'idioma i la regió · Canvieu les opcions de llistat · Establiu un estalvi de pantalla

[ctx: #31405]
en: Configure & manage media sharing services · Configure & manage the weather service
ca_es: Configureu i gestioneu els serveis de compartició de mitjans · Configureu i gestioneu el servei del temps

[ctx: #31406]
en: Configure display · Configure audio · Configure internet access · Configure power saving · Configure logging
ca_es: Configureu la visualització · Configureu l'àudio · Configureu l'accés a Internet · Configureu l'estalvi energètic · Configureu el registrament

[ctx: #31407]
en: Manage your installed add-ons · Browse for and install add-ons from kodi.tv · Modify add-on settings
ca_es: Gestioneu els vostres complements instal·lats · Navegueu i instal·leu els complements des de kodi.tv · Modifiqueu les opcions del complement

[ctx: #31408]
en: Configure actions that can be used during playback · Configure how media content is played
ca_es: Configureu les accions que es poden dur a terme durant la reproducció · Configureu com es reprodueix el contingut dels mitjans

[ctx: #31409]
en: Configure library sources · Show the media lists display content · Configure how library lists are navigated
ca_es: Configureu els orígens de la biblioteca · Mostra el contingut de la visualització de les llistes dels mitjans · Configureu com es navega per les llistes de la biblioteca

[ctx: #31410]
en: Configure skin · Configure region · Configure control · Configure screensaver · Configure master lock
ca_es: Configureu l'aparença · Configureu la regió · Configureu el control · Configureu l'estalvi de pantalla · Configureu el bloqueig mestre

[ctx: #31411]
en: Configure your profiles · Set locking options · Enable login screen
ca_es: Configureu els vostres perfils · Establiu les opcions de bloqueig · Habiliteu la pantalla d'autenticació

[ctx: #31412]
en: Display system information · Hardware statistics · Check storage availability · View network configuration
ca_es: Visualitzeu la informació del sistema · Estadístiques del maquinari · Comproveu la disponibilitat de l'emmagatzematge · Visualitzeu la configuració de la xarxa

[ctx: #31421]
en: Select your Kodi user Profile[CR]to login and continue
ca_es: Seleccioneu el vostre perfil d'usuari de Kodi[CR]per autenticar-vos i continuar

[ctx: #31548]
en: Home menu
ca_es: Menú d'inici

[ctx: #31549]
en: Home Add-ons
ca_es: Complements de l'inici

[ctx: #31550]
en: Backgrounds
ca_es: Fons

[ctx: #31551]
en: Add-on Shortcut
ca_es: Drecera del complement

[ctx: #31553]
en: Use Custom Background
ca_es: Utilitza un fons personalitzat

[ctx: #31554]
en: Background:
ca_es: Fons:

[ctx: #31555]
en: Configure TV settings · Change full screen info · Manage EPG data settings
ca_es: Configureu les opcions de la TV · Canvieu la pantalla completa d'informació · Gestioneu les opcions de les dades de la guia electrònica de programació (EPG)

[ctx: #31556]
en: Live TV
ca_es: TV en directe

[ctx: #31557]
en: Hide video background
ca_es: Oculta el fons del vídeo

[ctx: #31558]
en: Hide visualization background
ca_es: Oculta el fons de la visualització

[ctx: #31559]
en: Channel settings
ca_es: Opcions dels canals

[ctx: #31560]
en: Available groups
ca_es: Grups disponibles

[ctx: #31561]
en: Add Group
ca_es: Afegeix un grup

[ctx: #31562]
en: Rename Group
ca_es: Canvia el nom del grup

[ctx: #31563]
en: Delete Group
ca_es: Elimina el grup

[ctx: #31564]
en: Show hidden
ca_es: Mosta els ocults

[ctx: #31565]
en: Show deleted
ca_es: Mostra els suprimits

[ctx: #31600]
note: Label to show the video codec name
en: Video codec
ca_es: Còdec de vídeo

[ctx: #31601]
note: Label to show the video resolution
en: Video resolution
ca_es: Resolució de vídeo

[ctx: #31602]
note: Label to show the video aspect
en: Video aspect
ca_es: Aspecte del vídeo

[ctx: #31603]
note: Label to show the video bitrate
en: Video bitrate
ca_es: Taxa de bits del vídeo

[ctx: #31604]
note: Label to show the audio codec name
en: Audio codec
ca_es: Còdec d'àudio

[ctx: #31605]
note: Label to show the number of audio channels
en: Audio channels
ca_es: Canals d'àudio

[ctx: #31606]
note: Label to show the audio bitrate
en: Audio bitrate
ca_es: Taxa de bits d'àudio

[ctx: #31607]
note: Label to show the screen resolution
en: Screen resolution
ca_es: Resolució de pantalla

[ctx: #31608]
note: Label to show the system rendering speed
en: System rendering speed
ca_es: Velocitat de renderització del sistema

[ctx: #31609]
note: Label to show the system CPU usage
en: System CPU usage
ca_es: Ús de la CPU del sistema

[ctx: #31610]
note: Label to show the media (metadata) info page
en: Media
ca_es: Multimèdia

[ctx: #31611]
note: Label to show the system info page
en: System
ca_es: Sistema

[ctx: #31900]
en: First Run
ca_es: Primera execució

[ctx: #31901]
en: There are two things to know about navigating Estouchy
ca_es: Hi ha dues coses que heu de conèixer sobre la navegació d'Estouchy

[ctx: #31902]
en: The Kodi logo functions as a 'HOME' button. Whenever you touch it, you will be taken back to the home screen.
ca_es: Les funcions del logotip de Kodi com un botó «INICI». Cada cop que el toqueu, se us portarà de nou a la pantalla d'inici.

[ctx: #31903]
en: When you are playing audio or video, the item title will appear at the top of the screen. Touching it will take you to the fullscreen visualization or video window.
ca_es: Quan esteu reproduint àudio o vídeo, el títol de l'element apareixerà a la part superior de la pantalla. Si el toqueu, us portarà a la visualització de la pantalla completa o de la finestra del vídeo.

[ctx: #31904]
en: Now Playing Title...
ca_es: Títol en reproducció...
