KODI Main - en to tr_tr translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
tr_tr: Ekranınızı karanlıklaştıran ekran koruyucu

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
tr_tr: Dim ekran koruyucusu, değeri %20 ile %100 arasında ayarlanabilen ve ekranınızı karanlıklaştıran (silikleştiren) basit bir ekran koruyucudur.

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
tr_tr: Parlaklık düzeyi

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
tr_tr: Yüzde olarak ekranın hangi şiddetle aydınlık kalacağı.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
tr_tr: Tercihler
