KODI Main - en to sk_sk translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
sk_sk: Šetrič obrazovky, ktorý zatemní Vašu obrazovku

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
sk_sk: "Dim" šetrič obrazovky je jednoduchý šetrič, ktorý zatemní Vašu obrazovku podľa nastavenia v rozsahu 20 až 100%.

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
sk_sk: Úroveň jasu

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
sk_sk: Úroveň v percentách, ako silno má zostať obrazovka osvetlená.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
sk_sk: Preferencie
