KODI Main - en to ru_ru translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
ru_ru: Заставка, постепенно затемняющая экран

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
ru_ru: Эта заставка постепенно затемняет изображение на экране до заданного значения (от 20% до 100%).

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
ru_ru: Уровень яркости

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
ru_ru: Уровень в процентах показывает, насколько сильно экран будет освещён.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
ru_ru: Предпочтения
