KODI Main - en to pl_PL translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
pl_PL: Wygaszacz ekranu przyciemniający ekran

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
pl_PL: Wygaszacz Przyciemnienie jest prostym wygaszaczem, który płynnie przyciemnia (wygasza) ekran do ustawionego poziomu między 20-100%.

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
pl_PL: Poziom jasności

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
pl_PL: Poziom w procentach intensywności podświetlenia ekranu.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
pl_PL: Preferencje
