KODI Main - en to nl_nl translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
nl_nl: Schermbeveiliging die je scherm dimt

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
nl_nl: De Dim-schermbeveiliging is een eenvoudige schermbeveiliging die je scherm geleidelijk dimt. Je kunt een waarde van 20 tot 100% instellen.

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
nl_nl: Helderheidsniveau

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
nl_nl: Niveau in procent van hoe sterk het scherm verlicht blijft.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
nl_nl: Voorkeuren
