KODI Main - en to ja_JP translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
ja_JP: スクリーンセーバー モード

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
ja_JP: Dim はシンプルなスクリーンセーバーで、画面を(フェードアウトで)薄暗くします。値は20%から100%まで設定可能です。

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
ja_JP: 輝度

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
ja_JP: 画面の輝度レベルをパーセントの比率で表しています。

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
ja_JP: 環境設定
