KODI Main - en to id_id translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
id_id: Screensaver yang meredupkan layar Anda

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
id_id: Screensaver Dim adalah screensaver sederhana yang akan meredupkan (memudar) layar Anda ke nilai yang dapat diatur antara 20 dan 100% .

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
id_id: Tingkat kecerahan

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
id_id: Tingkat dalam persen seberapa kuat layar tetap menyala.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
id_id: Preferensi
