KODI Main - en to hu_hu translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
hu_hu: Képernyővédő ami elsötétíti a képernyőt

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
hu_hu: A Dim képernyővédő egyszerűen elsötétíti a képernyőt egy előre beállítható szintre 20 és 100% között.

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
hu_hu: Fényerő szintje

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
hu_hu: A képernyő megvilágításának erőssége százalékosan.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
hu_hu: Beállítások
