KODI Main - en to gl_es translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
gl_es: O protector de pantalla atenúa a súa pantalla

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
gl_es: Este protector de pantalla atenuará a súa pantalla nun valor configurábel entre o 20% e o 100%.

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
gl_es: Nivel de brillo

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
gl_es: Nivel de porcentaxe na intensidade na que a pantalla permanece iluminada.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
gl_es: Preferencias
