KODI Main - en to fr_FR translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
fr_FR: Un économiseur qui assombrit l'écran

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
fr_FR: L'économiseur Dim est un simple économiseur qui assombrira l'écran. L'assombrissement est paramétrable de 20 à 100 %.

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
fr_FR: Niveau de luminosité

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
fr_FR: Niveau, exprimé en pourcentage, de la quantité de lumière affichée par l'écran.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
fr_FR: Préférences
