KODI Main - en to fa_ir translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
fa_ir: محافظ صفحه‌ای که صفحه‌تان را تاریک می‌کند

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
fa_ir: محافظ صفحهٔ تاریک‌کننده، محافظ صفحه‌ای ساده است که نور صفحه‌تان را (به صورت تدریجی) تا سطح تعریف شده‌ای بین ۲۰ تا ۱۰۰٪ کم خواهد کرد.

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
fa_ir: سطح روشنایی

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
fa_ir: سطح روشن ماندن صفحه به درصد.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
fa_ir: ترجیحات
