KODI Main - en to et_ee translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
et_ee: Ekraanisäästja, mis hämardab ekraani

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
et_ee: Lihtne ekraanisäästja, mis hämardab (tumestab) ekraani vastavalt valitud väärtusele vahemikus 20 kuni 100%.

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
et_ee: Heleduse tase

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
et_ee: Mitu protsenti esialgsest heledusest säilib.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
et_ee: Eelistused
