KODI Main - en to es_ES translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
es_ES: Un salvapantallas que atenúa tu pantalla

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
es_ES: Dim es un sencillo salvapantallas que atenúa tu pantalla. El valor es configurable entre el 20% y el 100%.

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
es_ES: Nivel de brillo

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
es_ES: Nivel en porcentaje de cómo de iluminada se queda la pantalla.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
es_ES: Preferencias
