KODI Main - en to cs_cz translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
cs_cz: Spořič obrazovky, který ztmaví vaši obrazovku

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
cs_cz: Spořič obrazovky Dim je jednoduchý spořič obrazovky, který ztmaví (posupně) vaši obrazovku podle nastavitelné hodnoty mezi 20 a 100 %.

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
cs_cz: Úroveň jasu

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
cs_cz: Úroveň v procentech podsvícení obrazovky.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
cs_cz: Předvolby
