KODI Main - en to ca_es translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
ca_es: Estalvi de pantalla que enfosqueix la pantalla

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
ca_es: L'estalvi de pantalla Dim és un estalvi de pantalla simple que enfosquirà (fos en negre) la seva pantalla a un valor que es pot configurar entre 20 i 100%.

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
ca_es: Nivell de brillantor

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
ca_es: Nivell en percentatge de la intensitat de la pantalla il·luminada.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
ca_es: Preferències
