KODI Main - en to bg_BG translation catalogue (5 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Screensaver that dims your screen
bg_BG: Скрийнсейвър, който затъмнява екрана

[ctx: Addon Description]
en: The Dim screensaver is a simple screensaver that will dim (fade out) your screen to a setable value between 20 and 100% .
bg_BG: Скрийнсейвърът "Dim" затъмнява екрана, до стойност, която Вие определяте предварително (между 20 и 100%).

[ctx: #30000]
note: Setting name for edit screen dim in percentage (0% = black, 100% = no dim)
en: Brightness level
bg_BG: Ниво на яркост

[ctx: #30001]
note: Setting help text
en: Level in percent of how strongly the screen remains illuminated.
bg_BG: Ниво (в проценти) на това колко осветен да остане екранът.

[ctx: #30002]
note: Setting category name
en: Preferences
bg_BG: Предпочитания
