peripheral.joystick - en to tr_tr translation catalogue (7 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Kodi Joystick Library
tr_tr: Kodi Oyun Çubuğu Kütüphanesi

[ctx: Addon Description]
en: This library provides joystick drivers and button maps. Multiple joystick APIs are supported, including DirectX, XInput, SDL and the Linux Joystick API.
tr_tr: Bu kitaplık, oyun çubuğu sürücüleri ve düğme haritaları sağlar. DirectX, XInput, SDL ve Linux Oyun Çubuğu API dahil olmak üzere çoklu oyun çubuğu API'leri desteklenir.

[ctx: #30000]
en: Driver settings
tr_tr: Sürücü ayarları

[ctx: #30001]
en: Joystick driver
tr_tr: Oyun çubuğu sürücüsü

[ctx: #30002]
en: None
tr_tr: Yok

[ctx: #30003]
en: Enable XInput
tr_tr: XInput girişini etkinleştir

[ctx: #30004]
en: Enable DirectInput
tr_tr: DirectInput girişini etkinleştir
