peripheral.joystick - en to pt_pt translation catalogue (7 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Kodi Joystick Library
pt_pt: Biblioteca de joysticks do Kodi

[ctx: Addon Description]
en: This library provides joystick drivers and button maps. Multiple joystick APIs are supported, including DirectX, XInput, SDL and the Linux Joystick API.
pt_pt: Esta biblioteca fornece controladores de joystick e mapeamentos de botões. São suportadas múltiplas APIs de joystick, incluindo DirectX, XInput, SDL e a API do joystick para Linux.

[ctx: #30000]
en: Driver settings
pt_pt: Definições do driver

[ctx: #30001]
en: Joystick driver
pt_pt: Controlador de joystick

[ctx: #30002]
en: None
pt_pt: Nada

[ctx: #30003]
en: Enable XInput
pt_pt: Ativar XInput

[ctx: #30004]
en: Enable DirectInput
pt_pt: Ativar DirectInput
