peripheral.joystick - en to pt_br translation catalogue (7 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Kodi Joystick Library
pt_br: Biblioteca de Joystick do Kodi

[ctx: Addon Description]
en: This library provides joystick drivers and button maps. Multiple joystick APIs are supported, including DirectX, XInput, SDL and the Linux Joystick API.
pt_br: Esta biblioteca fornece drivers de joystick e mapeamento de botões. Diversas APIs de joystick são suportadas, incluindo DirectX, XInput, SDL e API de Joystick do Linux.

[ctx: #30000]
en: Driver settings
pt_br: Ajustes do driver

[ctx: #30001]
en: Joystick driver
pt_br: Driver de joystick

[ctx: #30002]
en: None
pt_br: Nenhum

[ctx: #30003]
en: Enable XInput
pt_br: Ativar XInput

[ctx: #30004]
en: Enable DirectInput
pt_br: Ativar DirectInput
