peripheral.joystick - en to pl_pl translation catalogue (7 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Kodi Joystick Library
pl_pl: Biblioteka joysticków Kodi

[ctx: Addon Description]
en: This library provides joystick drivers and button maps. Multiple joystick APIs are supported, including DirectX, XInput, SDL and the Linux Joystick API.
pl_pl: Ta biblioteka zawiera sterowniki joysticków i mapy przycisków. Obsługiwanych jest wiele interfejsów API joysticków, m.in. DirectX, XInput, SDL oraz Joystick API systemu Linux.

[ctx: #30000]
en: Driver settings
pl_pl: Ustawienia sterownika

[ctx: #30001]
en: Joystick driver
pl_pl: Sterownik joysticka

[ctx: #30002]
en: None
pl_pl: Brak

[ctx: #30003]
en: Enable XInput
pl_pl: Włącz XInput

[ctx: #30004]
en: Enable DirectInput
pl_pl: Włącz DirectInput
