peripheral.joystick - en to nb_no translation catalogue (7 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Kodi Joystick Library
nb_no: Kodi Joystick-bibliotek

[ctx: Addon Description]
en: This library provides joystick drivers and button maps. Multiple joystick APIs are supported, including DirectX, XInput, SDL and the Linux Joystick API.
nb_no: Dette biblioteket inneholder joystick-drivere og knappkartlegging. Flere joystick-APIer støttes, blant annet DirectX, XInput, SDL og Linux Joystick API.

[ctx: #30000]
en: Driver settings
nb_no: Innstilling for driver

[ctx: #30001]
en: Joystick driver
nb_no: Driver for joystick

[ctx: #30002]
en: None
nb_no: Ingen

[ctx: #30003]
en: Enable XInput
nb_no: Aktiver XInput

[ctx: #30004]
en: Enable DirectInput
nb_no: Aktiver DirectInput
