peripheral.joystick - en to fr_fr translation catalogue (7 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Kodi Joystick Library
fr_fr: Bibliothèque de joystick Kodi

[ctx: Addon Description]
en: This library provides joystick drivers and button maps. Multiple joystick APIs are supported, including DirectX, XInput, SDL and the Linux Joystick API.
fr_fr: Cette bibliothèque fournit des pilotes de joystick et les maps de boutons. Plusieurs API de joystick sont prises en charge, notamment DirectX, XInput, SDL et l’API Linux Joystick.

[ctx: #30000]
en: Driver settings
fr_fr: Paramètres des pilotes

[ctx: #30001]
en: Joystick driver
fr_fr: Pilote du joystick

[ctx: #30002]
en: None
fr_fr: Aucun

[ctx: #30003]
en: Enable XInput
fr_fr: Activer XInput

[ctx: #30004]
en: Enable DirectInput
fr_fr: Activer DirectInput
