peripheral.joystick - en to de_de translation catalogue (7 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Kodi Joystick Library
de_de: Joystick-Bibliothek für Kodi

[ctx: Addon Description]
en: This library provides joystick drivers and button maps. Multiple joystick APIs are supported, including DirectX, XInput, SDL and the Linux Joystick API.
de_de: Diese Bibliothek enthält Joysticktreiber und Schaltflächenzuordnungen. Es werden mehrere Joystick-APIs unterstützt, darunter DirectX, XInput, SDL und die Linux-Joystick-API.

[ctx: #30000]
en: Driver settings
de_de: Treibereinstellungen

[ctx: #30001]
en: Joystick driver
de_de: Joysticktreiber

[ctx: #30002]
en: None
de_de: Keiner

[ctx: #30003]
en: Enable XInput
de_de: XInput aktivieren

[ctx: #30004]
en: Enable DirectInput
de_de: DirectInput aktivieren
