peripheral.joystick - en to da_dk translation catalogue (7 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Kodi Joystick Library
da_dk: Kodi Joystick Bibliotek

[ctx: Addon Description]
en: This library provides joystick drivers and button maps. Multiple joystick APIs are supported, including DirectX, XInput, SDL and the Linux Joystick API.
da_dk: Dette bibliotek indeholder joystick-drivere og knapgrupperinger. Flere joystick-API'er understøttes, herunder DirectX, XInput, SDL og Linux Joystick API.

[ctx: #30000]
en: Driver settings
da_dk: Indstillinger for driver

[ctx: #30001]
en: Joystick driver
da_dk: Driver til joystick

[ctx: #30002]
en: None
da_dk: Ingen

[ctx: #30003]
en: Enable XInput
da_dk: Aktiver XInput

[ctx: #30004]
en: Enable DirectInput
da_dk: Aktiver Directinput
