peripheral.joystick - en to ca_es translation catalogue (7 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Kodi Joystick Library
ca_es: Llibreria Kodi Joystick

[ctx: Addon Description]
en: This library provides joystick drivers and button maps. Multiple joystick APIs are supported, including DirectX, XInput, SDL and the Linux Joystick API.
ca_es: Aquesta llibreria proporciona controladors de joystick i mapes de botons. S'admeten diverses API de joystick, incloses DirectX, XInput, SDL i l'API Joystick de Linux.

[ctx: #30000]
en: Driver settings
ca_es: Opcions de driver

[ctx: #30001]
en: Joystick driver
ca_es: Controlador de joystick

[ctx: #30002]
en: None
ca_es: Cap

[ctx: #30003]
en: Enable XInput
ca_es: Habilitar XInput

[ctx: #30004]
en: Enable DirectInput
ca_es: Habilitar DirectInput
