KODI Main - en to cs_CZ translation catalogue (10 entries)

[ctx: #30000]
en: Preferences
cs_CZ: Předvolby

[ctx: #30002]
en: Prefer genres from
cs_CZ: Upřednostněný žánr z

[ctx: #30003]
en: Prefer styles from
cs_CZ: Upřednostněný styl z

[ctx: #30004]
en: Prefer moods from
cs_CZ: Upřednostněná nálada z

[ctx: #30005]
en: Prefer themes from
cs_CZ: Upřednostněná témata z

[ctx: #30006]
en: Prefer rating from
cs_CZ: Upřednostněné hodnocení z

[ctx: #30007]
en: Prefer review from
cs_CZ: Upřednostněná recenze z

[ctx: #30101]
en: Allow less accurate search results
cs_CZ: Povolit méně přesné výsledky vyhledávání

[ctx: #30201]
en: If available, the album review will be downloaded in the selected language. It will fallback to English.
cs_CZ: Recenze alba se stáhne ve vybraném jazyce, pokud je dostupná. V opačném případě se stáhne v angličtině.

[ctx: #30301]
en: If Musicbrainz does not provide a link to allmusic and/or discogs, we can search those sites based on artistname & albumname. In circumstances where an artist has released multiple albums by the same name, this could potentially result in a mixture of metadata from those albums.
cs_CZ: Pokud Musicbrainz neposkytne odkaz na allmusic a/nebo discogs, můžeme tyto weby prohledat podle jména umělce a jména alba. V případech, kdy umělec vydal více alb se stejným názvem, to může potenciálně vést ke smíchání metadat těchto alb.
