XBMC Addons - en to pt translation catalogue (22 entries)

[ctx: #30000]
en: Enable Artist Fanarts from HTBackdrops.com
pt: Activar Fanarts de Artistas de HTBackdrops.com

[ctx: #30001]
en: Enable Artist Thumbs from allmusic.com
pt: Activar Miniaturas de Artistas de allmusic.com

[ctx: #30002]
en: Enable Artist Thumbs from last.fm
pt: Activar Miniaturas de Artistas de last.fm

[ctx: #30003]
en: Enable Artist Thumbs from HTBackdrops.com
pt: Activar Miniaturas de Artistas de HTBackdrops.com

[ctx: #30004]
en: Enable Artist Fanarts from fanart.tv
pt: Activar Fanarts de Artistas de fanart.tv

[ctx: #30005]
en: Enable Artist Thumbs from fanart.tv
pt: Activar Miniaturas de Artistas de fanart.tv

[ctx: #30006]
en: Get Artist Biography from
pt: Obter Biografia do Artista de

[ctx: #30008]
en: Get Artist Discography from
pt: Obter Discografia do Artista de

[ctx: #30009]
en: Get Artist Genres from
pt: Obter Géneros do Artista de

[ctx: #30010]
en: Get Artist Styles from
pt: Obter Estilos do Artista de

[ctx: #30011]
en: Get Artist Life-Span from
pt: Obter Tempo de Vida do Artista de

[ctx: #30012]
en: Get Artist Moods from
pt: Obter Ambiências do Artista de

[ctx: #30014]
en: Get Artist Years Active from
pt: Obter Anos de Actividade do Artista de

[ctx: #30015]
en:      Preferred Language
pt: Idioma Preferido

[ctx: #30016]
en: Fallback to Artist Biography from
pt: Biografia complementar do Artista de

[ctx: #30017]
en: Fallback to Artist Discography from
pt: Discografia complementar do Artista de

[ctx: #30018]
en: Fallback to Artist Genres from
pt: Géneros complementares do Artista de

[ctx: #30019]
en: Fallback to Artist Styles from
pt: Estilos complementares do Artista de

[ctx: #30020]
en: Fallback to Artist Life-Span from
pt: Obra complementar do Artista de

[ctx: #30021]
en: Fallbacks
pt: Reserva

[ctx: #30022]
en: Enable Artist Thumbs from theaudiodb.com
pt: Activar Miniaturas de Artista de theaudiodb.com

[ctx: #30023]
en: Enable Artist Fanarts from theaudiodb.com
pt: Activar Fanart de Artista de theaudiodb.com
