XBMC Addons - en to pt_BR translation catalogue (22 entries)

[ctx: #30000]
en: Enable Artist Fanarts from HTBackdrops.com
pt_BR: Ativar Fanarts de Artistas de HTBackdrops.com

[ctx: #30001]
en: Enable Artist Thumbs from allmusic.com
pt_BR: Ativar Miniaturas de Artistas de allmusic.com

[ctx: #30002]
en: Enable Artist Thumbs from last.fm
pt_BR: Ativar Miniaturas de Artistas de Last.fm

[ctx: #30003]
en: Enable Artist Thumbs from HTBackdrops.com
pt_BR: Ativar Miniaturas de Artistas de HTBackdrops.com

[ctx: #30004]
en: Enable Artist Fanarts from fanart.tv
pt_BR: Ativar Fanarts de Artistas de fanart.tv

[ctx: #30005]
en: Enable Artist Thumbs from fanart.tv
pt_BR: Ativar Miniaturas de Artistas de fanart.tv

[ctx: #30006]
en: Get Artist Biography from
pt_BR: Obter Biografia dos Artistas de

[ctx: #30008]
en: Get Artist Discography from
pt_BR: Obter Discografia dos Artistas de

[ctx: #30009]
en: Get Artist Genres from
pt_BR: Obter Gêneros dos Artistas de

[ctx: #30010]
en: Get Artist Styles from
pt_BR: Obter Estilos dos Artistas de

[ctx: #30011]
en: Get Artist Life-Span from
pt_BR: Obter Tempo de vida dos Artistas de

[ctx: #30012]
en: Get Artist Moods from
pt_BR: Obter Moods dos Artistas de

[ctx: #30014]
en: Get Artist Years Active from
pt_BR: Obter Anos Ativos dos Artistas de

[ctx: #30015]
en:      Preferred Language
pt_BR:      Linguagem Preferida

[ctx: #30016]
en: Fallback to Artist Biography from
pt_BR: Biografia complementar dos Artistas de

[ctx: #30017]
en: Fallback to Artist Discography from
pt_BR: Discografia complementar dos Artistas de

[ctx: #30018]
en: Fallback to Artist Genres from
pt_BR: Gêneros complementares  dos Artistas de

[ctx: #30019]
en: Fallback to Artist Styles from
pt_BR: Estilos complementares dos Artistas de

[ctx: #30020]
en: Fallback to Artist Life-Span from
pt_BR: Tempo de Vida complementar dos Artistas de

[ctx: #30021]
en: Fallbacks
pt_BR: Reservas

[ctx: #30022]
en: Enable Artist Thumbs from theaudiodb.com
pt_BR: Ativar Miniaturas de Artistas de theaudiodb.com

[ctx: #30023]
en: Enable Artist Fanarts from theaudiodb.com
pt_BR: Ativar Fanarts de Artistas de theaudiodb.com
