XBMC Addons - en to id translation catalogue (16 entries)

[ctx: #30000]
en: Enable Artist Fanarts from HTBackdrops.com
id: Aktifkan Fanart Artis dari HTBackdrops.com

[ctx: #30001]
en: Enable Artist Thumbs from allmusic.com
id: Aktifkan Thumb Artis dari allmusic.com

[ctx: #30002]
en: Enable Artist Thumbs from last.fm
id: Aktifkan Thumb Artis dari last.fm

[ctx: #30003]
en: Enable Artist Thumbs from HTBackdrops.com
id: Aktifkan Thumb Artis dari HTBackdrops.com

[ctx: #30004]
en: Enable Artist Fanarts from fanart.tv
id: Aktifkan Fanart Artis dari fanart.tv

[ctx: #30005]
en: Enable Artist Thumbs from fanart.tv
id: Aktifkan Thumb Artis dari fanart.tv

[ctx: #30006]
en: Get Artist Biography from
id: Ambil Biografi Artis dari

[ctx: #30008]
en: Get Artist Discography from
id: Ambil Diskografi Artis dari

[ctx: #30009]
en: Get Artist Genres from
id: Ambil Genre Artis dari

[ctx: #30010]
en: Get Artist Styles from
id: Ambil Gaya Artis dari

[ctx: #30011]
en: Get Artist Life-Span from
id: Ambil rentang-hidup Artis dari

[ctx: #30012]
en: Get Artist Moods from
id: Ambil nuansa Artis dari

[ctx: #30014]
en: Get Artist Years Active from
id: Ambil tahun aktif Artis dari

[ctx: #30015]
en:      Preferred Language
id: Bahasa terutama

[ctx: #30022]
en: Enable Artist Thumbs from theaudiodb.com
id: Aktifkan Thumb Artis dari theaudiodb.com

[ctx: #30023]
en: Enable Artist Fanarts from theaudiodb.com
id: Aktifkan Fanart Artis dari theaudiodb.com
