KODI Main - en to ru_ru translation catalogue (9 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: SNES controller
ru_ru: SNES контроллер

[ctx: Addon Description]
en: The SNES (akso known as Super NES or Super Nintendo) is a 16-bit console released in 1990. The controller design served as inspiration for the PlayStation, Dreamcast, Xbox and Wii Classic controllers.
ru_ru: SNES (также известная как Super NES или Super Nintendo) - 16-битная консоль, выпущенная в 1990 году. Дизайн контроллера послужил источником вдохновения для контроллеров PlayStation, Dreamcast, Xbox и Wii Classic.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: OpenEmu (openemu.org)
ru_ru: Источник изображения : OpenEmu (openemu.org)

[ctx: #30007]
en: Up
ru_ru: Вверх

[ctx: #30008]
en: Right
ru_ru: Вправо

[ctx: #30009]
en: Down
ru_ru: Вниз

[ctx: #30010]
en: Left
ru_ru: Влево

[ctx: #30011]
en: Left Bumper
ru_ru: Левый триггер

[ctx: #30012]
en: Right Bumper
ru_ru: Правый триггер
