KODI Main - en to pl_pl translation catalogue (10 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: SNES controller
pl_pl: Kontroler SNES

[ctx: Addon Description]
en: The SNES (akso known as Super NES or Super Nintendo) is a 16-bit console released in 1990. The controller design served as inspiration for the PlayStation, Dreamcast, Xbox and Wii Classic controllers.
pl_pl: SNES (znana również jako Super NES lub Super Nintendo) to 16-bitowa konsola wydana w 1990 roku. Wzór kontrolera był inspiracją dla kontrolerów PlayStation, Dreamcast, Xbox i Wii Classic.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: OpenEmu (openemu.org)
pl_pl: Pochodzenie obrazu: OpenEmu (openemu.org)

[ctx: #30006]
en: Select
pl_pl: Wybierz

[ctx: #30007]
en: Up
pl_pl: Góra

[ctx: #30008]
en: Right
pl_pl: Prawo

[ctx: #30009]
en: Down
pl_pl: Dół

[ctx: #30010]
en: Left
pl_pl: Lewo

[ctx: #30011]
en: Left Bumper
pl_pl: Lewy bumper

[ctx: #30012]
en: Right Bumper
pl_pl: Prawy bumper
