KODI Main - en to hu_hu translation catalogue (11 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: SNES controller
hu_hu: SNES kontroller

[ctx: Addon Description]
en: The SNES (akso known as Super NES or Super Nintendo) is a 16-bit console released in 1990. The controller design served as inspiration for the PlayStation, Dreamcast, Xbox and Wii Classic controllers.
hu_hu: A SNES (más néven Super NES vagy Super Nintendo) egy 1990-ben kiadott 16 bites konzol. A vezérlő kialakítása inspirációt jelentett a PlayStation, a Dreamcast, az Xbox és a Wii Classic vezérlőkhöz.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: OpenEmu (openemu.org)
hu_hu: Kép credit: OpenEmu (openemu.org)

[ctx: #30005]
en: Start
hu_hu: Indítás

[ctx: #30006]
en: Select
hu_hu: Kiválasztás

[ctx: #30007]
en: Up
hu_hu: Fel

[ctx: #30008]
en: Right
hu_hu: Jobb

[ctx: #30009]
en: Down
hu_hu: Le

[ctx: #30010]
en: Left
hu_hu: Bal

[ctx: #30011]
en: Left Bumper
hu_hu: Bal bumper

[ctx: #30012]
en: Right Bumper
hu_hu: Jobb bumper
