KODI Main - en to he_il translation catalogue (12 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: SNES controller
he_il: בקר SNES

[ctx: Addon Description]
en: The SNES (akso known as Super NES or Super Nintendo) is a 16-bit console released in 1990. The controller design served as inspiration for the PlayStation, Dreamcast, Xbox and Wii Classic controllers.
he_il: SNES (ידוע גם בשם סופר NES או סופר נינטנדו) היא מערכת משחקים ב־16 סיביות שיצאה לאור ב־1990. עיצוב הבקר שימש השראה לבקרים של PlayStation,‏ Dreamcast,‏ Xbox ו־Wii Classic.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: OpenEmu (openemu.org)
he_il: זכויות על התמונה: OpenEmu (openemu.org)

[ctx: #30000]
en: Super Nintendo
he_il: סופר נינטנדו

[ctx: #30005]
en: Start
he_il: התחל

[ctx: #30006]
en: Select
he_il: בחירה

[ctx: #30007]
en: Up
he_il: למעלה

[ctx: #30008]
en: Right
he_il: ימין

[ctx: #30009]
en: Down
he_il: למטה

[ctx: #30010]
en: Left
he_il: שמאל

[ctx: #30011]
en: Left Bumper
he_il: באמפר שמאלי

[ctx: #30012]
en: Right Bumper
he_il: באמפר ימני
