KODI Main - en to cs_cz translation catalogue (10 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: SNES controller
cs_cz: Ovladač SNES

[ctx: Addon Description]
en: The SNES (akso known as Super NES or Super Nintendo) is a 16-bit console released in 1990. The controller design served as inspiration for the PlayStation, Dreamcast, Xbox and Wii Classic controllers.
cs_cz: SNES (taky známé jako Super NES nebo Super Nintendo) je 16 bitová konzole vydaná v roce 1990. Návrh ovladače posloužil jako inspirace pro PlayStation, Dreamcast, Xbox a Wii Classic.

[ctx: Addon Disclaimer]
en: Image credit: OpenEmu (openemu.org)
cs_cz: Zásluhy obrázku: OpenEmu (openemu.org)

[ctx: #30006]
en: Select
cs_cz: Vybrat

[ctx: #30007]
en: Up
cs_cz: Nahoru

[ctx: #30008]
en: Right
cs_cz: Vpravo

[ctx: #30009]
en: Down
cs_cz: Dolů

[ctx: #30010]
en: Left
cs_cz: Vlevo

[ctx: #30011]
en: Left Bumper
cs_cz: Levé tlačítko

[ctx: #30012]
en: Right Bumper
cs_cz: Pravé tlačítko
